Редно ли е да се водят болни деца на обществени места?

  • 7 690
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Ами дете, което е "повалено" от вирус-често няма сили да играе, често пази леглото вкъщи или разходката му е до близката аптека или до магазина с мама за хляб.По пътя може да зарази не само дете, ами и някоя бабичка.Дете, което вилнее в градинката, колкото и да му е зелен сопола-няма как да озаптиш.Т.е.-няма как да изискваш да е под карантина.Дори няма как да изискваш да е на далечната градинка, където няма ни пързалка, ни пясъчник.Моето 5-годишно наблюдение показва, че не толкова от кашляне в градинката се заразява някой, а от затворените помещения.И още по-често е майките, които вдигат врява от това, че в градината детето им било заразено, да са първи на площадката.Това е един затворен крък, неможем всички с маски да ходим.При мен лично, когато съм изкарала "нещо" си влача опашка поне около месец-считай аз си имам секрети почти месец и кашлям, а болестта ми е преминала.
Просто ми е странно, как разбра, че е точно от градинката болестта, нищо повече.Не считам, че е редно заразните да се тикат зорлем със здравите, но как ти разбра кое точно сее зараза?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Аз имам позната,чието дете беше болно от варицела е редовно излизаше с него навън.
Аз и обясних деликатно,че има бременни жени,които не са карали шарка и за тях е абсолютно противопоказно да се разболеят от шарка/примерно такива като мен/.
Е съжалявам,но такова поведение на мога да приема, не случайно лекарите са определили период на карантира да се пази къщата.
Аз съм напълно против болни от заразна болест  деца да излизат на обществени места.
Съгласна съм,че да се затвори детето по цял ден вкъщи е доста неприятно, но нека се помисли и за околните деца.
На варицелата инкубациония период е около 20 дни, а пък веднъж избият ли пъпките детето вече не е заразно. Така, че ако майката е карала варицела не е проблем да извежда детето след като са му избили пъпките. То преди това е било заразно, но може да не са знаели, че са били в контакт с болни.

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
Когато моите деца са болни си ги лекувам в нас,ако ги изведа ходим там където няма деца  Peace Много мразя когато играят в градинката и някое сополиво дете им кашля насреща ooooh!
И аз така. Ужасно ме дразнят майки, които водят болните си деца по градинките и не казват че са сополиви, а то личи от самолет. Вбесяват ме още повече онези родители, които водят болните си деца на градина под предлог че няма кой да ги гледа. Такава отвратителна безотговорност направо не знам как се нарича. Веднъж са безотговорни към другите деца и веднъж към своите. Има болнични, отпуски, детегледачки в краен случай. За мен довода не мога да отсъствам от работа не важи. Самата аз съм шеф и никога не отказвам отсъствия на подчинените си за лечение. Щом става дума за деца - още повече.

# 18
  • Мнения: 1 447
Когато моите деца са болни си ги лекувам в нас,ако ги изведа ходим там където няма деца  Peace Много мразя когато играят в градинката и някое сополиво дете им кашля насреща ooooh!
И ние така,но много често ни се случва да се заразим от някое болно дете от градинката

# 19
  • Мнения: 252
Не е редно. Естествено че когато е болно детето ми не мога да го държа в изолатор, но винаги избягвам да го водя на места с много деца.

# 20
  • Мнения: 9 973
не е редно разбира се

# 21
  • Мнения: 9 990
Любимата ми тема е това.
Оня ден-срещам майка на дете от градината на голямата.Същата сутрин аз бяха в групата по работа, за час и кусур-едно не съм чула да се прокашля или да видя сопол.А оглеждах.Та-срещам майката и тя вика-ето го-пак е болен, пак някой му е кашлял в лицето.Питам я аз-защо така мислиш?И тя-еми-с ангина е!От кога, викам е с ангина?-Днес им казали.Ми викам-аз днес едно не чух да е зле и да кашля, а са състава от миналата седмица-плътно-няма друго да отсъства.
Така че-къде и как се е заразило това дете???Има ли смисъл, вместо просто да си се лекуват-да се чопли кой е виновен и кой се е изкашлял? Thinking

# 22
  • Мнения: 1 671
Въобще не е редно! Когато моите деца са болни дори у дома не каня гости и всички предупреждавам, че боледуват. Ако ги извеждам - на някое тихо и спокойно място - разхождаме се в парка в някой тих кът, водя ги на вилата, на Витоша.  И съм помолила всичките си близки и познати да ме предупреждават когато децата им боледуват. Синът ми от месец и половина не може да се оправи, след като се разболя от грип, който хвана от сополиво дете докато си играеше на пясъчника в градинката  Twisted Evil. Тъкмо се закрепи и пак носът му тръгва. Sad

# 23
  • Мнения: 24 467
Давал съм и друг път примери в тази насока- големият ми син боледуваше първите две години в ДГ постоянно. Даже втората изкара няколко месеца у нас поради този факт. Потърсих проблема в него, не в другите деца, намерих го, реших го. Въобще рядко търся "вини" навън. Много полезно поведение, уверявам ви. От тогава до сега 4 години не е боледувал. Няколко пъти е бил хремав за 3-4 дни, което не считам за заболяване въобще и не съм лекувала с нищо.
Ако детето ми е наистина болно /гадене, повръщане, температура, силна кашлица/ то няма мераци да излиза навън. Тогава не бих го водила на обществени места и аз. Когато тръгне на оправяне пък няма да го държа в къщи- напротив ще излиза на разходка. Разбира се по гости и по градини няма да го водя, с деца няма да играе, но определено не смятам, че следва да си останем у нас.
Големият ми син има вече укрепнала имунна система. Въпреки това малкият, който е на две години, се заразява по- често от него, макар че баткото дори не се разболява. Постепенно обаче и заболяванията на малкия се изразяват /последната година/ само в хрема и разстройство. Дете, заразено с респираторно заболяване е вирусоносител дни преди да му проличи това. Какъв е смисълът от затварянето му? Аз лично не виждам такъв.

# 24
  • Мнения: 1 877
Ами вече си направих изводите.Може би нямаше смисъл да пускам анкетата за цели две седмици.Защото дори и една майка да беше отговорила с първа опция,става ясно отде се разпространяват вирусите....

# 25
  • Мнения: 2 131
Ако болно дете се води в градинки или паркове, не виждам какъв е проблемът. Просто родителите му не трябва да допускат да  контактува с другите деца и да предупредят техните родители. Изкарването навън се отразява добре на едно болно дете - не сериозно болно, разбира се. Свежият въздух действа оздравително.

# 26
  • Мнения: 4 546
редно е разбира се. то тогава всеки кихащ човек - под карантина в къщи  Confused даже е и полезно.

не е редно, обаче, болното дете да се оставя да пипа играчките на другите, да си играе с другите деца или да се води или да се канят гости без да се предупреди родител на другото дете, че детенце е болно. ,

е ти като пускаш тема, защо мислиш, че всички ще са на твоето мнение  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 24 467
Хелта, за мен е ясно, че вирусите нямат мирис, цвят, не са притежание на конктерно лице и заразяването с тях /за респираторните заболявания говоря само/ става често дори преди да разбереш, че общуваш с човек, който е техен носител. Често и този човек дори още сам не е наясно.
Никоя майка няма да ти отговори с първа опция. Просто анкетата е доста обща. А под "болен" всеки може да си разбира различни неща. Лично за мен "Болестта (на лат. morbus) е дълбоко и трайно отклонение от нормалната жизнена дейност на организма, съпроводено със структурни и функционални изменения в него." от

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%81%D1%82

а не всяко леко неразположение. Така мислят и лекарите. Дали и до каква степен даден човек ще се разболее от вирус, преминал през цялото население в дадено заведение или обществено място зависи основно от имунната му система. Абсурдно е да се смята, че можеш да изолираш вирусите или техните носители.


# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Категорично е безобразие подобно явление. И категорично не го правя, нито пък бих го правила. Болни деца (а и възрастни) следва да ходят единствено на лекар...

# 29
  • Мнения: 4 546
Любимата ми тема е това.
Оня ден-срещам майка на дете от градината на голямата.Същата сутрин аз бяха в групата по работа, за час и кусур-едно не съм чула да се прокашля или да видя сопол.А оглеждах.Та-срещам майката и тя вика-ето го-пак е болен, пак някой му е кашлял в лицето.Питам я аз-защо така мислиш?И тя-еми-с ангина е!От кога, викам е с ангина?-Днес им казали.Ми викам-аз днес едно не чух да е зле и да кашля, а са състава от миналата седмица-плътно-няма друго да отсъства.
Така че-къде и как се е заразило това дете???Има ли смисъл, вместо просто да си се лекуват-да се чопли кой е виновен и кой се е изкашлял? Thinking

да , подкрепям. а и колкото и да ги пазим децата, все пак напълно възможно е и да настинат. не е задължително за всяка настинка да решаваме, че детето се е заразило и да обвиняваме някой друг  Confused

Общи условия

Активация на акаунт