разли4но ли е 2я път?

  • 2 441
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Нямам търпение да разбера как е втория път - сигурно пак ще е толкова хубаво и вълнуващо! Praynig

# 16
  • София
  • Мнения: 39 761
Зависи колко време си чакал 2рото бебе.
При мен очакването е еднакво. Тревогите са по-големи. Двойната радост след месец и малко Simple Smile

# 17
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Много ми е интересно дали е по разли4но ,когато разбере6 ,4е отново 4ака6 бебе???? Thinkingдали е същото нетърпение и вълнение или си погълнат от 1вото си детенце .Ами когато се роди и го гу6не6,същото ли е ????по хубаво или.....някои казват пък 4е само си мислят за детенцето ,което ги 4ака вкъщи....незнам.нека маиките с 2 или пове4е деца да разкажат за мига ,когато изживяното запо4не да е повтаря.на мен от една страна много ми се иска като поотраснеслед някой друг месец бебо,да си наравим още едно ,но ....ще видим..благодаря предварително н атези май4ета ,които споделят как е било при тях
Същото нетърпение , вълнение, щастие изпитвах като разбрах , че съм бременна с второто си дете!!Страховете ми обаче бяха много повече!!
Първата ми мисъл  когато  видях бебчето и го гушнах   беше-"Как съм живяла без теб??"

# 18
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Пак е хубаво, но е различно-поне според мен.

# 19
  • Мнения: 800
Същата тръпка, очакване, радост и сълзи от щастие, малко повечко тичане и нерви (защото тичаш след двама) и много повече любов. Като гледам как двамата си играят - не бих пропуснала това никога и не бих лишила децата си от това да имат брат/сестра.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 245
става все по-вълнуващо всеки път. Вече знаеш какво щастие те чака.  Grinning

# 21
  • Мнения: 593

става все по-вълнуващо всеки път. Вече знаеш какво щастие те чака.  Grinning

          Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 511
Да,по-различно е!
Първият път отделях повече време за себе си,мацотех се с разни кремчета,спях доста,качих повече килограми Flutter. Доста литература по въпроса за бременността и майчинството изчетох. Някакси нещата ми бяха розови и неясни. Чувствах се странно,когато бебето си появи. На моменти не вярвах,че вече имам бебе...толкова дълго жадувано.

Сега се грижех за баткото. Не оставаше толкова време да се поглезя,кокто първия път. Имах ясната представа какво става. Боях се от раждането Confused, но бях убедена,че ще бъде по-леко. Сълзи от щастие,когато говорех с таткото и все още бях в Родилен дом. Blush По-спокойна съм в обгрижването,защото вече знам как да го правя.

Радостта,щастието,сълзите,тревогите....стават по две,а някъде по три. Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 663
Нетърпението и вълнението са повече  Simple Smile за съжаление и страха да не стане нещо, май също. Но второто майченство май е по-хубаво, защото много от нещата вече си ги преживял, по-подготвен си и имаш повече време да му се насладиш.


Много точно казано Peace
Peace

# 24
  • Мнения: 512
И аз мисля, че вторият път е по-хубаво!  Heart Eyes
Знаеш какво те очаква, страха е по-малко, по-спокойна си и се наслаждаваш на всяка минута пълноценно, без драми и излишни притеснения. 
А иначе мига в който си гушнеш бебенцето е еднакво вълнуващ и първият и втория път, според мен!  Heart Eyes

# 25
  • into the blue
  • Мнения: 771
При мен вълнението и тръпката бяха по-големи първия път,може би свъзани с  това,че бях млада и зелена и не знаех какво ме очаква,а сега съм по-спокойна и уверена,въпреки,че бебо не е от най-кротките дечица

# 26
  • Мнения: 2 131
Хубава темичка   bouquet!
Аз често си мисля, какво ще бъде като забременея втори път - живот и здраве, дано това се случи един ден! Мисля си, че много по-пълноценно ще изживея бременността си, осъзнавайки какъв прекрасен период от живота на една жена е тя. И, разбира се, раждането и гледането на бебчето после.  Grinning

# 27
  • Мнения: 204
Износването определено мина по-бързо, раждането по-лесно. Като се роди можех да му се радвам повече от първото защото не ме беше страх от нищо. Като отглеждане мина минава много по-леко, но и бебяо е по-спокеон. Но и двете ги обичам еднакво.

# 28
  • Попово
  • Мнения: 687
в пъти по-хубаво е Simple Smile
Да,по-различно е!
Сега се грижех за баткото. Не оставаше толкова време да се поглезя,кокто първия път. Имах ясната представа какво става. Боях се от раждането Confused, но бях убедена,че ще бъде по-леко. Сълзи от щастие,когато говорех с таткото и все още бях в Родилен дом. Blush По-спокойна съм в обгрижването,защото вече знам как да го правя.
Радостта,щастието,сълзите,тревогите....стават по две,а някъде по три. Grinning
Peace  bouquet

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ех, че искам и на мен да ми се случи пак Laughing

Общи условия

Активация на акаунт