Щур отбор сме се събрали всички ДЕКЕМВРИйски мами!

  • 13 196
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 16
Zdraveite mamita,az sam nova v tozi forum,no iskreno se nadyavam da ostana i do dekemvri v nego po tazi tema,zashtoto sam sas otlepvane na horiona i neznam kakvo moge da stane,a ima li nyakoya ot vas sas sashtiyat problem

# 76
  • Мнения: 2 592
Здравейте, да се включа и аз в новата темичка Simple Smile За болките в гърдите - вечер като ходя до тоалетна (всяка вечер ми се случва) усещам че много ме болят гърдите, дали е нормлно... За газираното - лекарката изрично ми го забрани. Забрани ми и натуралните сокове (което много ме учуди), защото съдържали много подсладители. Та сега си карам само на вода Simple Smile И винцето даже спрях ... Аз също съм с последна ПРМ на 23 март, виждам че има и други мамчета с моята дата (или с 1-2 дена разлика). Специално към тях ми е въпроса: Вие чухте ли вече сърчицето? Аз мисля другата седмица да ходя, вече не мога да си намеря място от притеснение. Но дали не е рано?
П.С. Добре дошли на новите мамчета. На вас и всички останали желая здрави бебчета   bouquet

# 77
  • Мнения: 23
здравейте момичета, мен ме тръшна страшен грип едната докторка ми каза да пия фервекс  а другата че не     трябва а на мен ми олеква от него поне ми спада температурата.някоя ако е била болна да ми пише какво е пила. и също така имате ли мнение за хомеопатията   може ли да   се пие Embarassed

# 78
  • Мнения: 1 541
Здравейте, сладки мами   Flutter
мая1982, искрено желая на всички нас да бъдем заедно до декември и да родим здрави и усмихнати бебоци  Praynig
Нена, аз съм на лекар в сряда и се надявам да чуем сърчицето. ПРМ ми беше на 21 март  Peace
Бамби, доколкото съм запозната, можеш да пиеш само парацетамол и то без да прекаляваш. Според мен трябва да питаш генеколога си  Naughty За хомеопатията не съм запозната  Thinking
Стскам палци на Латка  Praynig
Хубава вечер сладурки  Hug

# 79
  • Мнения: 781
bambi25 аз бях с ужасен грип, който ме държа 1 месец. Не знаех все още, че съм бременна. Пих два пъти антибиотик- оказа се, че може да се пие от бременни. Пих фервекс, аолин (защото имах  болки в ушите) Отделно капки капах в нос, уши, гърлото (биопарокс) Пих АЦЦ 600. А колко боклуци изсмуках само аз си знам. Според лекаря няма страшно, но си е кофти.
 Фервекса в голямата си част съдържа парацетамол, така, че пий от него. Пожелавам ти бързо оздравяване.

# 80
  • Мнения: 2 149
Bambi, аз съм болна, но направо се наложи да пия Аб, изписаха ми ДУОМОКС, освен това знам, че може да си пръскаш Стеримар в носа, както и капки Низита или Еуфорбиум. За болното гърло може Тантум Верде.На мен хремата ми отминава бавно, но от вчера кашлям сухо и утре отивам на лекар да ме слуша и да даде сироп за кашлицата, че кашлиците са опасни! Аз лично знам, че може парацетамол, но внимавай - хем не трябва да имаш висока Т и го ползвай, хем не прекалявай. Фервекс не бих казала, че е добре. Спори се за него.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 18:41 от Чаено момиче

# 81
  • Мнения: 616
може да взимаш хомеопатични в тях няма никаква химия аз само с тях се оправих миналия път

# 82
  • Мнения: 342
здравейте момичета, мен ме тръшна страшен грип едната докторка ми каза да пия фервекс  а другата че не     трябва а на мен ми олеква от него поне ми спада температурата.някоя ако е била болна да ми пише какво е пила. и също така имате ли мнение за хомеопатията   може ли да   се пие Embarassed

Бамби25, аз бях с грип миналата седмица - доки ми предписа панадол и много ми помогна. За 4 дни живнах. А съм чувала, че от осцилококцинум е хомеопатично лекарство и  много помага..  Peace

# 83
  • Мнения: 48
 Simple Smile привет момичета-кокичета!

...сега влизам в новата ни хубава тема и не мога да насмогна да ви изчета. Ама...всички ви изчетох и се надявам, където има някакви претсенения да се окажат неоснователни и всички ще си споделяме през цялото време как ни растат коремчетата.

Аз започвам да се чувствам по-добре. Гаденето ми понамаля и да си призная...мисля си, че ми помагат киселите краставички  Wink освен тях си правя сок от лимон+грейпфрут и от време на време си глътвам по малко тоник. Просто всички друго ми сладни и ми се пият и  ядат само кисели/солени/горчиви неща. Ах...и айряна ми действа добре.

Аз обаче започнах да пия витамини за бременни и си мисля, че от тях ми намаля гаденето.

Утре вече отивам да си взема резултатите на изследванията дето си ги пуснах миналата седмица. Нетърпелива съм да видя как се нещата  Simple Smile

Хайде, спокойна вечер и лека нощ от мен! Де са наспите добре, мами-бърборани   bouquet

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 14:53 от @->-- wild flower

# 84
  • Мнения: 48
ух...като пратих постинга се сетих да питам...

У нас имаме и куче и коте и си мисля за този тест, дето се изследва токсопазма. Не ми е ясно какво да направя  Rolling Eyes накоя мама можа ли да ми даде съвет?  Simple Smile

# 85
  • София
  • Мнения: 26
ух...като пратих постинга се сетих да питам...

У нас имаме и куче и коте и си мисля за този тест, дето се изследва токсоплазма. Не ми е ясно какво да направя  Rolling Eyes накоя мама можа ли да ми даде съвет?  Simple Smile

Привет - хубаво е да си направиш тест за тоскоплазмоза - по принцип се изследват два щампа /май така се казва/ - IgG & IgM - единият показва наличие на "стари" антитела - тоест ако IgG ти е положителен значи в миналото ис прекарала и имаш имунитет, ако е отрицателен - не си карала. По принцип е хубаво и IgM да се изследа - ако е + значи има "прясна инфекция".
Аз след дълго ровене и мотане по лаборатории намерих в Бодимед /цибалаб също правят/ но повечето тестват само за IgM... мен ми излезе отрицателен теста и бях решила да ходя и за IgM ама... с тези притеснения за Варицелата токсоплазмозата съвсем ми излезе от главата  Sad

благодаря на всички за съветите - прави сте - вместо да се чудя 20 дни и за всяка пъпка да изтръпвам ще ходя да ме изследват ...
лека нощ мами

# 86
  • Мнения: 429
Включвам се да се запиша, за да мога да следя новата ни темичка...Леле момичета не мога да смогна да изчета писанията ви...неуморни сте ей!!!! Аз днес цял ден лежах и като резултат сега не ми се спи:((( На два пъти имах нещо кафеникаво на тоалетната хартия и доста съм се шашнала....утре е пьрвия ми преглед....дано имам добри новини!
 Hug Hug Hugсладки сънища Hug Hug Hug

# 87
  • Мнения: 429
latka  моля те не се притеснявай-всичко ще е наред и с теб и с бебчето! първо варицелата не е чак толкова опасна (дори и за бременни) и второ притесненията  са далеч по-опасни!!!   bouquet  bouquet  bouquet Миналта година точно в деня, когато разбрах, че съм бременна- двама мои близки се разболяха от варицела...Побърках се...всяка вечер се тресх от притеснение в леглото, а всяка сутрин се оглеждах за появата на пъпки...резултатът- не се разболях от варицела, но бременността ми се оказа мисед...и до сега не мога да си простя, че толкова се притеснявах и сигурно сама си навредих!!! Помни мислите ни са много силни-те чератят съдбата ни! Затова трябва да изгоним лошите и приветстваме добрите мисли- всички декември ще гушкаме прекрасни бебенца!

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 23:00 от barboran4e

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
latka  моля те не се притеснявай-всичко ще е наред и с теб и с бебчето! първо варицелата не е чак толкова опасна (дори и за бременни) и второ притесненията  са далеч по-опасни!!!   bouquet  bouquet  bouquet Миналта година точно в деня, когато разбрах, че съм бременна- двама мои близки се разболяха от варицела...Побърках се...всяка вечер се тресх от притеснение в леглото, а всяка сутрин се оглеждах за появата на пъпки...резултатът- не се разболях от варицела, но бременността ми се оказа мисед...и до сега не мога да си простя, че толкова се притеснявах и сигурно сама си навредих!!! Помни мислите ни са много силни-те чератят съдбата ни! Затова трябва да изгоним лошите и приветстваме добрите мисли- всички декември ще гушкаме прекрасни бебенца!


За притесненията си права и те приветствам  Peace , но за варицелата , че не е опасна   Naughty....... моля те ......... , защо да се тресе като теб има изследвания бе хора....така треската ще е само докато излезне резултата това, че теб те е пропуснала .... браво ,ама притеснението дали ще те пропусне вече е било....решаващо!Ти и даде твоя пример, че те е пропуснала , а аз и писах за такъв, който е противоположен на твоя / и тази жена също нямаше пъпки и я е карала , но теста и беше положителен /,така че .... тя как да разбере от кой е...

# 89
  • Мнения: 130
Здравейте и от нас!  Hug
Както виждам редиците ни са се попълнили,това е страхотно!
Добре дошли на всички нови мамчета,пазете се и се наслаждавайте на на всеки миг!  Hug

Преди няколко дни бях на лекар и двамата с тати чухме сърчицето на малкото ни човече!  Simple Smile
Е ,няма такова щастие!  Heart Eyes
Нямам търпение пак да го видя и чуя!
Поздрави !  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт