Мислите ли в зелено!

  • 2 484
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 753
По принцип мисля в зелено, такава е професията ми. Но не влагам излишни емоции, те само вредят. Мръсотията по детските площадки винаги ме е дразнила, кучетата и котките в пясъчника. Но и не само там. Гадно ми е да видя фас и на улицата.
Дърво пред блока не бих засадила. Заради такива необмислено посадени дървета едно време ни поддаде тротоара пред блока, та и основите по-късно. Засади го по-надалече.  Peace

 Peace
Колежка еколожка... може би...  Grinning
Пред нашия блок за съжаление няма място да мине човек, камо ли градинка да правим... което е жалко, но няма какво да направя...  А пък зад блока градинката е превърната в кален паркинк, защото отпред е натоварена улица и няма къде да се паркира... Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 10 331
Колежка еколожка... може би...  Grinning
Ъхъ.  Embarassed

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Явно аз не съм от зелено мислещите Thinking

# 18
  • Мнения: 8 999
Винаги съм си хвърляля боклука в кофата, не детето ме е накарало да се замисля за чистота в града, за унищожаването на природата или замърсяването на водите. Лошото е, че големите замърсители, ако ще и по сто деца да си  родят, пак няма да спрат да тровят въздуха, водата и почвата.

# 19
  • Мнения: 756
хвърлям боклука в определения контейнер , не хвърлям по улиците , не съм засадила засега нищо -не знам дали това се квалифицира като мислеща в зелено , подкрепям факта че се увеличават застраховките и таксите за коли със стари двигатели и е почти не възможно да поддържаш такава , радвам се че вече в магазина ще трябва да плащаш за найлонова торбичка , въпреки че ще мми бъде малко неудобно в началото .

# 20
  • Мнения: 756
обаче , сега се сещам - не съм много в зелено по отношение на пелените за еднократна употреба и  тези за многократна ...не ми се пере

# 21
  • Мнения: 257
Винаги съм си хвърляла боклука в кофата, не детето ме е накарало да се замисля за чистота в града, за унищожаването на природата или замърсяването на водите. Лошото е, че големите замърсители, ако ще и по сто деца да си  родят, пак няма да спрат да тровят въздуха, водата и почвата.
newsm10И аз така мисля!

# 22
  • Мнения: 4 753
Миналата година пред къщата на свекървата един комшия засади няколко дръвчета, но някой злобар ги изкърши... Сега ние с мъжа ми мислим да садим, за да има детенцето къде да си играе и да е по приятно, обаче не знам как ще ги опазим...  Rolling Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 10 331
Всъщност не е нужно да садиш дървета и зеления по парковете, достатъчно е просто да спазваш онези простички парвила, които са ни ги набивали в главите от детството. Екологът не е задължително фен на Грийнпийс, нито си губи времето да ходи да чисти Витоша с чувал и пръчка.
обаче , сега се сещам - не съм много в зелено по отношение на пелените за еднократна употреба и  тези за многократна ...не ми се пере
Аз също.  Mr. Green Смятам, че адаптацията е задължитлна, аз се приспособявам към света, в който живея. Ако те успокоява, мисли си, че не изпускаш поредната доза перилен препарат в световния океан.  Wink

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Винаги съм си хвърляла боклука в кофата, не детето ме е накарало да се замисля за чистота в града, за унищожаването на природата или замърсяването на водите. Лошото е, че големите замърсители, ако ще и по сто деца да си  родят, пак няма да спрат да тровят въздуха, водата и почвата.
newsm10И аз така мисля!
и аз  Peace

# 25
  • Мнения: 27 524
Не се замислям за подобни неща. Съжалявам, че ще съм груба, но докато на майките навсякъде плюят, изсират децата си, хвърлят угарките си, чашките си от кафе, пликчетата от солетите и от Зрънчо, бирените си бутилки и подобни - няма никакъв смисъл от дръвчетата ни.  Confused
Първо да се изкорени простотията и после да се озелени останалото  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 10 331
Тъй, де. И аз това казвам. Просто не трябва да се цапа, като за начало. Да го кажа високопарно - превантивните действия дават по-добри резултати от опитите за ограничаване на замърсяванията.  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 285
Цитат
author=бъръльо-бъръльо
Аз също.  Mr. Green Смятам, че адаптацията е задължитлна, аз се приспособявам към света, в който живея. Ако те успокоява, мисли си, че не изпускаш поредната доза перилен препарат в световния океан.  Wink


вече има перилни препарати и в България, които са на растителна основа и не вредят на околната среда!

Тези,които са от София моат да посетят БИОМАГ - нов магазин за био храни на пл.Журналист 1

ето го сайта: http://bio-bulgaria.com/biomag

# 28
  • София
  • Мнения: 285
Не се замислям за подобни неща. Съжалявам, че ще съм груба, но докато на майките навсякъде плюят, изсират децата си, хвърлят угарките си, чашките си от кафе, пликчетата от солетите и от Зрънчо, бирените си бутилки и подобни - няма никакъв смисъл от дръвчетата ни.  Confused
Първо да се изкорени простотията и после да се озелени останалото  Rolling Eyes

За съжаление не може така лесно да се изкорени простотията! Виж за озеленяването ще ни е по-лесно!
Аз лично не завися от хората- правя това, което зависи от мен; искам да дам собствения си принос за това да остане природа в страната ни. Знам че е заразно Thinking и че все повече хора ще стават зелено мислещите!  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 428
Явно аз не съм от зелено мислещите Thinking
И аз  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт