МАЙски мамчета кажете: как е с бебе на ръце-споделете ! (тема 1)

  • 13 335
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 517
Честито ДианаЧар, да ти е жива, Здрава и прекрасна принцеската... На много хубава дата я роди...   bouquet  bouquet  bouquet

# 256
  • Мнения: 559
Честито на Диана!
Момичета тези бели пъпчици до колко време се изчистват? Бебчо има само по нослето, но не се махат  Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 258
Здравейте прекрасни майски мами  Hug

ЧЕСТИТО НА Diyana_Char за малката принцеска! Да е жива и здрава и много радости да носи на щастливите мама и тате ИМЕТО Е СТРАХОТНО. ПОЗДРАВЛЕНИЯ !  Hug

За пъпчиците - и Ирен имаше, сега и Крис има. Ще минат от самосебе си, аз нищо не съм ги правила и минаха за около 2 седмици.

За кърменето - Ирен я кърмих около месец и половина и почнах да си внушавам /поне така си мисля аз/, че не и стига, започнах да я дохранвам с АМ и съответно кърмата ми съвсем секна след около седмица. Сега съм твърдо решена да кърмя Крис колкото се може повече, въпреки, че и аз понякога се изнервям, но знам, че това е най-доброто за детето и стискам зъби. Да видим докога ще издържа. Засега съм дохранвала 2 пъти с по 30-40 гр. от както сме се прибрали от болницата /10 дни/ и мисля да не го правя повече, защото от опит знам, че плъзнеш ли се по тази повърхност и с кърменето ще е дотам. А и друго ме мъчи - Ирен не е имала никакви колики /не знам дали има връзка с това,че я хранех с АМ/, а сега Крис се скъсва милия да плаче малко след като го накърмя и вече и аз се чудя от храната, която аз ям ли е и въобще какво да хапвам, че да не го боли толкова.

Дйте идея от къде да си взема такъв колан за прибиране на корема. Питам защото определено ми трябва. Мен не искаха да ме изписват от болницата, понеже матката ми била високо ... дрън-дрън - моя доктор ми каза, че бебето ми е доста едро за моя ръст/1.60 съм висока/, освен това при второ, трето и т.н секцио, коремът се прибира по-бавно и затова в моя случай матката е по-високо. В болницата обаче на визитацията ден преди да ме изпишат "компетентните" лекари решиха, че това е голям проблем и ми назначиха химически масаж и ехограф "за да видят дали нямало нещо в матката" , както се изразиха. Ехо-то показа, че всичко е наред и даже е повече от добре, лекарката ми каза, че стената е толкова здрава, че съм можела да родя още 3 бебета секцио  ooooh! Само си казах на ум "Айде нема нужда чак 3 да са"  Laughing  А "химическия масаж" се оказа един истинки ужас - 9 инжекции окситоцин и още нещо си през половин час... Направо имах чувството, че раждам втори път, едно, че ме болеше раната от секциото, а като ме заболя и матката от контракциите и като ревнах, вдигнах температура, цялата се обринах... абе направо ме побъркаха тези хора, наместиха ми поразбърканите хормони с такава скорост, че свят ми се изви. На другия ден като трябваше да ме изписват, същия компетентен доктор ми каза, че иска пак да ме видят на ехограф /сякаш нещо щеше да се е променило за 24 часа/ и предлага да ме оставят в болницата още 1 ден...е щях да го убия, казах му, че се подписвам и си тръгвам и въобще нищо не ме интересува.  И така, сега матката си ми се прибира бавно но славно и мисля да и помогна с един колан, вече въобще не ме боли от секциото, та си мисля, че ще мога да го трая върху мен.

"Леекинко" се поолях май, извинявайте, че ви занимавам, ама имах нужда да споделя тези мои страдания с ближни по съдба, че като разказвам на мъжа ми, той ме гледа с един "разбиращ"  поглед, кима и тцъка и дотам  Simple Smile 

Хубава вечер на всички ви и до скоро  Hug

# 258
  • Мнения: 11
Честито ,на ДианаЧар, да е жива и здрава малката госпожица!
Пъпчиците ги почиствам със спирт сутрин и вечер - вече почти изчезнаха.

# 259
  • Мнения: 79
Добро утро!честито на Diyana_Char. Да й е живо и здраво бебенцето и само да радва мама и тати. Аз също съм със секцио и лекаря ми препоръча да започна с фитнеса чак след 6-я месец. Било нужно време за да зарасне всичко както трябва и че при по-тежки натоварвания може да се получат сраствания. Това беше съвета на моя лекар, не искам да плаша никои. То и аз се чуствам добре,дори си принасям количката сама(11 кг), което не е добре. На вас продължават ли да ви течат лохии? При мен има дни, в които и капка няма.И все се надявам , че свършат.

# 260
  • Мнения: 219
Аз искам да попитам за бебешкото олио...
Андреа я мажа с олио, но разбрах че след като се започне с активните разходки е по-добре олиото да се замести с бебешко мляко, заради топлото време.
Докога тогава да продължавам с олиото и след това напълно ли да го изключа от "менюто"  newsm78

# 261
  • Мнения: 258
Честито дъщеричка!на Diyana_Char



колан за прибиране на корема се продава в аптеките. Необходимо е да знаете колко ви е талията защото се продават на размери в зависимост от талията.

За пъпчиците в повечето случаи изчезват от само себе се само по преценка на лекар се мажат с медикаменти!

За кърменето не се предавайте лесно ако наистина искате да кърмите дълго.около 1 и 3 месец има периоди когато кърмачето сякаш стачкува и се забавлява да стой на гърдата.Това било защото му се променя мирогледа(на 1 месец открива ръцете си а на 3 месеца хората около него и звуци, предмети по големи и т. н.)
А относно заспиването на бебетата пробвайте да го слагате малко по рано на гърдата за да не е прегладняло и уморено, или по -късно за да огладнее и да сучи без да се забавлява със зърното.
Ако и това не помага аз нямам повече идеи(при Михаела тези дребни трикчета са помагали много и успях да я кърмя 1 година)Успех момичета  bouquet  bouquet  bouquet
За мазането нашата педиатърка каза като почне да става топло да мина на мляко или лосион.Аз сега мазах Ванко до 12-13 ден и оттогава е на мляко.

# 262
  • Мнения: 219
И след къпането ли го мажеш с мляко? Защото аз най-вече тогава използвам олиото...

# 263
  • Мнения: 258
Да обилно по цялото тяло!А през дена преди да излезнем около 9:30-10:00 само ръце,крака и бузките!

# 264
  • Мнения: 79
Забравих да пиша за коланите.Аз от два дена си го нося моя и се чуствам много добре. Знам , че има колани за след секцио които нямат не стягат на операцията.Моя не е такъв и пак ми е удобен.
Вие смятате ли да мажете бебетата със слънцезащитен лосион?И каква марка бихте използвали?

# 265
  • Мнения: 258
Аз ползвам това за нашето семейство вече 4 лета и сме много доволни всички Мляко за преди плаж 30 фактор и за след плаж на Amway!

# 266
  • Мнения: 11
ЧЕСТИТО НА ДианаЧар бързо възстановяване smile3525 и много радост щастие да ги напъстват  bouquet

# 267
  • Мнения: 389
Честито бебче на Diyana_Char.Да ѝ е жива и здрава Бояна и да радва много мама  bouquet

Муц,и на мене матката по-трудно ми се прибира-нали е трето раждане.Носих пристягащ колан около 15 дена.После прочетох,че не било хубаво,защото мускулите не корема ставали лениви и дори по-бавно се прибирал и сега не нося нищо.Ще изчакам още десетина дена и почвам с упражнения за корем.А кожата на корема ми е една суха.....и се бели,гадна работа.

Понякога наистина е доста трудно с кърменето,най-вече като не знаеш по колко изяжда бебето и дали му стига.Но като засуче малката от цицката ми е толкова сладка,като ме гледа,като си почива,като ме ползва за залъгалка....с шишето не е същото.Контакта не е същия.Дано да си имам кърма и да я кърмя по-дълго време

И на мен още ми тече колкото да не е без хич и така ме дразни.Писна ми да ходя с превръзки,още повече че 9 мес. бях забравила какво е това

# 268
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито беб4е на Diyana_Char.  bouquet
Аз моят колан си го взех от магазин за бельо още през първата ми бременност Peace
Ние приключваме с кърменето и минаваме твърдо на АМ

# 269
  • Мнения: 60
ЧЕСТИТО НА Diyana_Char!

На мен ми казаха, че е още много малка и по-добре било да не я мажа с кремове против слънце. По добре било да я слагам на шарена сянка.  Съвета е на сестра от микропедиатриата на болницата, в която се роди бебка.

Общи условия

Активация на акаунт