МАЙски мамчета кажете: как е с бебе на ръце-споделете ! (тема 1)

  • 13 335
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета!
Да ви питам нещо: някоя от вас ползвали колан за стягане на корема?
А знаете ли колко време след секцио могат да се правят кореми преси?

# 241
  • Варна
  • Мнения: 30
Здравейте мамчета!
Да ви питам нещо: някоя от вас ползвали колан за стягане на корема?
А знаете ли колко време след секцио могат да се правят кореми преси?

# 242
  • Мнения: 60
Привет и от мен! Честито на именниците на патерици   bouquet!
За пъпчиците не съм мазала с нищо, те изчезват сами.
Вече категорично се дохранваме с АМ и като гледам нещата няма да се променят, най много да мине изцяло на изкуствено. С баткото много се измъчвах от този факт, но няма смисъл, те сами си решават какво да ядът.
Нашия доктор ни каза да обличаме малката с гащеризон с дълъг ръкав, но да не слагаме нищо друго под него (освен памперса). Било рано само за къс ръкав.

# 243
  • Мнения: 16
6-7 седмици след цезарово може да се спортува а до тогава може само да ходиш на пътечката
поне по  20 мин., дори го препоръчват /на мен поне така ми каза доктора/
но и вдигането на бебето е спорт,аз чистех и с прахосмукачката даже.
аз например вече се навеждам /въпреки че ми казаха да не се/ защото забравям че не трябва
нищо не ме боли и белега става все по малък

# 244
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Хайде и аз да питам- някоя мама има ли проблем с болежки в гърбът.Болката е разкъсващо- ужасяваща и се чудя с какво да се намажа, че на всичко пише да не се ползва при бременност и кърмене Confused
Колан след секциото миналият път сложих някъде седмица след като се прибрах у дома- общо взето когато се почувствах комфортно в него.Мен още си ме боли и опъва, но е нормално, все пак е прясно.
Слагам сутиен за кърмачки- без него не си се представям.Ако ги пусна свободно и ме заболяват ужасно.Текът като се напрегнат.Аз също дохранвам и май скоро ще мина само на адаптирано мляко- много ми е изнервящо кърменето (колкото и лошо да звучи), а и определено не й стига.Днес от двете изцедих 50 мл (без да е сукала) и то с триста зора Rolling Eyes
Сега спинкаме и пратих таткото за корито, довечера да я изкъпя.Педиатър трябва да избера вече днес, че утре да мога да извикам.Общо взето това е при нас.
Добре дошли на всички, най- добре си е у дома Wink

# 245
  • Мнения: 11
Aneta_al, родих в ОКРБ - Варна преди месец, не вярвам да са се променили нещата от тогава. Дрехи ми поискаха на втория ден/камизолка тип 'прегърни ме',блузка с предно закопчаване, ританки и чорапки/. Преобличат бебетата всяка сътрин след като ги изкъпят. Много са 'зле' с пелените и затова, който си носи дрехи - слагат тях. Естествено, ако нямаш дрехи-няма да оставят голо детенцето, но моя съвет е да си вземеш ако можеш.Трябва да имаш по един комлпект дрешки за всеки ден от престоя ти в болницата или поне 2 комлекта  и някой, който да пере и да ти ги носи. Друго, което ще ти трябва - памперси и мокри кърпички, но за тях сигурно знаеш.УСПЕХ!
AIvanova , и на мен ми се иска веднага да започна със спорта, но ме посъветваха да изчакам поне три месеца. Иначе колан сложих още като се прибрах от болницата. С коремните преси не бързай , вътрешните шевове зарастват по-бавно от външните...

# 246
  • Мнения: 529
И на моя мъник му излязоха пъпчици по лицето ,най_вече по брадичката.Дали не е от млякото като суче и малко потича надолу newsm78инаце за сека сме само на кърма незнам как натдава не съм го теглила още.Преди акаше по често сега по един, два пъти на ден дано му стига кърмата.И мен кърменето понякога ме изнервя ама стискам зъби какво да правя.

# 247
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте момичета да са ви живи и здрави бебетата!
Моята приятелка ДианаЧар роди на 21 момиченце Бояна 3540кг и 50 см.много да радва мама и тати.

# 248
  • у нас
  • Мнения: 5 732
Честито на ДианаЧар! Да е жива и здрава малката Бояна! Да радва мама и тати и много да слушка! На мама - бързо възстановяване!   bouquet

# 249
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Привет,
boikinova, и аз си мисля за пъпчиците, че са от млякото. Пробвай да почистваш брадичката след всяко хранене и ще видиш дали ще има ефект.
За кърмата - бебето изсмуква повече, отколкото се изцежда с помпата. Освен това за стимулиране на лактацията има лактогонни чайове, също помагат бульони, компоти, кисело мляко с овесени ядки, месо и мляко.

# 250
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Честито на ДианаЧар!
Да е здрава и послушна Бояна! Много хубаво име  Peace! А мама да се възстановява бързо!   bouquet

# 251
  • Мнения: 16
а тези колани за след секцио какво прибират по точно?
каде се слага на белега ли?защо се слагат и ако не си сложил /аз не съм и знаела/ какво става?

лека вечер

# 252
  • Мнения: 529
Нищо няма да стане ако не сложиш колан ,той е пожелание за по_бързо прибиране на корема.Аз при първото секцио не съм носила нищо и пак си станах с плосък корем,сега още не ми се е прибрал но има време.

# 253
  • Мнения: 19
Как сте с кърменето мамаи. Моята беба е много сънлива,заспива на гърдата след 5 мин. сукане. като и дам биберона с АМ и веднага ококорва очи и се събужда, нали бързо тече.

# 254
  • Мнения: 16
и ние бяхме така ..моментално заспиваше като започнеше да яде .и по скоро ме ползва като биберон отколкото да ядеше
дори и на шише ми е заспивала.това било мързеливо бебе казаха ми в аболницата.
но сега като ми тече повече то и се излива в устата и според мен тя няма време да заспи и се наяжда първо
също какво прави..пълни си бузите с мляко и като се надуе започва да го гълта а понякога заспива с пълни бузи  и тогава се дави


лека нощ

Общи условия

Активация на акаунт