МАЙски мамчета кажете: как е с бебе на ръце-споделете ! (тема 1)

  • 13 338
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 186
Добро утро и от нас
Честито дъщеричка на Diyana_Char,да  я радва много и да  я слушка   bouquet
и ние  имаме  пъпчици,но не  са  обезпокоителни,
Искам  да ви питам нещо....
колко време  продължава  кръвотечението  ooooh!
аз с моя цикъл по 3  дни,не  съм свикнала  толкова много  да е  и сега  мие  отвратително гадно,
а и като спре секс може  ли да  се прави не може  ли,дайте  да подхванеме и тази темичка,че не  е и тя  за изпускане Joy

# 271
  • Мнения: 2 910
Честита радост на Diyana_Char !!! Нека е здрава и щастлива малката Бояна и много да радва всички около нея!!!

Instatiable не трябваше ли също да е родила?

И при нас кърменето се оказва мисия невъзможна. Мъча се, ама докога ли ще издържа и аз Rolling Eyes В първите дни кърмата му стигаше и нямаше проблем, а сега постоянно търси и отваря уста, след като съм го накърмила. Днес напр. 20 мин. го държа на едната гърда, след което започва да реве веднага след като спре да суче, след 30 мин. го слагам пък на другата- същото положение, накрая му направих хумана и детето заспа доволно. Да не говорим за болката, която изпитвам, ама то вие си знаете какво е. Едното зърно го беше разранил много гадно, стана цялото на коричка и накрая Дени сам си го обели от сученето ooooh! Ще стискам още малко зъби, че така ми е съвестно да мина само на хумана Confused

Вики, аз за секс не смея и да помисля и сигурно ще е така поне 2 месеца Rolling Eyes, мисълта за шевовете дълго време ще ме психясва, но ти , ако се чувставш добре след 40-тия ден би могла да започнеш да го практикуваш. Иначе аз май започвам да се подсичам след толкова продължително време с превръзки, че и още има ooooh!

# 272
  • Мнения: 529
На мен пък да ви кажа има дни не ми тече  и аз си казвам "хайде свърши се"и хоп изненада пак текне  и после пак спре ,и така до кога ще я карам незнам.А за секса след секцио какво ще кажете?

# 273
  • Мнения: 236
Честито на Diyana_Char да и е жива и здрава дъщеричката,на мама бързо възстановяване!!!!  bouquet
Засега и аз мажа малкия Ради с олио ,но смятам вече да започвам с мляко,не съм взела още и се колебая между това на Бюбхен или на Мустела........ newsm78
За колана - аз също бях секцио и от днес съм с такъв колан,дано помогне,с предната бременност много ми помогна ,коремчето се прибра изцяло ,надявам се и сега да е така...че като се гледам...
За кърменето- ние засега също сме на кърма,незанам колко суче,ама в понеделник ще го имерим и ще видим.Иначе съм съгласна че майката трябва да внимава какво папка ,че всичко отива на бебо и послееее.......коремчето го болииии.Трбва освн бобови, също подправки в яденето да се избягват,газираното....Абе бая неща са
За секса ......доки каза много да се пазим първите 3-4 месеца че много лесно се забременявало,а за тези които са секцио най-добре да се пазим с презерватив,спирала се слагала след 1 година,а за хапчетата- ако се кърми не можем да ги пием..та така Thinking

# 274
  • Мнения: 79
И на мен са ми толкова досадни тези превръзки. Цели 9 месеца и сега ми е толкова криво в тези жеги.Пробвах да си сложа тампон,но нещо не се получи. Болеше ме и го махнах. Все едно за първи път си слагам тампон.Болката беше същата като първото поставяне.А за секса -аз не смятам да чакам много. Мъжът ми се прибира другата седмица и смятам да наваксаме пропуснатото(не съм го виждала 4 месеца, а секс от началото на бремеността не сме правили по мед.съображения).Така , че трябва да се наваксва. ще използваме презарвативи, че знам ли какво мога да му лепна с тези лохии.

# 275
  • Мнения: 121
Хайде  една  страхотна новина..моя  Мишо си има гадже:)
 Мейз  роди момиченце - Наталия 3600гр  51 см Добре са й двете:) Злати каза, че  е единствената която иска да я боли , само и само да се види с малката си принцеска:)

Да й е жива и здрава Simple Smile

# 276
  • Мнения: 389
Честито на Мейз.Да е жива и здрава Наталия и много да радва мама и тати.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet


Днес имам повод за празник.Голямата ми дъщеря Лиана завърши първи клас с отличен.Много се радвам-добро си ми е детето и все така да продължава занапред

# 277
  • София
  • Мнения: 448
Честита принцеса на Мейз!Много да е здравичка и да ви радва!

# 278
  • Мнения: 37
Честита принцеска на мама Злати да и е живо и здраво детето и много радост да им носи малкото чоече

# 279
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Честито на Мейз!Много да е здрава малката принцеса и много щастие да им носи  bouquet
Ето 2 снимки на моята буболечка

http://img232.imageshack.us/my.php?image=img0150ho9.jpg
http://img140.imageshack.us/my.php?image=img0145km9.jpg

# 280
  • Мнения: 258
честита принцеса на Злати

Да е много здрава и щастлива,и най слънчевото детство за Наталия!  bouquet  bouquet  bouquet




ето и новото ни местенце за срещи на мамчета с майски(и не само майски)бебчета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=296698.new#new

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 19:33 от mmagy ( Маги)

# 281
  • Мнения: 19
пиете ли лактогенен чай, знаете ли някой ефектен, ние сме на Хип засега.

# 282
  • Мнения: 517
Цитат на: veni_04 link=topic=291534.msg757, 7390#msg7577390 date=1211548104
За секса ......доки каза много да се пазим първите 3-4 месеца че много лесно се забременявало,а за тези които са секцио най-добре да се пазим с презерватив,спирала се слагала след 1 година,а за хапчетата- ако се кърми не можем да ги пием..та така Thinking

Да си кажа и аЗ Simple Smile по въпроса За секса, бях наскоро на гинеколог и ми каЗа, че скоро сте ми сложи спирала. Не раЗбирам Засто трябва да се чака 1 година, За 1. път чувам... Има и хапчета с по ниско съдържание на хормони За кърмачки. Тях обаче не мисля да вЗемам, сте внимаваме. Абе, половия живот мина на Заден план Засега  Laughing Embarassed.

пиете ли лактогенен чай, знаете ли някой ефектен, ние сме на Хип засега.

аЗ пия чаи на Sidroga - Bio Stilltee ама отвреме навреме...

# 283
  • Мнения: 529
Давате ли капки "вигантол" и по колко аз днес купих и ще давам по 2 на ден ,нищо,че е лятно бебе.

# 284
  • Мнения: 16
аз пиех чай за кърмачки на Humana.
От болницата ми го препоръчаха и ми казаха че се пие като антибиотик - винаги по едно и също време
4 пъти на ден а не когато се сетите предполагам че и на другите фирми чайовете са така за да има ефект
този на Humana е  много вкусен незнам дали ми помогна но го пих 3-4 дни и спрях като ми тръгна млякото.
Също така още докато бях в болницата ми даваха по 1 литър компот и много течности.
храните не са толкова важни пиите течности.

Общи условия

Активация на акаунт