Как да кърмим по-дълго? Опитни майки - моля споделете :)

  • 2 881
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 242
Не си мисли да дохранваш..
Не си мисли, че нямаш кърма..
Не си мисли, че бебето реве постоянно от глад..
Кърми.. Колкото иска и къдто поиска  Mr. Green
Колкото повече, толкова повече  Hug

# 16
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Допълвам:
Никога не съм се интересувала колко точно изяжда - колкото иска, толкова.
Не се вманиачавай в грамчета - ако е наддало с 50 грама по-малко от средностатистическото, не значи, че не наддава добре и стои гладно
Води се изцяло по бебето
За храната - богата на желязо храна, прочети коя и как да я приготвяш. Важно е!

# 17
  • Мнения: 4 242
То просто няма какво да добавя, и аз така, без часовници, спя с детето, кърмя на поразия по всяко време и навсякъде, гушкам и нося почти непрестанно, захранвам късно, не замествам ядене до годинката (до тогава почти изцяло на кърма), гледам памперсите- грамчетата не ме вълнуват, това общо взето Peace

# 18
  • Мнения: 2 274
Кърмиш на поискване, живееш безгрижно, гледаш да ти е удобно и приятно, не се тревожиш прекалено... Захранваш бавно и мързеливо...
Това е моята рецепта Grinning
   Peaceи не обръщаш внимание на злобните подмятания от рода - Ама още ли се кърмите? или До кога смяташ да го кърмиш?
Не допускаш през главата ти да минават мисли от рода, че не ти стига кърмата!
Аз лично ядене не бях заместила до годинката, че май до годинка и нещо. Захраних късно, много бавно. Кърменията започнах от около месец да ги разреждам т.е. на 17м. и ги сведох до 3 на ден, заради атаките на таткото да отбивам малчо.

# 19
  • Мнения: 5 401
А исках да питам как се разреждат кърменията с времето? До кога се кърми изцяло? След като се запо4не със захранването, отпада ли по 1 кърмене? (да си призная не съм 4ела в библиотеката, защото все още нямам твърда 100%-това вяра, 4е нещата ще се задържат все така добре - или поне аз си мисля, 4е са добре)

Ако кърмиш бебчето на поискване и се водиш изцяло по неговите нужди, ще видиш как то самО ще започне да увеличава интервалите между храненията.  Simple Smile Имай доверие в него и всичко ще е ОК!  Peace

Прочети тази статия: в нея ще откриеш признаците, по които ще разбереш кога бебето е готово за захранване. До 6 месеца кърмата напълно задоволя нуждата на детето откъм хранителна стойност и откъм утоляване на жажда.  Simple Smile По американската схема, едно кърмене се замества след 1-вата годинка на детето, а дотогава кърмиш и след това предлагаш твърда храна толкова, колкото си поиска бебето, а не колкото пише по схеми и буркани. Имаш време дотогава да изчетеш Библиотека-та или да се разровиш в темите.  Simple Smile

Изключително важно е да си вярваш и да си мотивирана! Често активните кърмачки срещат неразбиране от страна на майки, които не кърмят или които са захранили доста по-рано, както и от роднини и близки хора. Ако не си убедена в себе си и в това, което правиш, много лесно могат да те разколебаят! Така че, да не чувам повече: "... нямам твърда 100%-това вяра, 4е нещата ще се задържат все така добре..."

# 20
  • Мнения: 1 924
Имах проблем с нета и съм публикувала мнението два пъти Embarassed


Последна редакция: ср, 14 май 2008, 16:27 от Granny_Weatherwax

# 21
  • Мнения: 1 924


Изключително важно е да  вярваш и да си мотивирана! Често активните кърмачки срещат неразбиране от страна на майки, които не кърмят или които са захранили доста по-рано, както и от роднини и близки хора. Ако не си убедена в себе си и в това, което правиш, много лесно могат да те разколебаят! Така че, да не чувам повече: "... нямам твърда 100%-това вяра, 4е нещата ще се задържат все така добре..."
Hug
Към автоката на темата:
Вече са ти дали чудесни напътствия Peace
От моя опит с кърменето аз установих,че най-важно,най-първостепенно и абсолютно решаващо е вярата в собствените способности и спокойствието,че всичко е наред и както трябва.Ей това е.
Като обърна поглед назад,осъзнавам,че съм допускала някои "технически" грешки при кърменето...например след захранването намалих кърменета,замествах кърмене с пюре,давала съм и ад.мляко ,когато ми се е налагало да отсъствам...и пр.неща,които са нарочени за малки спънки на продължителното кърмене.Обаче нямам никакви проблеми !
Знаеш ли защо?Защото никога не съм мислила за това.Кърмя,все едно,че това не е нищо важно,ей-така,помежду другото.Освен това вярвам в себе си и знам,че няма да имам проблеми и занапред.

После който ми разправя,че "психическата настройка " е булшит,да се замисли сериозно колко знае за живота.

Успех!  bouquet

# 22
  • Мнения: 236
Дали са ти добри съвети, ще кажа и моето мнение, вече повече от година и половина я кърмя моята кукла. В началото, преди да родя, си мислех че ще кърмя, не съм ЗНАЕЛА за различните проблеми или препятствия. Просто знаех че ще кърмя. В началото си виках да изкараме поне до 6 месеца, после айде до годинка, после... а бе докогато се отбие Wink
И живот и здраве като родя второто си детенце, пак по същия начин ще постъпя. Нагласата, търсене на съвети при проблем от други кърмещи майчета, и мотивацията получена от други кърмещи майки, мисля че помага. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт