Какво да направя за да не се отбие?

  • 1 358
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 249
Ето я статията,от консултант по кърмене е:
http://www.detki.de/index.asp?sid=-421573078&id=d158

Чак сега я прегледах - страхотна статия! Браво, Хедра!
А това "запознаване" на бебешкия организъм с майчината микрофлора е толкова важно! В едно мащабно изследване за увеличените случаи на алергии се споменаваше, че именно лиспата на такова, при отделянето на бебето и майката след раждането и изобщо стремежа бебето да се държи в максимално стерилна среда, увеличава силно случаите и на алергии.

Между другото, авторката е не само консултант по лактация, но и педиатър.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 825
hedera, мерси за линкчето. Ще чакам тати да се прибере и да ми преведе статията, защото излиза че съм много зле с руския Embarassed

Iva_D,  и аз питах лекарката защо, аджеба, неговите стафилококи се повлияват от различни антибиотици от моите. Отговора беше, че неговите най-вероятно са мутирали и са станали резистентни.  newsm78
А според цитатите, които си постнала излиза,че ние никаква диария не сме имали, защото акаме по по 7-8 пъти и не бих нарекла миризмата много неприятна. Ама пък нали акитата са си на моето гардже... може на външен човек да му се видят такива. Всъщност мен най-много ме притесняваше зелената слуз, която намирах в памперса. А бебо е много жизнен, постоянно се смее, закача се...
Млечните продукти гледам да ги ограничавам - сутрин ям овесени ядки с чаша прясно мляко, а през деня хапвам понякога сирене, кашкавал, но не в големи количества.

Имам още един въпрос: Какво да правя със запасите от кърма, които имам. Имам замразена кърма за десетина дни поне. Да я изхвърлям ли?  Thinking

# 17
  • София
  • Мнения: 10 825
Забравих да уточня - плюх на този педиатърски съвет за шишето и днес си цокаме от мама. Mr. Green И бебе е щастливо и мама е доволна

# 18
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно, Лейди! Радвам се за вас Simple Smile. Както хедра казва, гледай да държиш бебчо максим. дълго време на първата гърда, преди да му предложиш втората, за да не получава големи дози богато на лактоза мляко.
За замразената кърма, знаеш че във фризер има трайност 3 месеца, така че не я изхвърляй преди да изтекат тези 3 месеца - все пак може да ти се наложи по някаква причина да я употребите.

# 19
  • Мнения: 1 586
Ето я статията,от консултант по кърмене е:
http://www.detki.de/index.asp?sid=-421573078&id=d158

Чак сега я прочетох статията и съм изключително впечатлена! Смятам, че трябва да се преведе и всички желаещи мами да я занесат на педиатрите на децата си - специално обръщение има към тях. Ако не ме дразнеше толкова тоя език, сигурно щях да се заема с превода Simple Smile

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Хайде сега да включи някой с руски, и на мен ми хареса много статията, или това което подразбрах с бедния си речник Embarassed

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абе не че съм спец по руския,ама ще я преведа - всъщност аз толкова отдавна съм й хвърлила око за превод,че направо е срамота,че още не съм се организирала Grinning

# 22
  • Мнения: 7 106
Абе не че съм спец по руския,ама ще я преведа - всъщност аз толкова отдавна съм й хвърлила око за превод,че направо е срамота,че още не съм се организирала Grinning

Хедра, тъй като знам как свободното време е кът, особено сега лятото, когато разходките са по-дълги, ако искаш да си я поделим по братски. Какво ще кажеш?

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Супер си,много ще ме улесниш,че тя си е дългичка Grinning Хайде ако искаш вземи я от началото и като ти  омръзне,кажи докъде си да продължа Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 106
Пуснах ти ЛС.

# 25
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
в статията има много интересни неща - за вредата от ранното даване на сок, за спането на бебета с майката , за ваксините и други, който има възможност нека да про4ете. Благодаря на hedra!

# 26
  • Мнения: 385
В руските сайтове има много теми по въпроса,ей сега ще опитам да изровя една много хубава,даже си я бях копнала някъде.Та в тях пишеше съвсем същото - че постоянно лекарите вкарват майките в съмнения заради дисбактериоза (разстройство) и че при изследване на кърмата често се изолират стафилококи,но това било съвършено естествено и нямало никаква нужда от лечение,след като липсват симптоми.А течни аки,ако не причиняват дискомфорт на бебето и то си наддава нормално,не са никакъв повод да се тъпчете с антибиотици.Много често става въпрос единствено за дисбаланс при храненето - когато бебето поема повечко от предното мляко(при бързо прехвърляне от едната на другата гърда,когато бебе не е успяло да изсуче повече от задното мляко),което е по-богато на лактоза,и оттам лекото разстройство.

Абсолютно подкрепям тази теза. Пиенето на антибиотик не решава проблема. Ами като го изпиеш ще "избиеш" стафилококите.  После като ги няма тях други ще са в повече.  Да не говоримм, че като пиеш анбиотик, после най-вероятно е да цъфнеш с гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт