Жените - майки за каузата “да износиш чуждо бебе”

  • 22 603
  • 427
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо толкова ви е страх от думата "егоизъм"? Няма нужда. Нормално е човек да иска "да види очите на любимия" в едно дете. Малко преиграване има. Не се бойте, никой няма да ви пребие с камъни. Точно този егоизъм се покрива с правото човек да има свои деца. Между другото, същото важи и за животните. Ние не сме кой знае колко различни от тях. И те го имат този здрав егоизъм и са готови да се изложат на смъртна опасност заради него.

# 376
  • Мнения: 50
Мисля , че този въпрос с износването на чуждо бебе т.е . използването на жената като " инкубатор " все още не е законово уреден в България . Въпреки , че в Полша това е законово уредено и даже се набират жени с тази цел.
Конкретно по въпроса да бих , се съгласила да износя чуждо дете .

# 377
  • Мнения: 254
Нямам психика за такова нещо. Считам, че това не е за всяка жена.




Peace

# 378
  • София
  • Мнения: 276
Със сигурност бих искала да помогна и бих го направила ако мога без възмездно...Но, емоционално е мн. трудно да преодолееш себе си и майчинските си инстинкти, за да го напаравиш. Аз не бих могла. За мен това дори и с чужди гени, би било МОЕТО бебе.  Не съм толкова силна.

 Не съм прочела цялата тема, но ще се радвам, ако авторката е намерила разрешение на проблема.

# 379
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
По принцип бих станала сурогатна майка /звучи малко нелепо/. Бих преодоляла физически и емоционално всичко, но еснафското - едва ли  Cry


Душичка, изчисти си входящата поща, защото не можеш да получаваш съобщения!

# 380
  • Мнения: 1 095
Маминки, тук сме за да се подкрепяме и да си помагаме. От нас зависи дали ще живеем щастливо или ще се поддадем. Всички заедно сме по-силни от неволите и ударите на живота. Евала на последните няколко мнения   bouquet
Извинете за офф-а !  bouquet

Душичка, кутията за ЛС ти е пълна,а искам да ти пиша.

# 381
  • Мнения: 3 069
Не бих могла да го направя!
А защо не си осинови дете?!?
Толкова много изоставени дечица има, които копнеят за дом и майчина ласка...

# 382
  • София
  • Мнения: 7 211
А между другото къде изчезна авторката на темата?

# 383
  • София
  • Мнения: 2 508
Еми, уплашихме я...

# 384
  • Мнения: 4 753
Предполагам, че жената си е намерила, каквото й трябва, та няма нужда да влиза тук...

# 385
  • Мнения: 1 612
Четох, четох и изчетох темата.
От всичко написано от повечето от Вас ми настръхват косите!

Сега искам да Ви кажа няколко думи. Приемете ги не като упрек, а само като изложена гледна точка на жена, в същото положение като авторката. Жена, която не може да износи бебе.

Може да съм пропуснала, но не видях мисля в никой пост правилното твърдение.
Според закона сурогатна майка в България може да бъде единствено майка или сестра на жената, която не може да забременее. И това е разрешено само при такава роднинска връзка.

Много от Вас осъждат авторката на темата. ОК. Вие не бихте го направили, но поне не я съдете.
Само жена минала през адът на асистираните репродуктивни технологии, направила един (или повече) спонтанни аборта и т.н. може да я разбере.

Аз разбирам напълно как се чувства тази жена. И на мен ми е минавало през ум подобен вариант. В отчаянието си човек може да прибегне до всякакви методи. Никой няма право да я съди, ако не е бил на нейното място.

Предлагате и да осинови дете. Не мислите ли, че тя е помислила и върху този вариант. И може би иска да опита всичко преди да вземе подобно решение.

Според мен сурогатното майчинство трябва да се разреши със закон. Сигурна съм, че има жени, които биха се съгласили да бъдат сурогатни майки. Не виждам нищо лошо в това. Нека закона да го позволява, пък всеки сам да прецени за себе си - може ли да износи чуждо дете или не.

И накрая просто за информация искам да Ви кажа, че аз съм избрала пътя на осиновяването. Но и да осиновиш дете не е толкова лесно. Прочетете малко във форума за осиновени и осиновители и тогава няма с лека ръка да правите предложения.

Бъдете здрави!

# 386
  • Мнения: 9 814
Трудно се става майка, казваше баба ми.
И беше права. Наистина е трудно.
За да има дете една жена е способна на всичко, когато вече е родила дългоочакваното си бебе е способна на още.
Не осъждам авторката.
Лично аз сурогатна майка не бих станала, както не бих направила и още хиляди неща.
Интересуваше ме мотивът на сурогатната майка. Дали ще го направи от добра воля, за това че, иска да помогне на някой или ще го направи за пари /изключвам случаите, когато е роднина/.
Мотивът на жената, която иска да има дете ми е ясен и уважавам това нейно желание. Всеки има право на щастие и всеки разбира щастието по различен начин.

# 387
  • Мнения: 93
Здравейте от мен,

Авторката наистина се изгуби и вероятно не й е до форума, понеже зная как се чувства. И аз съм имала такива моменти - не искам да говоря с никой и нямам желание да правя нищо. Грозно ще прозвучи, но когато на човек му кажат "Не можеш да имаш деца", то е еквивалентно да ти кажат "Имаш рак и ти остават броени дни живот". Поне при мен ефекта беше такъв. Затова всички трябва да говорим и обсъждаме проблемите си, за да намерим разрешението им. Надявам се след няколко месеца пак да обсъждаме темата тук и да има само положителни отговори. Днес аз мога да Ви помогна с едно, утре Вие на мен с друго. Проблемите ни са различни, но и хората са различни и едни биха направили нещо, други не. Важното е да сме добри и да вярваме в доброто. Нещата ще се наредят. Аз имам племенник - син на брат ми. На почти 9 месеца е и го имам като свое дете. Дори прилича на мен - със сини очички и светла косичка. Може би той ме накара поне малко да смекча болката в сърцето си. Той е същинско ангелче и се надявам един ден да говоря и да обсъждам проблемите и радостите и на моето бебченце. Желая Ви да Ви се случват само добри неща, без значение дали бихте или не станали сурогатни мами.

Лека вечер на всички Simple Smile

# 388
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Не мога да си представя как се чувстват жените с с такава присъда - да не могат да си имат свое бебе, но сигурно е ужасно да ти кажат такова нещо. По въпроса за осиновяването, също е голяма трагедия поне в България. Моя приятелка чака 2 години за дете, а друга 7 години. Та толко ли няма изоставени деца в българия? newsm78Пожелавам на всички по един или друг начин да се сдобият с детенце

# 389
  • Мнения: 1 091
Мила,uleto!Само мога да си представя какво ти е на душата.Имам един спонтанен аборт и когато изгубих бебчето се чувствах най-ощетената на света.Когато видех майка с количка ми се насълзяваха очите.Мога да си представя какво ти е.Ще се моля да намериш някой ,който ще се съгласи на това ,което искаш.Защото не е майка тази която износва бебе и го хвърля на боклука ,а е тази която бди над него и го дарява със цялата обич на света.Има толкова майки ,които си изоставят децата или ги захвърлят като предмети,защо да няма жена ,която да се намери за това.Искренно ти пожелавам успех.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт