Жените - майки за каузата “да износиш чуждо бебе”

  • 22 608
  • 427
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 519
Според мен сурогатното майчинство трябва да се разреши със закон. Сигурна съм, че има жени, които биха се съгласили да бъдат сурогатни майки. Не виждам нищо лошо в това. Нека закона да го позволява, пък всеки сам да прецени за себе си - може ли да износи чуждо дете или не.
Защо трябва да се разрешава със закон, след като законът не го забранява?
Но дали една сурогатна майка ще се откаже от дете, което е носила 9 месеца, зависи само и единствено от нейната добра воля. И така е най-справедливо, ако питате мен.

# 391
  • Мнения: 254
Цитат на: Душичка link=topic=291636.msg8321937#msg8321937 date=121857109и се надявам един ден да говоря и да обсъждам проблемите и радостите и на моето бебченце.
[/quote
пожелавам ти го от сърце

# 392
  • Мнения: 93
Цитат на: Душичка link=topic=291636.msg8321937#msg8321937 date=121857109и се надявам един ден да говоря и да обсъждам проблемите и радостите и на моето бебченце.
[/quote
пожелавам ти го от сърце

Благодаря ти  Simple Smile

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 2 502
Не мога да разбера хората, които така категорично отричат нещо, което в крайна сметка е за добро!? Друг е въпросът дали човек го може или не, но да се съди една жена, че иска да бъде майка и търси всеки възможен начин ми се струва меко казано странно... Да, осиновяването съществува като вариант, но не винаги двойките са одобрявани, да не говорим, че се чака с години!
Практиката със сурогатните майки е широко разпространена на запад и много хора се възползват от нея и заживяват пълноценен живот, а детенцето е обградено от огромна нежност и любов! Имам приятелка, която след години неуспешни опити и ВСЕВЪЗМОЖНИ манипулации сериозно обмисля този вариант и аз я подкрепям с две ръце! Всеки има право да търси щастието си, особено когато не вреди на никого!

# 394
  • Мнения: 257
дано авторката намери каквото търси от сърце и го желая защото децата са наи голямото богатство във едно семейство
но аз лично никога няма да направя такова нещо да го нося 9 месеца и да го дам просто не съм толкова силна

# 395
  • Мнения: 1 131
Четох, четох и изчетох темата.
От всичко написано от повечето от Вас ми настръхват косите!

Сега искам да Ви кажа няколко думи. Приемете ги не като упрек, а само като изложена гледна точка на жена, в същото положение като авторката. Жена, която не може да износи бебе.

Може да съм пропуснала, но не видях мисля в никой пост правилното твърдение.
Според закона сурогатна майка в България може да бъде единствено майка или сестра на жената, която не може да забременее. И това е разрешено само при такава роднинска връзка.

Много от Вас осъждат авторката на темата. ОК. Вие не бихте го направили, но поне не я съдете.
Само жена минала през адът на асистираните репродуктивни технологии, направила един (или повече) спонтанни аборта и т.н. може да я разбере.

Аз разбирам напълно как се чувства тази жена. И на мен ми е минавало през ум подобен вариант. В отчаянието си човек може да прибегне до всякакви методи. Никой няма право да я съди, ако не е бил на нейното място.

Предлагате и да осинови дете. Не мислите ли, че тя е помислила и върху този вариант. И може би иска да опита всичко преди да вземе подобно решение.

Според мен сурогатното майчинство трябва да се разреши със закон. Сигурна съм, че има жени, които биха се съгласили да бъдат сурогатни майки. Не виждам нищо лошо в това. Нека закона да го позволява, пък всеки сам да прецени за себе си - може ли да износи чуждо дете или не.

И накрая просто за информация искам да Ви кажа, че аз съм избрала пътя на осиновяването. Но и да осиновиш дете не е толкова лесно. Прочетете малко във форума за осиновени и осиновители и тогава няма с лека ръка да правите предложения.

Бъдете здрави!


Евала.Все едно думите излизат от моята уста.

# 396
  • Мнения: 826
Не бих износила чуждо бебе. Имам чувството, че после цял живот ще жаля, все едно съм дала своето дете. На сестра ми ако се наложи (не дай Боже)- ДА! За пари не.  Изисква се нечовешка смелост, сила и жертвеноготовност. Успех ти пожелавам. И извинявай, че бъркам по-надълбоко в раната, но със сигрност си мислила за осиновяване. Представи си хилядите деца без дом и родители. Може да дадеш бъдеще и обич на някое от тях. Искрено ти пожелавам, да гушкаш твоето дете някой ден Praynig

# 397
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не бих могла да го направя!
А защо не си осинови дете?!?
Толкова много изоставени дечица има, които копнеят за дом и майчина ласка...
Именно  bouquet
И аз не бих го направила, струва ми се някак ....извратено. Що за човек трябва да си, за да носиш бебе 9 месеца с ясното съзнание, че си само инкубатор, после ще си вземеш паричките и довиждане #Crazy Не бих искала и обратния вариант, някоя жена да носи моето бебе Shocked И в крайна сметка, действително - колко деца родени и невинни страдат без дом и родители??? Може би Господ иска някой за тях да се погрижи, а не да се опитва да го надхитрява Rolling Eyes

# 398
  • Мнения: 6 274
  Може би Господ иска някой за тях да се погрижи, а не да се опитва да го надхитрява Rolling Eyes
Това вече са глупости.

# 399
  • Мнения: 540
Четох, четох и изчетох темата.
От всичко написано от повечето от Вас ми настръхват косите!

Сега искам да Ви кажа няколко думи. Приемете ги не като упрек, а само като изложена гледна точка на жена, в същото положение като авторката. Жена, която не може да износи бебе.

Може да съм пропуснала, но не видях мисля в никой пост правилното твърдение.
Според закона сурогатна майка в България може да бъде единствено майка или сестра на жената, която не може да забременее. И това е разрешено само при такава роднинска връзка.

Много от Вас осъждат авторката на темата. ОК. Вие не бихте го направили, но поне не я съдете.
Само жена минала през адът на асистираните репродуктивни технологии, направила един (или повече) спонтанни аборта и т.н. може да я разбере.

Аз разбирам напълно как се чувства тази жена. И на мен ми е минавало през ум подобен вариант. В отчаянието си човек може да прибегне до всякакви методи. Никой няма право да я съди, ако не е бил на нейното място.

Предлагате и да осинови дете. Не мислите ли, че тя е помислила и върху този вариант. И може би иска да опита всичко преди да вземе подобно решение.

Според мен сурогатното майчинство трябва да се разреши със закон. Сигурна съм, че има жени, които биха се съгласили да бъдат сурогатни майки. Не виждам нищо лошо в това. Нека закона да го позволява, пък всеки сам да прецени за себе си - може ли да износи чуждо дете или не.

И накрая просто за информация искам да Ви кажа, че аз съм избрала пътя на осиновяването. Но и да осиновиш дете не е толкова лесно. Прочетете малко във форума за осиновени и осиновители и тогава няма с лека ръка да правите предложения.

Бъдете здрави!
написала си го много точно няма какво да добавя Hug

# 400
  • Мнения: 209
Четох, четох и изчетох темата.
От всичко написано от повечето от Вас ми настръхват косите!

Сега искам да Ви кажа няколко думи. Приемете ги не като упрек, а само като изложена гледна точка на жена, в същото положение като авторката. Жена, която не може да износи бебе.

Може да съм пропуснала, но не видях мисля в никой пост правилното твърдение.
Според закона сурогатна майка в България може да бъде единствено майка или сестра на жената, която не може да забременее. И това е разрешено само при такава роднинска връзка.

Много от Вас осъждат авторката на темата. ОК. Вие не бихте го направили, но поне не я съдете.
Само жена минала през адът на асистираните репродуктивни технологии, направила един (или повече) спонтанни аборта и т.н. може да я разбере.

Аз разбирам напълно как се чувства тази жена. И на мен ми е минавало през ум подобен вариант. В отчаянието си човек може да прибегне до всякакви методи. Никой няма право да я съди, ако не е бил на нейното място.

Предлагате и да осинови дете. Не мислите ли, че тя е помислила и върху този вариант. И може би иска да опита всичко преди да вземе подобно решение.

Според мен сурогатното майчинство трябва да се разреши със закон. Сигурна съм, че има жени, които биха се съгласили да бъдат сурогатни майки. Не виждам нищо лошо в това. Нека закона да го позволява, пък всеки сам да прецени за себе си - може ли да износи чуждо дете или не.

И накрая просто за информация искам да Ви кажа, че аз съм избрала пътя на осиновяването. Но и да осиновиш дете не е толкова лесно. Прочетете малко във форума за осиновени и осиновители и тогава няма с лека ръка да правите предложения.

Бъдете здрави!
написала си го много точно няма какво да добавя Hug


единственото което мога да кажа е: евала lilian - свалям ти шапка . не може да бъде казано по-добре. а към другите бих се обърнала и казала следното - опитайте се да се поставите на мястото на жените които споделят подобни проблеми, помислете малко и след това дайте своя отговор и мнение.  Peace

# 401
  • Мнения: 1 572
И аз не бих го направила, струва ми се някак ....извратено. Що за човек трябва да си, за да носиш бебе 9 месеца с ясното съзнание, че си само инкубатор, после ще си вземеш паричките и довиждане #Crazy

Що за човек ли? Наистина силен, добродетелен, щедър. Точно защото е изключително тежко само много силна жена би могла да го направи.
Да най-прекрасни са миговете когато малкото бебче те ритне отвътре, когато го гушнеш, след като е излязло от теб... И тук е трагедията на хилядите жени, които са обречени никога да не го изпитат. Защо да не им се помогне, какво зловещо намирате в това някой друг да изпита щастието позволено на вас?
Време е този въпрос да се реши законово в България, без нужда от роднинска връзка м/у сурогатната майка и родителите. В Б-я има около 250,000 двойки с репродуктивни проблеми.
Помня ужаса, който изпитвах само при мисълта, че може да не забременея, защото имах заболяване...Бях благословена и при мен се случи, при това лесно. И да, бих износила дете за друга жена /приятелка/ след време, но не казвам, че е лесно да го дадеш или да го забравиш.
Друг е въпроса дали да се прави с/у пари или не. Бих предпочела подобно начинание да остане чисто и да не се забъркват парите, но това означава да си затворя очите пред реалността.
Има много млади майки, изоставени от бащите на децата си, отритнати от семействата си, без възможност да работят, защото сами гледат детето си. Не бих осъдила ако такова момиче помогне на собственото си дете печелейки по този начин и същевременно осмисляйки живота на някоя друга жена.
Успех на авторката! Изпращам ти цялата си положителна енергия и дано гушнеш своето детенце рано или късно Hug Hug Hug

# 402
  • Мнения: 84
 Peace
И аз не бих го направила, струва ми се някак ....извратено. Що за човек трябва да си, за да носиш бебе 9 месеца с ясното съзнание, че си само инкубатор, после ще си вземеш паричките и довиждане #Crazy

Що за човек ли? Наистина силен, добродетелен, щедър. Точно защото е изключително тежко само много силна жена би могла да го направи.
Да най-прекрасни са миговете когато малкото бебче те ритне отвътре, когато го гушнеш, след като е излязло от теб... И тук е трагедията на хилядите жени, които са обречени никога да не го изпитат. Защо да не им се помогне, какво зловещо намирате в това някой друг да изпита щастието позволено на вас?
Време е този въпрос да се реши законово в България, без нужда от роднинска връзка м/у сурогатната майка и родителите. В Б-я има около 250,000 двойки с репродуктивни проблеми.
Помня ужаса, който изпитвах само при мисълта, че може да не забременея, защото имах заболяване...Бях благословена и при мен се случи, при това лесно. И да, бих износила дете за друга жена /приятелка/ след време, но не казвам, че е лесно да го дадеш или да го забравиш.
Друг е въпроса дали да се прави с/у пари или не. Бих предпочела подобно начинание да остане чисто и да не се забъркват парите, но това означава да си затворя очите пред реалността.
Има много млади майки, изоставени от бащите на децата си, отритнати от семействата си, без възможност да работят, защото сами гледат детето си. Не бих осъдила ако такова момиче помогне на собственото си дете печелейки по този начин и същевременно осмисляйки живота на някоя друга жена.
Успех на авторката! Изпращам ти цялата си положителна енергия и дано гушнеш своето детенце рано или късно Hug Hug Hug

# 403
  • Мнения: 6 274
Dobra - браво !!!  Hug
Иска ми се да има повече хора като теб.  Hug
            bouquet

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 364
Dobra   Hug Прочете ми мислите!!!
Наистина, време е този казус да бъде разрешен законово и всеки да има право да постъпи както намери за добре. Така може би ще бъдат по-малко нещастните бездетни двойки, които мечтаят за собствено дете (а и няма да има злоупотреби от страна на евентуалната сурогатна майка). Какво по-хубаво от това?!

Общи условия

Активация на акаунт