по колко авокадо и банан ?

  • 9 135
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Давам 1/2 или цял банан.
Авокадо още не съм давала.

# 16
  • Мнения: 9 973
давам по половин банан,авокадо още не

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Давам 1/4 авокадо с половин или цял банан всеки ден, през ден или по-рядко. Всичко зависи от авокадото - когато имам зряло давам всеки ден, докато свърши.

# 18
  • Мнения: 351
И аз давам цяло бананче на ден,авокадо не съм дала още! Peace

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
давам по 1/2 банан през ден Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 193
Моята Киара, хапваше също само авокадо, по 1/4. За разнообразие, съм и правила с 1/2 банан и кис.мл.+ бисквитка ( за сл.з-ка). Със жълтъче и малко сиренце ( обезсолено), намазано на хлебче, ставаше голяма вкуснотия. С корърче, за подправка  Grinning

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 891
много,амо много рядко се е случвало моето дете да изяде цял банан.Половин.. да.

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Авокадо още не  съм давала  Wink но иначе банан давам цял  Peace и е нещо като следобедна закуска около 15-16 ч  Peace

# 23
  • Мнения: 5 940
Също замествам следобедната закуска на бебчо с тези плодове, но синът ми продължава да качва доста при положение, че не се спира на едно място и вече прави първите си самостоятелни крачки. Търся причината в кое от храненията му е, изяжда на обед не повече от 160-190 грама ядене, закусва и вечеря почти винаги мляко. От време на време му предлагам за сутрешна или следобедна закуска елда, овесени ядки, просо и т.н зърнени култури със сирене и масло. Реших, че могат да му идват в повече тези плодове, много ги обича Laughing. Благодаря на всички, ще се постарая да го ограничавам до половин банан и четвърт авокадо, ще смесвам с по-нискокалоричен плод. Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

# 24
  • Мнения: 1 263
Цитат на: valerie
Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

valerie, щом като е толкова висок, килограмите са си добре и в граница. Няма повод за  притеснение!  Peace Вероятно таткото на бебока е доста висок и е наследил неговите гени. Wink
Ние последно бяхме 80 на 12.5 кг и педиатъра не ни е посъветвал да го ограничаваме в определени храни. Wink
Яде до 2 банана на ден, а за авокадото е добре само 4-5 парченца в месното или зеленчуково пюре, пробвала съм с цяло, но тогава кашата определено не му допадаше толкова.
За да не почернее нарязаното авокадо е необходимо да му се прибави лимонов сок и да се съхранява в хладилника.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 10:41 от mummy

# 25
  • Мнения: 5 940
Цитат на: valerie
Тежи 12 килограма, висок е 81 сантиметра.

valerie, щом като е толкова висок, килограмите са си добре и в граница. Няма повод за  притеснение!  Peace Вероятно таткото на бебока е доста висок и е наследил неговите гени. Wink
Ние последно бяхме 80 на 12.5 кг и педиатъра не ни е посъветвал да го ограничаваме в определени храни. Wink
Висок е таткото, да, 1.90см., ама в моя род има доста пълнички. Поддържам се във форма само с  доста ограничения и физическо натоварване...

# 26
  • Мнения: 1 263
Не лоша идея да разпиташ свекърва си какво бебе е бил съпруга ти. Wink
Нормално е децата да са по пухкавички, особенно ако носят гените на високичък баща.
Мъжа ми и баща му са над 190 високи и до 7 годишна възраст също са били дебелички.
Има едни таблици за това на каква височина какви би трябвало да са килограмите, поразгледай ги за да се успокоиш,че сте в норма.   
Цитат на: Блонди
Авокадото зрее след откъсване от дървото, ако уцелиш неузряло, изчакай го  Simple Smile
... трябва да е меко на пипане, но без петна по кората (значи вече гние) и без да е кашкаво, просто при лек натиск да поддава, ако е кораво - зелено е. При черните авокади е допустимо и малко по-меко да е, не е гнило....
  yes
Всъщност аз замествам слагането зехтин в пюретата с парченца авокадо.

# 27
  • Мнения: 623
valerie,според мен не е толкова и само до храненето.Някои бебета просто са по-пухкави Peace.При мен и двете хапват абсолютно едно и също като вид и количество и мога да сравня.В резултат момата е дундичка,а брат и - не.Всичко си е до организъм........Но все пак,да ти кажа и аз се замислям да намаля  по-калоричното папо Mr. Green

# 28
  • Мнения: 756
аз давам 1/2 към 1/2 авокадо с банан , но с папая е по вкусно , с круша също го харесва намачкана .Калориите са около 200-250 , но мазнинете на адокадото са едни от добрите мазнини, така че авокадото е много ползено. Съвет за бълзо узряване на авокадо е да го сложи в найлонов плик, в който има банан /ни

# 29
  • NL
  • Мнения: 520
Аз мисля да предложа тези дни като втори плод при захранване авокадо.От самото начало ли се дава суров?

Общи условия

Активация на акаунт