Страхливки или смели? Колко страхливи и колко смели?

  • 1 828
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
о в това отношение съм много страхлива -водих и прибирах големите от у4илище допреди 2 години тогава бяха -4 и 5 клас,а у4илището им е на 20 мин от нас

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мога да пусна синът ми да пресича сам-когато сме в БГ го пускам до магазина/на50 метра от нас/,но не се пресича улица,а аз го наблюдавам отвратата.Иначе въобще не съм от страхливите  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 39 775
И аз съм имала близка среща с  кола.
Не давам Дияна да пресича сама. С мъж ми само викаме след нея, ако случайно реши да се пусне. Казва ми "огледах се", но не е така.

# 18
  • Мнения: 2 978
Не съм от страхливите, а от предпазливите Wink

Аз също не бих се бъркала на непознати, но своето дете с тези луди по улиците няма да пусна да пресича само за нищо на света!
Има време да е самостоятелна Stop

# 19
  • Мнения: 7 201
Големият ми син тръгна да пресича сам чак в трети клас. Дотогава винаги е пресичал с някого. Родител, познат, госпожите от занималнята и т.н.
Не бих рискувала да пусна детето си само по улицата именно защото тук никой не се вълнува от знаци, правила и тем подобни.
PeaceАз съм и от страхливите,и от предпазливите. Confused И сигурно и аз бих придружавала сина си до 3 клас.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В момента сме в период с малкото ми дете(почти на 3г), в който едва я увещавам да ме държи за ръка. Понякога се съгласява, но понякога не желае и казва, че искала сама да върви. По улиците това е недопустимо и тя започва да реве, да пищи, вика, че я боли(лъже, защото я държа здраво, но не стискам). Днес една баба точно на кръстовището ме спира да пита защо плаче детето ми. Аз бързах да хвана зеленото на светофара и тя върви и нарежда на малката: " Не плачи, баба, тя майка ти е болна, не плачи, ще я разболееш повече!" Shocked Ужас, не стига, че ме бави точно на шосето, не стига че не ми е приятно да говори с дъщеря ми, не стига, че съм изнервена заради пищящото ми дете и бързам да пресека, а тя чак болна ме изкара. Не ме видяла да я удрям, аз и не съм я ударила, само не й разрешавам да ми пусне ръката и предпочитам да реве, но да пресечем безопасно.

# 21
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз съм от страхливките. Водя си детето за ръката, стоя на площадката а игра. Но не упреквам майката, вероятно има причина детето да върви по назад...

Каква ли ще е тази причина, за да рискува живота на детето си  newsm78? Дори и да не нейно, явно тя е отговаряла за него.

Сигурно до гимназията моите ще пресичат с човек до себе си. Те да са ми живи и здрави, пък нека съм страхлива.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Определено страхливка. Мъжа ми много ме упреква за което и си имаме разпрвии. Въпреки, че той е бил на 5 год. когато свекърва ми го изпратила да посрещне кака си от училище, като за целта трябва да пресече Симеоновско шосе! Блъска го кола и го потрошава, чист късмет, че е оживял! Няколко месеца е лежал в Пирогов гипсиран целият. И други подобни случки е имал поради родителска безотговорност, но й той и майка му ме винят за моят страх. С което няма да ме променят.

# 23
  • Мнения: 2 641
бре последния пост ме разби ! егати семейството Адам'с   Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 1 654
Дъщеря ми е на 9 вече и все още не е пресичала сама.  От скоро я оставям пред външния вход на училището и от там си махаме за довиждане. Догодина ще сме в 4-ти клас, а не смея и да помисля да ходи сама на у-ще Sad

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Ужасно съм страхлива. За себе си - изобщо, но когато става въпрос за децата ми - съм трепетлика/ далеч не само за пресичането, всъщност за всичко!/.
Напоследък опитвам да обуздавам по малко, милиметър по милиметър страховете си, защото не искам да ги предавам и на децата си, което на свой ред да им попречи да бъдат уверени.
Но за това писах достатъчно в другата тема  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 910
Определено в този смисъл съм страхлива, а майката, която е пуснала детето си да пресича само улицата- безотговорна.

# 27
  • Монтана
  • Мнения: 220
За конкретния случай,мисля,че е било безотговорно от страна на майката,да остави така това малко дете,още повече като знам,какво е движението в София.Според мен поне докато не започнат училище и не свикнат с по-големите отговорности,които то налага,не може и дума да става за подобни инициативи.В този смисъл-предпочитам да съм страхлива,а децата ми-живи и здрави.  Peace

# 28
  • Мнения: 487
 или да изхвърли боклука,


Не виждам нищо лошо дете на годините на дъщеря ти да изхвърля боклука, стига да е тихо и спокойно местото където се изхвърля. Все пак децата трябва да имат някакви задължения, не е трудно от прозореца или от терасата да се наблюдава детето.

# 29
  • varna
  • Мнения: 676
Изобщо не си страхлива.Това е нормална реакция.Аз също не съм оставяла детето си да пресича само,а само с мен,хванато за ръка.Макар да е на почти 8 години ,не бих си позволила в това ненормално движение ,да го оставя да се оправя само.

Общи условия

Активация на акаунт