МЪЖЕТЕ-дали наистина са по-силни психически от нас???

  • 1 910
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 103
zdraweite,mili mami!Na 21god.sum isum bremenna w 6 ti mesec.Kakto se dose6tate we4e use6tam ritni4etata na malkoto!Mnogo mi e milo we4er kato si legna to da zapo4ne da ritka,no 6tqh da se 4uvstvam po-dobre ako i muga mi moge6e da useti tova!tTa broblema e takuv,4e neznam poradi kakvi pri4ini toi ne iska da si slogi ruka na korema mi i da useti bebeto!Toi e golqm i zrql i otgovoren 4ovek i neznam na kakvo se dulgi tozi negov ,,strah,, ,NEZNAM KAK DA REAGIRAM V TAZI SITUACIQ!Tova normalno li e za mugete.Pri vas kak be6e.Spodelete!

# 1
  • Мнения: 363
моята половинка само като разбере,че рита и веднага си слага ръката на корема ми! дори веднъж я помоли да ритне и бебичка ритна Simple Smile
той отдавна си говори с нея,де! аз не мога да си говоря на корема, ма той си говори
може би просто твоя мъж приема това за лигавщина и за това не го прави

# 2
  • Мнения: 452
и моя  си слага ухото да корема ми да слуша ........все още е рано да рита нашето
виж не го насилвай ..... може би се притеснява дали ще се справи ,може би не иска да се лигави ,има по- сдържани мъже ,които са по- чувствителни и по- трудни ,но това не значи ,че не се вълнува
даже сигурна съм ,че се вълнува повече от теб !

# 3
  • Мнения: 391
Аз бях много ентусиазирана и всеки път като започнеха ритниците слагах ръката на мъжа ми на корема си, но незнайно как бебо спираше да рита. Това се случваше всеки път. Постепенно той загуби интерес и до края на бремеността разбрах че мъжа никога няма да усети това; което усеща жената. Той усеща нещата по различен начин и не бива да им се сърдим. Аз даже си бях купила и апаратче което улавяше сърцето на бебо, чу го веднъж и повече не му беше интересно. Такива са си те мъжете. Колкото до въпроса на темата дали са психически по-силни от нас-според мене не (не мисля че един мъж е готов да роди, каквото и да приказва той), но умеят добре да се прикриват, ние жените сме по сантименталлни. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 593
До човека е по-скоро, не мисля че са по-силни, по-умело го прикриват. Не се притеснявай, дай му време, може би някой ден сам ще направи това и ще изненада и двама ви. Няма начин да не се вълнува, убедена съм! Леко бременеене Hug

# 5
  • Мнения: 2 131
Това, което ти описваш, не мисля, че има общо с това дали мъжете са по-силни психически. Наистина си е до човека. И на моя мъж му беше "странно нещо да ти рита в корема" /цитирам/. Но сега е страхотен баща, даже в това отношение много надмина очакванията ми, признавам.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 817
Не мисля, че заглавието на темата не е точно. Дали иска да почувства бебето или не няма нищо общо с това дали мъжете са по-силни или по-слаби психически от жените.
Моя мъж не ми говори на корема, странно му е - какво да кажа. Но винави пристига когато кажа, че бебето рита - око да види, ръка да пипне.

# 7
  • Мнения: 103
toi naistina e mnogo sdurgan 4ovek.truden harakter e i ne obi4a mnogo da se ligawi.No kato se zamislq ne iska da useti bebeto,za6toto moge da se raz4uvstva i da pokage ,,slabost,,pred men!Na nqkolko puti go ulavqm kak e zame4tan ,miliqt mi.znam 4e 6te bude dobur ba6ta

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Със сигурност не са по-силни от нас!  Peace

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
На въпроса в заглавието - физическа да, но психически никога не са били...

# 10
  • Мнения: 1 428
Винаги когато мъжът ми е бил до мен и бебето е ритало той си слагаше ръката на корема ми.

# 11
  • Мнения: 452
Винаги когато мъжът ми е бил до мен и бебето е ритало той си слагаше ръката на корема ми.

Да де ама аз познавам много сдържани чешити ,които за нищо на света не искат да покажат чувствата си .....специално имах такъв познат - на мене ми се струваше много студен ... но пък беше извънредно чувствителен същевременно и с външната си сдържаност прикриваше емоционалността си !
Сигурна съм ,че момичето живее  с точно такъв обект !Затова моят съвет е да не го насилва ! Трябва му време да се научи да показва емоциите си !

# 12
  • София
  • Мнения: 408
Относно въпроса от заглавието- никога не са били и няма да бъдат.
А поведението на твоя мъж е наистина странно  newsm78 От какво да го е "страх"- бебето няма да му дръпне ръката  ooooh!

# 13
  • Мнения: 257
в първите 7 мес и най-вече след като започнах да усещам бебчо с много зор и мрънкане карах мъж ми да ми пипне корема.беше ми гадно от тази негова незаинтересованост
но като понаедрях повечко и движенията на бебо започнаха и да се виждат не можех да му махна ръката от корема си
обяснявам си го така че на тях им е нужно да "видят" за да повярват и да се отпуснат ooooh!

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
До човека е по-скоро, не мисля че са по-силни, по-умело го прикриват. Не се притеснявай, дай му време, може би някой ден сам ще направи това и ще изненада и двама ви. Няма начин да не се вълнува, убедена съм! Леко бременеене Hug
съгласна съм  Peace

# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Измъчих се доката разбера какво си написала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0 моля те.

# 16
  • Мнения: 2 660
Е, как ще са мъжете по-силни психически от нас?! Ние жените сме много по-издържливи, гъвкави, комбинативни, смели...

Колкото до това, че мъжа ти не проявява интерес - и при нас беше така. Чак когато бебето започна да раздава истински утове и да ми мести корема на сантименти - тогава като че ли разбра, че вътре наистина има бебе... А има такива, които са даже още по-бавни - те осъзнават чак след като вземат детето в ръцете си.

Майчинството се изживява с всички психически, хормонални и телесни промени... Бащинството се възпитава. Просто го ангажирай с неща около бебето - покупки, планове, ремонти... Ще видиш, че с времено ще стане чудесен татко.

# 17
  • Мнения: 3 743
И нашият татко в началото се страхуваше да си сложи ръката на корема ми, да не уплаши бебето. За сметка на това още в 4-ти, 5-ти месец слагаше ухо на корема ми и слушаше как бие сърчицето на бебчето. Един път, бебка реши да ритне, точно там, където му беше ухото. Не мога да опиша реакцията му. Завинаги ще я запомня. Дръпна се веднага, изправи се с разширени от изненада очи и каза само "То ритна"  hahaha.

В следващите месеци си станаха "дружки" - даже й иска "мнението" по някои въпроси, свързани с нея, по които имаме разногласия newsm78.

Вече нямаме търпение да си я гушнем и да се запознаем наистина с нея. Но тези моменти от бременността ми, макар и не много чести, ще останат в мен завинаги Heart Eyes.


Майчинството се изживява с всички психически, хормонални и телесни промени... Бащинството се възпитава. Просто го ангажирай с неща около бебето - покупки, планове, ремонти... Ще видиш, че с времено ще стане чудесен татко.

С това съм съгласна напълно Peace. Освен това помага, поне при мен беше така, да му говоря за развитието на бебчето - например сега вече чува, сега вече може да си смуче палеца и др. такива.

Успех Hug!

# 18
  • Мнения: 1 212
Това, което ти описваш, не мисля, че има общо с това дали мъжете са по-силни психически.
Абсолютно вярно  Peace
И моя не обичаше ... дори се дразнеше, когато настоявах .
Така и така .... пак стана по-малко или повече  баща  Wink Peace
Пожелавам лека бременност и щастливи родители на малко съкровище   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 844
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.

# 20
  • Мнения: 9 973
о,нормално е!!!!!!!!нашия тати на 3м. каза на бебето `тати`.той въобще не знаеше да го гушне и т.н. Laughing

# 21
  • Мнения: 1 763
Моя мъж пък го беше страх. Редовно говореше на корема ми, обясняваше му кой мач как е завършил и други неща от ежедневието, но не смееше да пипа. А и бебето не риташе много и на мен ми беше трудно да уловя момента и да сложа ръката му на корема ми. Виж, като се роди бебето нещата се промениха. В началото мен ме беше страх да го взимам, а той без проблем го разнасяше по цял ден. В този смисъл мисля, че е по-силен психически от мен, доказвал го е и в други ситуации.

# 22
  • Мнения: 2 131
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
Уверявам те, че едното не е задължително да има връзка с другото. Просто не на всички мъже им е присъщо да говорят на големия тумбак, да го милват през половин час и т.н. Наистина мъжете са по друг начин устроени. Това обаче не значи, че след това не са добри бащи. Напротив!  Peace

# 23
  • Мнения: 452
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
И като го приемеш като лична обида кво ? Къде ще ходиш с големия корем да чупиш стойки ?И мислиш ли  ,че това ще го накара да показва радостта си ?
 hahaha

# 24
  • Мнения: 46 561
Просто някои мъже са възпитани така, да стоят настрани от всичко свързано с детето, не знам как се навива някой да им роди дете.

# 25
  • Мнения: 367
Просто някои мъже са възпитани така, да стоят настрани от всичко свързано с детето, не знам как се навива някой да им роди дете.
Аз имам такъв баща и мога да кажа,че през всичкото това време толкова ми е липсвала бащината любов-да ме прегърне,целуне,да каже нещо мило.Като гледах другите деца и бащите им ,така им завиждах.Знам ,че ни обича и 2те със сетра ми ,но е смятал за лигавщина да ни го покаже.Сега вече се опитва да се доближи до нас,но с годините такава стена създаде ooooh! Има моменти от живота в които имаш нужда от бащата,но той,въпреки,че е жив и всеки ден го виждаш-дефакто го няма много е тежко Sad
Като се родила сестра ми бутал количката  видял го  приятел и казал:"Охооооооооо,кой каза,че количка няма да бута????"Той се сконфузил,подал я на майка и това било .После с мен,като излизали на разходка,се криел и побутвал малко-да не говиди познат!!! Абе такава глупост е това!!!!!!

Мила, моя съвет-не допускай това или нещо  подобно,бори се да участва във всичко свързано с детето,прави го съпричастен,дори и да не иска!Давай му примери с ваши близки или нещо друго,но леко ,не се натрапвай!Мисля че ще свикне и всичко ще е наред Hug
Лека бременност  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 844
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
И като го приемеш като лична обида кво ? Къде ще ходиш с големия корем да чупиш стойки ?И мислиш ли  ,че това ще го накара да показва радостта си ?
 hahaha
да,че как без стойки?!пък той ако желае ще ми акомпанира.. Joy

# 27
  • Мнения: 266
Физически да по силни са,но психически рухват в много ситуации!!! :е:
Когато аз бях с коремче ,моя мъж все ме пипаше  и говореше на бебчо,толкова сериозно че понякога смях ме хващаше.Вечер когато легнехме да спим бебчето почваше да рита толкова силно че и той го усещаше и му беше адски приятно.
А когато тръгнах да раждам лекарят ми каза,че мъжът ми е в съседната стая и го наблюдават да не припадне,бил много блед и заеквал Laughing Laughing Laughing.,аз не можех да повярвам че той може да се държи така.А след като видя ЖОРО се разплака  и ми каза че всичко мъжко в него се е изпарило,и все така правеше като дойдеше да ни види.Сега е малко от уморените татковци,но помага де,не се оплаквам много.
Има вярно и мъже с характер,те не могат да разберат,че това са мигове който,не се забравят....
Мила ти не се притеснявай като се роди бебето,той ще омекне и ще е добър баща,но както са ти казали майките ангажирай го с бебешки неща ,та и той да почувства че ще имате бебе

# 28
  • Мнения: 4 753
моята половинка само като разбере,че рита и веднага си слага ръката на корема ми!

И моя така правеше.... Даже почукваше по корема ми с пръст и викаше "Ехо, тука ли си".....  Joy Не мога да разбера поведението на мъжа ти, но хората са различни.... По въпроса НЕ са по-силни психически....

# 29
  • Мнения: 256
И моя така прави, изобщо не искаше да си сложи ръката на корема ми. Понякога малкия като рита, докато си лежим и му я придърпвам сама, върху риткащите крачета, а мъжо като усети ритник и се дърпа. На въпроса ми "ЗАЩО?!" ми отговори, че се страхува да не навреди на бебето!  newsm62

# 30
  • Мнения: 41
Отидете заедно на 3D ехограф например и реакцията му много ще се промени и като види бебчето как се движи, ще осъзнае наистина какво е. Мъжете имат нужда да виждат с очите си  Rolling Eyes . и нашето бебче като риташе и аз го карах да си сложи ръката на корема ми и то внезапно спираше и се успокояваше,а той не ми вярваше, че рита Simple Smile После като го видя на видеозона силно се впечатли и разказваше на всички. Успех и на теб. Вярвам че ще започне да проявява интерес, а както са казали момичетата някои мъже осъзнават чак като бебчето се роди.

# 31
  • Мнения: 961
и моя  си слага ухото да корема ми да слуша ........все още е рано да рита нашето
виж не го насилвай ..... може би се притеснява дали ще се справи ,може би не иска да се лигави ,има по- сдържани мъже ,които са по- чувствителни и по- трудни ,но това не значи ,че не се вълнува
даже сигурна съм ,че се вълнува повече от теб !
Peace
И моя все иска да чуе какво става в коремчето.
В началото и той не искаше да слага ръка, защото бебето не риташе веднага, а когато то си иска, а той нямаше търпение да го изчака. Но след като 1-2 пъти го усети да рита, сам започна да иска да гали корема и да му говори. И бебчо реагира на неговия глас и рита повече. А аз като му говоря не реагира. Така че... имай търпение.

# 32
  • Мнения: 411
Заглавието тна темата ти няма нищо общо с това което си написала.
Явно мъжа ти е от онези мъже,които не обичат да показват емоции. WhistlingЖалко!

# 33
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Ами и аз карам моя съпруг да си сложи ръката на корема, като заритка бебчо - прави го, но след уговорки, обикновенно избягва защото го е страх да не натисне нещо, да не станело нещо на бебето.....Ами мъжка нагласа към бременността, аз проявявам разбиране - той няма как физически да усети моите усещания през бременността.....
Във връзка със заглавието на темата - има и силни психически Жени и силни психически Мъже, както и слаби психики и при двата пола! Всичко е въпрос на индивидуалност, натура, житейски опит, отношение към нещата, много фактори комплексно влияят!
Притеснява ме използваната от авторката думичка "наистина"! Прочела ли си някъде, че мъжете са с по-силна психика или така смяташ от лични наблюдения? Rolling Eyes

p.s. hitolq, мисля, че едно от правилата във форума е да се пише на кирилица!
Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

# 34
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моят мъж с първото бебе повече си слагаше ръката на корема ми, за да го усети как рита, докато с второто по-малко пъти.
Естестено е, според мен, мъжете да не се вълнуват толкова колкото ние жените, все пак на нас е отредено да износим бебетата.

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Пиши на кирилица! Голяма мъка е така, отвикнала съм от маймуницата, а тези цифри... думи нямам.

По темата, татито беше много - много - много щастлив от всеки ритник. Едва ли не повече от мен.
Но пък имам приятел, който реагираше точно като съпруга ти, когато бебето му мърдаше в корема на жена му. Не знам защо. Може би се страхуват, може би се ужасяват, може би ревнуват... а може би по малко от всички. Най- добре питай него, той би трябвало да знае, нали...

# 36
  • Мнения: 3 405
Индивидуално е. Не може да се направи обощение, че жените са по-силни или пък мъжете.  Grinning

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Хората наистина са различни и някои мъже наистина осъзнават че са такива чак когато бебето се роди и го видят и пипнат.Моя мъж също е от хората които рядко и трудно си показват чувствата, но сега като го гледам с детето как си играят, смеят се  т.н. Heart Eyes  Сигурна съм че когато бебо се роди нещата ще се променят  Peace

# 38
  • Мнения: 3 092
Не съм смятала никога че мъжете са психически по силни от нас , напротив .Мога да твърдя обратното ,  те по- бързо рухват  .Споделям го от горчив житейски опит Neutral Face - така че толкова за това .
А по темата - не го приемай толкова навътре това че не си слага ръката на корема ти ....има много по - важни неща , който прави предполагам - обича те , грижи се за теб  и така нататък.Може би след  време сам ще поиска да го направи .
Леко бременеене! pregnant

# 39
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Моля те, пиши на кирилица!

По темата- това, че мъжът ти не си слага в момента ръката на корема ти или не реагира така както на тебе би ти се искало на всяка промяна, не означава абсолютно нищо. Има хора, които са по-малко или повече емоционални. Съпругът ми например не си е слагал ръката, единственото което го интересуваше докато бях бременна е дали аз съм добре. След като родих, от момента в който видя за пръв път дъщеря си, Нещата коренно се промениха. Ела сега да го видиш, не му слиза от ръцете, толкова е гальовен и внимателен и толкова обсебен от нея.
Безпроблемно бременеене ти пожелавам и леко раждане. 

# 40
  • Мнения: 133
хехехе... никога не са били и няма и да бъдат. ние сме силния пол. Whistling

# 41
  • Мнения: 1 339
Мъжа ми също първите пъти се стъписа като усети бебчо, даже се сдуха леко. Абе мъжете са различни, това че го "страх" не значи че не се вълнува, просто му трябва време.
Хората са различни - едни са готови и даже искат да присъстват на раждането, вълнуват се и купуват бебешки дрешки, а други намират за особено скучна задача обикалянето по бебешки магазини и чакат раждането, за да се натряскат подобаващо по случая. Тези неща не ги правят по-добри или по-лоши бащи.

Общи условия

Активация на акаунт