МЪЖЕТЕ-дали наистина са по-силни психически от нас???

  • 1 902
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Измъчих се доката разбера какво си написала http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0 моля те.

# 16
  • Мнения: 2 660
Е, как ще са мъжете по-силни психически от нас?! Ние жените сме много по-издържливи, гъвкави, комбинативни, смели...

Колкото до това, че мъжа ти не проявява интерес - и при нас беше така. Чак когато бебето започна да раздава истински утове и да ми мести корема на сантименти - тогава като че ли разбра, че вътре наистина има бебе... А има такива, които са даже още по-бавни - те осъзнават чак след като вземат детето в ръцете си.

Майчинството се изживява с всички психически, хормонални и телесни промени... Бащинството се възпитава. Просто го ангажирай с неща около бебето - покупки, планове, ремонти... Ще видиш, че с времено ще стане чудесен татко.

# 17
  • Мнения: 3 743
И нашият татко в началото се страхуваше да си сложи ръката на корема ми, да не уплаши бебето. За сметка на това още в 4-ти, 5-ти месец слагаше ухо на корема ми и слушаше как бие сърчицето на бебчето. Един път, бебка реши да ритне, точно там, където му беше ухото. Не мога да опиша реакцията му. Завинаги ще я запомня. Дръпна се веднага, изправи се с разширени от изненада очи и каза само "То ритна"  hahaha.

В следващите месеци си станаха "дружки" - даже й иска "мнението" по някои въпроси, свързани с нея, по които имаме разногласия newsm78.

Вече нямаме търпение да си я гушнем и да се запознаем наистина с нея. Но тези моменти от бременността ми, макар и не много чести, ще останат в мен завинаги Heart Eyes.


Майчинството се изживява с всички психически, хормонални и телесни промени... Бащинството се възпитава. Просто го ангажирай с неща около бебето - покупки, планове, ремонти... Ще видиш, че с времено ще стане чудесен татко.

С това съм съгласна напълно Peace. Освен това помага, поне при мен беше така, да му говоря за развитието на бебчето - например сега вече чува, сега вече може да си смуче палеца и др. такива.

Успех Hug!

# 18
  • Мнения: 1 212
Това, което ти описваш, не мисля, че има общо с това дали мъжете са по-силни психически.
Абсолютно вярно  Peace
И моя не обичаше ... дори се дразнеше, когато настоявах .
Така и така .... пак стана по-малко или повече  баща  Wink Peace
Пожелавам лека бременност и щастливи родители на малко съкровище   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 844
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.

# 20
  • Мнения: 9 973
о,нормално е!!!!!!!!нашия тати на 3м. каза на бебето `тати`.той въобще не знаеше да го гушне и т.н. Laughing

# 21
  • Мнения: 1 763
Моя мъж пък го беше страх. Редовно говореше на корема ми, обясняваше му кой мач как е завършил и други неща от ежедневието, но не смееше да пипа. А и бебето не риташе много и на мен ми беше трудно да уловя момента и да сложа ръката му на корема ми. Виж, като се роди бебето нещата се промениха. В началото мен ме беше страх да го взимам, а той без проблем го разнасяше по цял ден. В този смисъл мисля, че е по-силен психически от мен, доказвал го е и в други ситуации.

# 22
  • Мнения: 2 131
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
Уверявам те, че едното не е задължително да има връзка с другото. Просто не на всички мъже им е присъщо да говорят на големия тумбак, да го милват през половин час и т.н. Наистина мъжете са по друг начин устроени. Това обаче не значи, че след това не са добри бащи. Напротив!  Peace

# 23
  • Мнения: 452
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
И като го приемеш като лична обида кво ? Къде ще ходиш с големия корем да чупиш стойки ?И мислиш ли  ,че това ще го накара да показва радостта си ?
 hahaha

# 24
  • Мнения: 46 520
Просто някои мъже са възпитани така, да стоят настрани от всичко свързано с детето, не знам как се навива някой да им роди дете.

# 25
  • Мнения: 367
Просто някои мъже са възпитани така, да стоят настрани от всичко свързано с детето, не знам как се навива някой да им роди дете.
Аз имам такъв баща и мога да кажа,че през всичкото това време толкова ми е липсвала бащината любов-да ме прегърне,целуне,да каже нещо мило.Като гледах другите деца и бащите им ,така им завиждах.Знам ,че ни обича и 2те със сетра ми ,но е смятал за лигавщина да ни го покаже.Сега вече се опитва да се доближи до нас,но с годините такава стена създаде ooooh! Има моменти от живота в които имаш нужда от бащата,но той,въпреки,че е жив и всеки ден го виждаш-дефакто го няма много е тежко Sad
Като се родила сестра ми бутал количката  видял го  приятел и казал:"Охооооооооо,кой каза,че количка няма да бута????"Той се сконфузил,подал я на майка и това било .После с мен,като излизали на разходка,се криел и побутвал малко-да не говиди познат!!! Абе такава глупост е това!!!!!!

Мила, моя съвет-не допускай това или нещо  подобно,бори се да участва във всичко свързано с детето,прави го съпричастен,дори и да не иска!Давай му примери с ваши близки или нещо друго,но леко ,не се натрапвай!Мисля че ще свикне и всичко ще е наред Hug
Лека бременност  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 844
вярно,че мъжете в някои аспекти са различни до някаква степен от жените,вярно,че понякога различни неща ни вълнуват и впечатляват.но не мога да си обясня как някои мъже не искат да усетят как бебето им рита или да го видят на ехографа..или да му чуят сърчицето.според мен това е пълна липса на емоционалност и като че ли се омаловажава нещо толкова красиво,което се случва веднъж-два пъти в живота/за бременността говоря/ Peace
ако,когато забременея,моят мъж не се интересува от такива неща,ще го приема като лична обида-щом едно докосване на корема не иска да направи,представям си как ще се отнася по-нататък.
И като го приемеш като лична обида кво ? Къде ще ходиш с големия корем да чупиш стойки ?И мислиш ли  ,че това ще го накара да показва радостта си ?
 hahaha
да,че как без стойки?!пък той ако желае ще ми акомпанира.. Joy

# 27
  • Мнения: 266
Физически да по силни са,но психически рухват в много ситуации!!! :е:
Когато аз бях с коремче ,моя мъж все ме пипаше  и говореше на бебчо,толкова сериозно че понякога смях ме хващаше.Вечер когато легнехме да спим бебчето почваше да рита толкова силно че и той го усещаше и му беше адски приятно.
А когато тръгнах да раждам лекарят ми каза,че мъжът ми е в съседната стая и го наблюдават да не припадне,бил много блед и заеквал Laughing Laughing Laughing.,аз не можех да повярвам че той може да се държи така.А след като видя ЖОРО се разплака  и ми каза че всичко мъжко в него се е изпарило,и все така правеше като дойдеше да ни види.Сега е малко от уморените татковци,но помага де,не се оплаквам много.
Има вярно и мъже с характер,те не могат да разберат,че това са мигове който,не се забравят....
Мила ти не се притеснявай като се роди бебето,той ще омекне и ще е добър баща,но както са ти казали майките ангажирай го с бебешки неща ,та и той да почувства че ще имате бебе

# 28
  • Мнения: 4 753
моята половинка само като разбере,че рита и веднага си слага ръката на корема ми!

И моя така правеше.... Даже почукваше по корема ми с пръст и викаше "Ехо, тука ли си".....  Joy Не мога да разбера поведението на мъжа ти, но хората са различни.... По въпроса НЕ са по-силни психически....

# 29
  • Мнения: 256
И моя така прави, изобщо не искаше да си сложи ръката на корема ми. Понякога малкия като рита, докато си лежим и му я придърпвам сама, върху риткащите крачета, а мъжо като усети ритник и се дърпа. На въпроса ми "ЗАЩО?!" ми отговори, че се страхува да не навреди на бебето!  newsm62

Общи условия

Активация на акаунт