възможно ли е да са зъбки, толкова рано ???

  • 1 645
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Напълно е възможно!  Peace

# 16
  • Мнения: 1 447

Но все пак да отчетем един факт - белите подутинки, лигавенето и лапането на ръчичките най-често предшестват реалната поява на зъбките с месеци  Simple Smile
При нас беше така от 4 месец,но ни избиха чак на 1 година.
По принцип е възможно на тази възраст да избият имам приятелка на която им избиха началото на 3 месец.

# 17
  • Мнения: 422
благодаря Ви , за отговорите Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 428
Не ви е рано за зъбки, но може и да не са зъбки...  Grinning
Peace

# 19
  • Мнения: 728
Ние се плюнчим от 2 месеца насам и всички казаха че били зъби, да ама аз едва преди няколко дена видях бели петънца по долния венец на детето. Всички деца са различни, някой се раждат със зъбче

# 20
  • Мнения: 3 092
Не е рано , разбира се .
Леко зъбоникненене Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 742
Не се тревожи и се въоръжи с търпение-при нас всичко започна на 4 месеца, но зъбче изби на чак на 10 месеца....

# 22
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Не мисля, че е твърде рано. На децата на две приятелки им изникнаха зъбки - на едното в средата на трети месец, а на другото в началото на четвърти. Пък и то не са ви излязли още.

# 23
  • Мнения: 65
Не е толкова рано. Нашите се показаха на 4 месеца - едновременно двата долни резци. Покрай това, плачеше истерично всеки път преди да заспи. Чудо беше!

# 24
  • Мнения: 3 405
На големия ни син долните две зъбчета изникнаха на 3 месеца, на малкия на 5 като на годинка вече имаха по 16 зъба  Grinning
И двамата рано се изправиха. Рано и проходиха, големия на 9 месеца, малкия малко преди да стане на 10 месеца.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 524
Белите петънца може да са нещо като мазолчета, от многото механично дразнене.
Загледай венеца от страна на устната - зъбките се виждат обикновенно много ясно като две плочки и леко подути. Так можеш да следиш до къде са израстнали.
Точно преди изникване на пипане отгоре венецът става една идея по-твърд.
При нас стана и доста червен, както и от горе, така и от страна на устната.
Плюнченето може да не е от зъби, по това време се развива и слюнчестатат жлеза(така ли се казваше  newsm78), но още го няма рефлексът гълтане.
Тъй като ви е рано за мазилата за зъбки, няма как да намажеш и да видиш дали бебо щше се успокои за половин час - горе-долу това е времето на действие на пустите му мазила.
За запека по-добре се консултирай с педиатърката.
И накрая пожелавам ти безпроблемно никнене на зъбките, ха дано не ги усетите много, много. На нас първото ни се появи на 5 месеца и 12 дни. Не го видяхме, но го усетихме - захапа ни здраво малкото диване.

# 26
  • Мнения: 5 577
 Grinning моя Иван имаше зъб по това време

# 27
  • Мнения: 3 929
Възможно е да са зъбки и никак не ви е рано. Това че виждаш тези бели "пъпки" на венеца сега обаче далеч не означава, че скоро ще се появят. Може да стане на 6 месеца, докато избият напълно. Сега започва лигавенето и чесането с ръчички.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Възможно е да са започнали да пробиват. Между това да започнат и кога ще прорежат може да измине много дълъг период от време. Peace

# 29
  • Мнения: 257
Значи, ,,,
запечени сме, незнайно от какво , и сме много криви  , и забелязах две като бели набабнали папки на долния венец , на
бебка , което , ме навява на мисълта , че може да са зъбки, обаче не е ли супер рано , много се плюнчим , постоянно си лапаме
ръцете или гумата за венците , и сме малко неспокойни , което не знам защо  newsm78
и вашите бебета ли така ритат и се изправят , толкова малки, ние само като и хвана ръчичките , и се надига такава да се наема
боже , вече се раждат с минат първи клас Simple Smile
И ние сме така, сега малките се раждат с образование Wink newsm10

Общи условия

Активация на акаунт