контракции

  • 4 691
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
щом има контракции ,значи нещата за започнали !!!а накъде са и как вървят трябва да каже доктор и вече трябваше да си под лекарско наблюдение.според мен -отивай в болницата да видят как стоят нещата с бебо..ама непременно и не отлагай. Peace
И аз така мисля.При първото ми дете контракциите започнаха към 6 сутринта и в 11 имах вече прекрасна дъщеря

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Май му е дошло времето на бебчето Wink

Във всеки случай би следвало да те приемат и да следят показателите на бебето
Подкрепям и леко раждане!

Успех!

# 17
Здравейте от два дни съм със контракции на около 10 минути, доки ме прегледа и ми каза че нямам разкритие и нямало смисъл да оставам в болницата-та искам да попитам след колко време се появява това разкритие колко дни трябва да се мъча още  Sick и може ли да се предизвика с нещо.  Споделете опита си моля
Здравей!
Ще споделя моя опит, а той е от скоро все пак Simple Smile. Аз също бях с контракции два, три дни преди да родя, но не толкова на често. Когато отидех до тоалетна, едвам ставах и сядах, защото ме болеше много...Едва след още около два дни усетих, че ми зачестиха ( през 10 мин. и по- често за около 30 секунди ) и отидох на преглед. Имах 2 см. разкритие. Комерсиализираната докторко, при която трябваше да родя ми каза, че така може да остана още 2 дни, което си е абсолютен шок. Като първескиня трябвало задължително да ми изтекат водите или да падне слузестата запушалка. Цяла вечер не съм спала, защото легнеш ли боли много и на сутринта и се обадих, казах и че нищо не е падало, нито води са изтекли, а тя едва ли не искаше да ми каже, че тогава няма смисъл да ме гледа, но аз настоях. Имах 4 - 5 см. разкритие и тогава ме приеха в болницата, включиха ми система и след 30 мин. започна раждането.
 Обобщено до тук - задължително отивай в болницата да си кажат и там мнението и ако трябва да те приемат, защото по - добре под наблюдение, отколкото в неведение и притеснение. Ако не получиш разкритие, там най - адекватно ще реагират. Другото най - важно е, че трябва да следят тоновете на бебчо, ако си с толкова чести контракции, а без разкритие. Важно е да си спокойна, защото така влияеш и на раждането. Малко трудничко е, когато дойде момента, но ...поне опитай.
 След като мине всичко, ще чакаме резултатите.
   УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ!

# 18
  • Мнения: 4 753
щом има контракции ,значи нещата за започнали !!!а накъде са и как вървят трябва да каже доктор и вече трябваше да си под лекарско наблюдение.според мен -отивай в болницата да видят как стоят нещата с бебо..ама непременно и не отлагай. Peace

 Peace
Виждам, че те няма във форума, сигурно си вече в болницата и раждаш... Пожелавам ти леко раждане....  Hug

# 19
  • Мнения: 317
Когато и аз имах контракции на 10 минути отидох в болницата, където ми казаха, че имам 1 см разкритие и ме върнаха, трябвало да станат на 4 минути и тогава да отида. И на следвашия ден пак продължават болките, даже се консултирах с мамите във форума да тръгвам ли към родилното и всички бяха категорични да си вземам багажа и право там. Отидох и пак 1 см разкритие, аз обаче настоях да ме приемат за да сме спокойни със съпруга ми. И така отидох към 14.00 - 15.00 часа и в 20.23 часа вече бях родила. Получих пълно разкритие много бързо, поне според мен, и то без системи или каквото и там да било. След като ме приеха с 1 см разкритие, след един час вече беше 4 см. Така че понякога нещата стават по-бързо отколкото човек предполага. Успех и леко раждане!   bouquet

# 20
  • Мнения: 228
щом има контракции ,значи нещата за започнали !!!а накъде са и как вървят трябва да каже доктор и вече трябваше да си под лекарско наблюдение.според мен -отивай в болницата да видят как стоят нещата с бебо..ама непременно и не отлагай. Peace

 Peace
Виждам, че те няма във форума, сигурно си вече в болницата и раждаш... Пожелавам ти леко раждане....  Hug
ИМИМ СИ ВЕЧЕ СЛАДКО МАЛКО МОМИЧЕНЦЕ КАЗВА СЕ ИВАЙЛА

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

 ИМИМ СИ ВЕЧЕ СЛАДКО МАЛКО МОМИЧЕНЦЕ КАЗВА СЕ ИВАЙЛА

Честито, да ти е жива и здрава малката кукла   bouquet  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 10 328
Ха честито! Да ти е жива и здрава, много да ви радва и обича! И всичко най-хубаво въобще на новото ви увеличено семейство!   bouquet

# 23
  • Мнения: 228
раждането протече нормално пожелавам на всечки бъдещи мами леко раждане като моето  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 91
браво на теб  Laughing
живи и здрави и много щастливи!!!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честито  bouquet Живот и здаве на цялото семейство Hug

# 26
  • Мнения: 1 447
Честито и от мен.Да ти е жива и здрава малката принцеса и много да ви радва Hug

# 27
  • Мнения: 4 292
Честито дъщеричка и от мен! Да ти е жива и здрава!  Hug

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честито   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 367
Честито и от мен!Да ви е жива и здрава и много да ви радва!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт