Три дни на градина и отново ангина

  • 9 766
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 005
Много познато, и ние от нова година сме все болни - 3 дни на детска, месец болни у дома. Последният път пихме Сумамед форте сироп. Професора, при който водя дъщеря си ми каза, че е много добър АБ (ако въобще може да се каже така за 1 АБ). Дава се 5 дни по схема - веднъж на 24 часа, но това му е добре, че е щадящ организма. След последният прием, трябва да знаеш, че действа на организма още седмица. Получава се нещо като натрупване за 5-те дни прием. Бързо възстановяване и пожелания за никакви болести повече. Да не забравя да отбележа, че тази година е отчетен бум на респираторни и вирусни заболявания при децата. Все пак това е основно обяснение за нашите страдания.
На нас Педито ни изписа да го пием само 3 дни  newsm78 и за това се притеснявам  Thinking Дано да се оправим по - бързо , че тая Т не пада от нищо , много е упорита  Cry

# 16
  • Мнения: 636
Ох, много ти съчувствам. И ние сме така. Докторът ни посъветва един месец да не ходи на градина, направихме невъзможното, за да я гледаме, влачих я с мен на работа, заедно с големия си корем и т.н. ... ходи три дни - гнойна ангина. Две седмици вкъщи - ходи два дни - отит. Не знам какво да те посъветвам, дано до есента да се закрепи детенцето. Успех!

# 17
  • Мнения: 1 984
Ох, много ти съчувствам. И ние сме така. Докторът ни посъветва един месец да не ходи на градина, направихме невъзможното, за да я гледаме, влачих я с мен на работа, заедно с големия си корем и т.н. ... ходи три дни - гнойна ангина. Две седмици вкъщи - ходи два дни - отит. Не знам какво да те посъветвам, дано до есента да се закрепи детенцето. Успех!
посявка?

# 18
  • Мнения: 16
Здравейте, Благодаря на Бога, че моята дребосъчка не боледува често и си ходи на градина редовно...но племеника (който вече е на 11г), беше по същия начин...2 дни на градина и месец у дома, то не бяха ангини, отити, ларингити, имуностимулатори, възпалени лимфни възли....и така докато стана на 9г. и се оказа, че има 3-та сливица чиито чести възпаления са засегнали и останалите...сега когато я няма 3-тата сливица (извадиха я най-накрая),  нещата са коренно различни...Лек Ден!    bouquet

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дано се оправят всички мъници  Praynig и да са здравички  Hug

# 20
  • Мнения: 838
Не знам доколко ще успокоя майките на боледуващите дечица в градините,но да ви разкажа за моето момиче:
и в яслата,и в градината беше кошмар-в понеделник отиваше здрава,във вторник вече е с температура,сополи и всичките му екстри и съответно диагноза(ангина и антибиотик-личната още се чуди  как не се отрови това дете от толкова лекарства-беше ад) и така седем дни,след което пак на градина и всичко отначало,и така до края на градинския и период ,когато лепна от племенника някакъв вирус-цял месец пи какво ли не ,за да се оправи,накрая от едно противоалергично лекарство  и мина.И оттогава не се е разболявала,вече три години и половина не е пила антибиотик.Пиша всичко това,защото от нея и малката ми сестра като примери съм се убедила,че някои деца просто лесно не,а по-скоро нон стоп  боледуват като малки,казвам го,защото батко и почти не е боледувал(а той е дете с увреждане и казват,че по-често боледуват),аз и другата ми сестра също не боледувахме.Явно някои деца са много податливи и зора за нас майките е докато излязат от пусти лош период.
Дано лошите периоди на децата ни са кратки и в бъдеще са много здрави.  bouquet  bouquet  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 005
Днес ще го водя с мен на село , понеже там живеят родителите ми и там работя  Rolling Eyes, а нали казват , че и въздухът там е хубав  newsm78 Вчера го водих на преглед при Педито и каза, че нещата са добре , но аз все пак и поисках направление за специалист УНГ  Thinking Има един в нашият град , който много го хвалят , а до сега не съм го водила при него и така вчера успяхме да влезем и да го прегледа . Неговите думи бяха : докато ходи на градина така ще бъде , ако има кой да го гледа и не посещава детска градина - няма да ти боледува  Whistling
Изписа ни :Изопринозин, и сега още започнахме два пъти по половинка в продължение на 30 дни , а каза , че от август месец по схема ще започнем и Бронховаксом  Rolling Eyes
 Дано чистия въздух на село му повлияе добре на мъника  bowuu

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ивалина, кой ви е джи пи? И за Бозов или Николов говориш като голям специалист?

Моята дъщеря е абсолютно същата- три дни на градина, 2 седмици сменяме АБ, докато се излекува. Решила съм чак септември да я пусна, вече на градина. Миналата година я гледах от март до октомври, не се наложи даже капки за нос да слагам. Какво става в тези градини, не знам  Tired
Сумамед пи преди 2 седмици. Пи го три дни, той е с остатъчно действие и родължава да лекува 7-10 дни след изпиването. Аз не се навих да давам Изопринозин и Бронховаксом, започнах Рибмунил по схема.

# 23
  • Мнения: 7 201
Аз не се навих да давам Изопринозин и Бронховаксом, започнах Рибомунил по схема.
Добре си решила. Peace
А за градините...развъдник на болести са си! ooooh! А и в повечето водят недоизлекувани деца. Crazy

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
започнах Рибмунил по схема.
PeaceИ аз мисля, че добре си направила, че си започнала да даваш рибомунил.

# 25
  • Мнения: 1 984
започнах Рибмунил по схема.
PeaceИ аз мисля, че добре си направила, че си започнала да даваш рибомунил.
тва фарнцузите не бяха ли го спряли като неефктивно?

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
започнах Рибмунил по схема.
PeaceИ аз мисля, че добре си направила, че си започнала да даваш рибомунил.
тва фарнцузите не бяха ли го спряли като неефктивно?

Не знам, ти ще кажеш. Айде, кажи си мнението открито за Рибомунила, недей като децата  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 984
започнах Рибмунил по схема.
PeaceИ аз мисля, че добре си направила, че си започнала да даваш рибомунил.
тва фарнцузите не бяха ли го спряли като неефктивно?

Не знам, ти ще кажеш. Айде, кажи си мнението открито за Рибомунила, недей като децата  Mr. Green
давал съм почити всичко... ефект...ц. сега пак няма ефект, ама поне паричките ги давам за храна на децата.... а иначе точно ми го бяха изписали и .... французите го спряха преди 2 -3 г.... схемата излиза колкото ваксинация с превенар... а тя поне е относително ефективна.... а и рибумунила, бронховаксома и респивакса са си ваксини....

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не са го спирали французите като неефективно. Аз съм го давала точно преди 3 години. Доволна съм много. И от лекари съм чувала , че е ефикасен, но трябва да се следи стриктно схемата и да се дава до края по схема.

# 29
  • Мнения: 1 984
Не са го спирали французите като неефективно. Аз съм го давала точно преди 3 години. Доволна съм много. И от лекари съм чувала , че е ефикасен, но трябва да се следи стриктно схемата и да се дава до края по схема.
извинявай, ама понеже работя в тази сфера зная за какво говоря... иначе ако искаш ще ти потърся и линкове ... имаше ги и тук из форума...

Общи условия

Активация на акаунт