Много мина, мъничко остана през АВГУСТ аз да бъда мама

  • 14 404
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 215
Благодаря на  Пипилота за пожеланията и на Интрига за бързото посрещане Wink Много се радвам, че я има тази тема и може да споделяме подобни опитности:). Аз имам няколко въпросчета към вас.
- Отностно позата, в която се спи четох, че  не е хубаво да се спи по гръб в напреднала бременоост, тъй като бебчето може да  се задуши. Вие каква информация имате по въпроса? newsm78
- Започнали ли сте да се подготвяте вече за бебчето - купилили сте си вече някой необходими неща и ако да - от къде пазарувате?
- Посещавате ли някакви курсове за подготовка на бъдещи родители - ние не сме ходили още, но възнамеряваме да се запишем - можете ли да препоръчате някой?
Сигурна съм, че по-късно ще ми изникнат още много въпростителни, но тогава ще пиша. Лек ден на всички!  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 266
- Отностно позата, в която се спи четох, че  не е хубаво да се спи по гръб в напреднала бременоост, тъй като бебчето може да  се задуши. Вие каква информация имате по въпроса? newsm78

Здрасти Simple Smile

Най-добре е да се спи на лявата страна - така не се притискат централни кръвоносни съдове, които минават оттам. Сама ще видиш, че скоро няма да ти е никак удобно по гръб на теб самата. Може за разнообразие и на надясно по малко.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 338
Това за задушаването и спането по гръб вярно ли е? newsm78 Аз за сега доста често си спя по гръб, защото още си ми е удобно. Най-много спя на дясно и от време на време на ляво.. Thinking

# 18
  • Мнения: 3
IntRiGa_GirL много хубава тема - БРАВО за пореден път си се справила отлично! Записвам се и аз!
Morskafeia добре дошла!  Hug Леко бременеене и много спокойствие!
Ще ти отговоря на въпросите с няколко думи: още нищо не съм купила за бебчо, защото имам всичко от батко Крис, а сега също чакам младеж. Относно позата за спане, знам че е най-добре да се спи на лявата страна, но аз спя и на дясната, а щом още имаш мераци да спиш по гръб, значи не си качила много на корем, защото за бебето не знам, ама аз със сигурност ще се задуша ако заспя по гръб  Joy. Курсове не посещавам и няма да посещавам, защото както споменах ми е второ и мисля, че няма нужда, а и имам прекрасна педиатърка на която разчитам 100 %, също така ще раждам секцио и не мисля, че има смисъл от курса. Плюс това още работя, така че....  ooooh! Но това не значи, че ти не трябва да ходиш, а точно обратното, още повече щом си решила да раждаш нормално! Леле...пак се улях  Whistling е голяма досадница съм станала!
PIPILOTE искрено ти съчувствам, но ти пращам една   love001 за добро настроение и кураж! Аз си хапнах също и сега мъника е заел някаква много неудобна за мен поза и ме е подпрял точно под гърдите и освен в полулегнало положение не мога да застана другояче. Така, че само си ме представете каква пародия съм в момента, опитвайки се да пиша в тая поза!  smile3532

# 19
  • Мнения: 215
Благодаря на котката Марта за съвета! Ще го приложа още тази вечер:)


# 20
  • София
  • Мнения: 1 338
И ние още нищо не сме купили за бебо освен едно боди с къс ръкав, шапчица, чорапки и ръкавички. Ще почнем някъде след месец, месец и нещо Laughing Но въпреки това сме си избрали креватчето и количката
Милички, като се сетя колко бързо мина времето.. все едно вчера си видях точицата на ехографа.. една носталгия ме обзема, а от друга страна искам да се роди бебо вече, че да си го гушна.. Татито снощи си слагаше ръката на корема ми, за да чуе сърчицето на бебко и аз му викам: "Какво правиш, бе?" и той: "Тихо сега, чакай малко след малко ще ти кажа" Joy Много мило ми стана.. Вчера даже забелязах, че съм влязла в 7-ия месец.. още малко ни остана Hug

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 15:13 от IntRiGa_GirL

# 21
  • Мнения: 12
разбирам вълненията на Интрига-аз с първата си бременност чаках с такова нетърпение всеки час за среща с доки,за да виждам бебето,говорих му непрекъснато,а накрая едвам издържах за да го гушна... Hug
Не искам да съм лоша,ама си мисли и за нетоклова приятните моменти-бебетата плачат -това е единственият начин за тях да изразяват емоциите си,често не можеш по никакъв начин да ги успокоиш,майчинството е нещо от което не можеш да избягаш,не можеш да си оставиш бебето на някой друг и да кажеш "ами аз не мога да го свърша това,опитай ти!"За жалост има доста моменти в които си мислиш колко ти е било добре преди....ох стига толкова черногледство, извинете ме всички мами очакващи първото си дете и мислещи предимно за хубавите моменти,ама днес моето съкровище -баткото,така ме ядосва,че съм на вълна песимизъм. Cry
 

# 22
  • Мнения: 215
Права си, Интрига. Времето наистина много бързо минава, 9 месеца не са чак толкова много време. А чуството да носиш дете в себе си е неописуемо много приказно, някак си,ч човек си го обяснява, но не напълно можем да си обясним какво чудо се случва с нас, в живота ни. Наистина прекрасно!!  Особено вълнуващи за мен са моментите, когато бебчето е движи, особено и когато се вижда малко, чувства, които обединяват страшно много със партньора, това, че носиш нещо от теб и от него и въпреки всичко нещо съвсем самостойно. Вярвам,ч е този момент е хубаво да се изживява с таткото, защото това води до следващо равнище на взаимоотношения. И аз като теб, Интрига чакам с нетърпение да дойде момента, я който да прегърна малката Габриела Hug .

Наскоро прочетох книгата "Пренатално възпитание" и съм много доволна, говори се за връзката между майката и нероденото бебе, писана е психоаналитици и лично аз, тъй като не съм съгласна с някои теории, си имах една на ум за някои твърдения, бих казала, че е малко крайна книгата но това е въпрос за убеждения, въпреки това, смятам, че е може ад е полезно четиво.

От време на време гледам едно немско предаване "Моето бебе" и бих го препоръчала на немскоговорящите мами:
http://rtl-now.rtl.de/baby.php  . Има много сладки идеи, които могат да се приложат, като например към края на бременността да се обвие горната част на корема и бюста с гипс, получава се много интересна "скулптура", която може да даде по-ясна представа на майката за големината на корема й, след като се снеме отливката:). Или отпечатъчета от краче или ръчичка още от първия ден на раждането.

- Имам и следния въпрос към вас: Има различни теории за активността на бебчето в корема на мама, че когато е активно в корема, ще е активно и навън. Някой го потвърждават,. други го отхвърлят, чувам и противоречиви опитности. Вие как смятате, а и какво ще кажат вече раждалите мама: Бебчето след раждането толкова активно ли е както в корема. Май доста пописах:) Съжалявам, ако съм досадила  Embarassed


# 23
  • Мнения: 215
Благодаря на мамадона за споделеното  Wink

# 24
  • Мнения: 702
Запис и от мен!
Интрига   bouquet отново си се справила чудесно!

# 25
  • Мнения: 55
Аз да се включа малко, щото само чета и не пиша хич.

Не съм чувала, че можеш да задушиш бебето ( аз съм на принципа, че ако му вредиш по някакъв начин, ще боли, ако му е неудобно, ще се премести. ) Доскоро си спях и по корем, но вече не мога. Въпреки това спя в някаква полу по корем, полу на една страна поза и си ми е много добре. Поподпра се с възглавнички понякога и толкоз. А всички ми казват, че корема ми е много голям за месеците. 

Запалих се по естественото отглеждане на бебето и сега съм се заровила да чета за кърмене на поискване, носене на бебето близо до тялото и какво ли още не. Предупредих официално бабите, че методите на отглеждане ще са радикално по-различни от 80-те и така  Grinning

А времето вярно минава супер бързо. Все не мога да улуча в кой месец съм и си вървя с един назад - от време на време седна да преброя и да информирам татенцето, че нещата всъщност не са толкова далечни, колкото изглеждат.
 
За заглавие на темата - Августовската дружина в третия трисеместър мина ми харесва най-много

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте, днес прочетох доста неща от форумчето, четох и за родилните домове и някакви класации (най-предпочитан родилен дом в София)- които ми се видяха малко измислени, защото на първо място бяха Тина Киркова и Майчин дом. Но това сигурно е нормално тъй като това са най-големите родилни домове за страната. Аз засега съм се насочила към Вита. Четох доста мнения за там - и мисля че всички са доста положителни - така че си оставам за Вита и нормално раждане, ако е рекъл Господ.

Добре дошла на Морскафея, виждам че много се интересува и чете, което е много хубаво и определено ще е интересно нейното присъствие, както и на всички, които тук сме се събрали.
Не забравяйте да пишете редовно и се пазете!
Аз приключих работния ден и сега ще се прибирам бавно - славно!
Целувки и лека вечер  football

# 27
  • софия
  • Мнения: 495
Как сте,банда LaughingЕто ме и мен Hug
Интрига отново и се справила чудесно   bouquet
Честито на Грациана.Пожелавам ти много щастлив семеен живот.Да сте здрави,да се обичате и уважавате и да отгледате прекрасни деца Wink
Morskafeia добре дошла и дано ти е приятно в нашата компания
За спането по гръб,също съм чувала,че не се препоръчва,но аз много често се събуждам в тази поза.Явно все още ми е удобно.
За покупките на бебето-имам вече няколко нещица LaughingКачих снимки в албума.Малко са кофти,ма снимах с телефона.Качих и една снимка на корема Mr. Green,който вече е огромен
Имам си и количка вече.Взех си ето такава
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 0/products_id/851
Другият месец ще взимам и креватчето,че сега ще освежаваме апартамента и ще ми се пречка
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3124
Такова е и на баткото,много съм доволна от качеството.Също така е дълбоко и няма опасност от премятане Laughing
Това се сещам засега,лека и спокойна вечер  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 410
Ето ме и мен!
Днес бяха снимките,а предаването ще се излъчи на 21.05.МНого се притеснявах и се бях панирала.ПОдробности по-късно, че сме на гимнастика с каката.Ще използваме случая да се разходим с малката.

# 29
  • Мнения: 955
Честито на graciana и от мен! Присъединявам се към всички прекрасни пожелания на момичета, те просто не са оставили какво да се добави Wink.
IntRiGa_GirL, браво за страхотната темичка!
mamadona, относно количката и аз си харесах тъмно синьо с екрю. В края на месеца ще ходим в Плевен на гости и нямам търпение да обиколя магазините и да я видя на живо.
Morskafeia, добре дошла при нас. Лека и безпроблемна бременност!
Ние също не сме купили нищо още за бебето, мисля да изчакаме още 1-2 месеца. За количка за сега сме се спрели на:
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2829
Кошарата ще е от сгъваемите, но не съм гледала все още модел.
За спането и аз знам, че е най-добре да се спи на лявата страна и гледам да го спазвам. Когато лежа по гръб за по-дълго време и започвам да усещам напрежение в корема си. Пък може и да си втълпявам, знам ли newsm78. Даже сега отивам на козметик и не знам как ще лежа 1 час по гръб.
И аз съм от работните мами дето все още ходят на работа. Мисля да ходя до края на Юни, даже може и Юли да ходя докато издържа. Абе не смея много планове да си правя, просто ще работя докато се чувствам добре. Вече взе да ме хваща яко мързела. Усещам се колко съм разсеяна, мислите ми съвсем в различни посоки хвърчат (само не и в счетоводни Rolling Eyes), вместо да работя аз се ровя из бебешки сайтове, пиша из форуми...абе ужас Embarassed
Искам да ви попитам взели ли сте си вече книги за отглеждане на бебета и кои книги ще ми препоръчате. Аз си мислех да си взема книгата на д-р Спок, но в последно време не чувам хубави отзиви. Препоръчаха ми "Аз отглеждам детето на Ларанс Перну:
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=58_116&products_id=1009
Някой ако може да ми даде съвет ще бъда благодарна, защото мисля, че ми е време да започна да се образовам и да навлизам малко по малко в дебрите на майчинството Wink

Общи условия

Активация на акаунт