малко злободневие -или за прането

  • 4 815
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 98
при нас е забранено, дори и в задния двор. наскоро четох за кампанията " право на простиране", имаше и ден, в който да протестираме като прострем навън Laughing.аз съм ЗА, ако природозащитниците успеят да се преборят, опъвам въжетата Peace
линк към инициативата:
http://www.laundrylist.org/advocacy/righttodry.htm

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Тук терасите на блоковете не са от страната на улицата,а от другата и може да си простираш прането  Peace Къщите имат задни дворове,в които им съхне прането.Заимата си простирам дрехите на сушилник и на лирата във банята  Hug

# 17
  • Мнения: 7 914
прострени гащи не съм виждала( да речем все още Mr. Green), тук таме по някой чаршаф, предимно из фермите Peace

но колко завивки съм виждала проснати от  прозорците допиращи се до стените #Crazy Thinking

# 18
  • Мнения: 3 880
Тук тези, които си имат градинки/дворчета простират най-вече на ей такива простори, които се сгъват практично, когато не се веят гащи на тях. Останалите (ако нямат сушилня) простират на ниски простори на балкона или в специално помещение в сградата. Ние имаме "сухо помещение" долу, но мен ме мързи да слизам и качвам стълби с един куп пране и си простирам на терасата, на нисък простор, така че комшиите да не ми гледат гащите Wink Дори и да не беше забранено високото простиране пак не бих го правила, не ми е приятно да си излагам прането на показ.
Това веене на гащи по балконите и едно време в БГ ми беше весело Simple Smile (ние имахме двор и си простирахме там Wink) Отидеш на някой на гости, наложи се да се покажеш на балкона за нещо или да погледнеш навън и хоп- нещо ти се залепило на челото Laughing

Обаче доста "по-идейно" е простирането на пране между къщите, което се практикува още в някои държави- нещо такова. Тогава поне не става ясно "дългите бели гащи" на кой точно принадлежат Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 111
Обикновено простират на сушилници, естествено, че има и изключения. Чак дразнещи гледки не помня да съм виждала, сигурно има.

# 20
  • Мнения: 5 710
Няма наоколо колоритни гледки, развяни гащи .. Простираме на терасата, но не на въже, а на простор, който виси извън терасата ( не знам как точно се казва, закача се на парапета). Имам и простор пластмасов, който се разгъва. В задния двор имах въжета за простиране на чаршафи и тн, но не го използвам. Съседките простират, като мен, с тази разлика, че подреждат прането по тип, цвят и брой, както и по цвят щипки, а и не оставят нищо нощем. Аз карам през куп за грош - простирам, може дни да виси и да не го прибера и не следвам никаква схема на простиране, както казва майка ми " не простираш правилно" Laughing

# 21
  • Мнения: 811
Простирам на покрива.Супер е.Като грее слънце и е топло,докато просна последните и трябва да по4вам да събирам първите  Grinning.Имам и суШилник,но не го ползвам много.
Съседките ,оба4е си простират във вътреШния двор,там дето са ни кухните и баните  Sick.Прането се вмирисва на какво ли не за нула време.

# 22
  • Мнения: 3 521
При нас се простира в "сухото помещение", даже и къщите наоколо рядко изнасят простори(ако се случи е в задния двор - предните са като Версай, само дето нямат опънати червени въженца пред мимозите) .
Намирам наличието на такова в кооперацията за голям +, защото от цветния прашец на дърветата наоколо дрехите се съсипват за нула време. Да не говорим за неудобствата на откритите простори зимата Rolling Eyes.

# 23
  • Мнения: 1 550
Аз почти не виждам простряно пране, но и тук е все облачно и ветровито Crazy Хората имат или сушилни машини или простират вътре на сушилник (моя е на таванския етаж). Когато е слънчево се виждат сушилници в задните дворове на къщите.

# 24
  • Мнения: 5 710
А да, и аз имам сухо помещение. Но го използвам само зимата. Друго си е да се повеят на чистия въздух  Laughing

# 25
  • Мнения: 5 710
А да, и аз имам сухо помещение. Но го използвам само зимата. Друго си е да се повеят на чистия въздух  Laughing

# 26
  • Мнения: 1 049
Аз живея в къща и простирам отстрани на къщата на простира, опънат още от дядото на мъжо. Peace
Като вали ходя на индустриалната сушилня до нас, но е истински грабеж 1 евро за 10 минути и нищо не изсушава.  #Cussing out
Мечтая за домашна сушилня , но за сега е само мечта. Peace

# 27
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
аз простирам на сгъваем простир в спалнята, понеже е много голяма и има място. ако простра на балкона после дрехите ще си ги прибера сигурно по-мръсни отколкото преди пране!!!

тук не се вижда много пране по терасите, но има и махали с голям колорит от гащи в староиталиански стил Simple Smile

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Аз почти не виждам простряно пране, но и тук е все облачно и ветровито Crazy Хората имат или сушилни машини или простират вътре на сушилник (моя е на таванския етаж). Когато е слънчево се виждат сушилници в задните дворове на къщите.

Има, има. Нали пътувам много с рейс и всеки път, дори и да съм забравила кой ден е се сещам, защото тук си има ден за пране ( в селцата и фермите много популярен): има ли много пране е понеделник. Използвам предимно сушилня, но ако е топло задният двор. Интересен е контраста на моето пране и този на двете съседки до мен: моят е в розовата гама, на 1-та съседка е в кафяво и синьо, а на другата в бяло ( работи като сестра в старчески дом). Те имат някакъв ред за простиране, аз не. 

# 29
  • Мнения: 264
В нашият квартал досега не съм видяла проснато нищо отвън, а  и когато бях в Манхайм, ми направи впечатление че няма проснато пране. Там ги простирах в спалнята че отоплението много ми изсушаваше въздуха, но сега си простирам в двора, а когато е студено в коридора, пак за да има малко влага че това отопление направо ме убива, а пък аз нали съм си зиморничава та постоянно е на шест.
Един единствен път видях проснато пране като в БГ и не можах да повярвам, но пък беше в едно много малко селце в планината.

Общи условия

Активация на акаунт