Малки сме още знаем,но за лятна почивка си мечтаем

  • 2 498
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 092
Водила съм малките на море всяка година от както са се родили,та даже и по два пъти.
За първи път бяха на около година и два- три месеца.
Няма нужда да ви обяснявам , че след морето с тях се нуждая от почивка Mr. Green.
Но все пак не бих ги лишила от удоволствието.
И двамата с баща им обожаваме морето!
Малките започват да мрънкат за плуване от Коледа Mr. Green.
И винаги съм била поне с още един човек за помощ,баба им или баща им.
Ядът си по ресторанти,не готвя!мразя го тоя момент да отида на морето и да започна с домакински работи.

# 16
  • Мнения: 123
Миналата година  тъкмо бяха направили една година и ги заведохме на море. Бяхме с помощници -баба, дядо и леля. Децата не бяха проходили стабилно, но ни разказаха играта  - най-лошо беше в кръчмите - не искаха да стоят там, а не можеха и сами да ходят и постоянно някой ги разхождаше. Не беше почивка, но какво да се прави. Тази година пак ще ги водим, пак с баба и дядо. надявам се този път да е по-добре. Но преди да заведа децата на море, ще ходим без тях за една седмица и тогава мисля да си почина истински.   

# 17
  • Мнения: 1 419
Водили сме децата за уикенд или седмица на 3, 5, 12 месеца и 1год. и 1мес.

Първия път беше кошмар - още не бяха минали коликите и трябваше да трамбоваме с количката напред-назад по цял ден. Бяхме на Боровец и да не ви казвам какви мускули правехме (основно мъжа ми) по баирите там, като за капак бяхме още и със старата количка - само 14кг  Laughing. Добре че беше само за три дни.

Втория път бяхме в Априлци - беше за около седмица и мина много добре - нямаше вече колики, спяха по 3-4 пъти на ден, ядяха все още само мляко и разходките бяха единствено по наше желание Mr. Green.

Третото ходене беше само за уикенд и си беше истинско приключение (очаквано, но не можахме да намерим кой да ги гледа тогава  Rolling Eyes). Първо беше в една къща почти в нищото, тип стар стил (разбирайте плочки и  камъни по пода), на един ветровит хълм и мястото за хранене се достъпваше през две стълбища, стръмнички с по около 15-20 стъпала  Crazy. Децата подивяха, защото нямаха достатъчно пространство за движение, а на въздух не можеха да излизат много заради силния вятър и в резултат накрая мрънкаха за най-малкото нещо. Не на последно място да спомена, че къщата е само на 60км от София, но поради особеностите, мъкнахме и столчета за хранене и кошари, та пътувахме с две коли  #Crazy. Багажа няма да ви казвам до колко часа го приготвяхме  Laughing.

Последното ходене беше в Гърция в затворен комплекс и с детегледачката! Беше мнооого по-добре от предното пътуване с единствения недостатък, че пода беше каменен и стаите изключително влажни. Като се изключи това, всичко беше много добре - много място за разходки, плаж, сянка за поспиване, закуска и вечеря на блок маса, та можехме да им подберем спокойно храна и на тях и носехме пюрета само за обедното хранене + плодови за похапване. Основния ни проблем беше дългия път, защото както разбрахме в последствие на Бобо му става лошо на дълъг път  Rolling Eyes

С така натрупания опит планирахме и море, но за да покрием максимално нуждите спрямо децата и възрастта им (ще ги спомена накрая според това как ние ги виждаме), стигнахме до извода, че единственото място където може да отидем с децата (за нас опция без тях не се коментираше) е Анталия, голям комплекс със зеленина на система All Inclusive. Давам си сметка, че не е най-евтиния вариант, но иначе със сигурност няма да е почивка, а цяла седмица тормоз и за нас и за децата. Това, което ние отчитаме като фактори:
- възрастта - всяка възраст си е със специфичните нужди и за нас това е водещо за по-долните изисквания
- затворен комплекс, за да не се притесняваме от много шум, коли, чалги, мръсотия и да не можем да пуснем децата да щъкат и на 1м от нас, както и да има собствен плаж, за да ние наблизо и той и басейните и всичко останало  Peace
- Система All Inclusive, за да не мъкнем безкраен брой пюрета, супи, продукти за готвене, канчета и т.н.
- Приличен хотел, който осигурява кошарки за спане и столчета за хранене
- Много зеленина, за да не седим в хотела по цял ден, когато са жегите
- Да се стига сравнително бързо, заради прилошаването на Бобо
- Трети възрастен с нас, за да не се налага вечер да се прибираме в стаята с лягането на децата - този път ще си вземем едната баба


Малко дълго стана, но се надявам този подробен разказ да даде посоки на мамите с деца на различна възраст, защото според мен това е движещия фактор, поне докато станат на 5  Joy

# 18
  • Мнения: 1 165
От снощи и аз се размислих за море с децата тази година  newsm78. Гледах основно дали се предлагат бунгала, за да сме си самостоятелни, и дори да вдигаме шум да е по-поносимо  Joy.

Дайте акъл, до края на юни ли е удачно да отидем с тях за четири-пет дена, тогава ще са на 8м. и половина, или в началото на септември, когато ще са на 10 и половина и ще искат повече движение и евентуално опити за ходене  newsm78. И още според мен, задължително е да сме със самостоятелен санитарен възел, ако може и в нещо като апартамент, нали?

Въобще съвети от този тип ще са ми много полезни.  Hug

# 19
  • Мнения: 1 092
Задължително със самостоятелен санитарен възел!
Предпочитали сме бунгало,в не много населен курорт,за да сме спокойни и ние и "съседите" около нас! Whistling

# 20
  • Мнения: 3 638
Каси, според мен е по-добре да отидете в края на юни, докато са още по-мънички. Ние нали точно сега се върнахме от БГ и мога да кажа, че мина доста добре, но на Мариза, която вече доста се движи и се изправя и доскучаваше по време на пътуването Rolling Eyes Така че, колкото са по-малки, май е по-добре. На 10 месеца и половина, някой може и да е вече проходил и тогава наистина ще си "починете"  Wink Самостоятелния санитарен възел наистина ще е много по-удобен, я си представи как се мъкнат 2 деца до най-близкия умивалник  Flutter
Да си призная нещо, започва да ми се ходи на онези тъпите почивки All Inclusive, дето винаги съм се заричала, че такова нещо не е за нас  Mr. Green Само като се замисля, всичко ти е готово, децата има на кой да ги оставиш, плажа ти е под носа... Ке-ф-ф-ф-ф, само трябва и таткото да навия  Joy

# 21
  • Мнения: 405
Каси,ние в крайна сметка се спряхме на вариант бунгала на Равда.Заминаваме на 14.06,тип апартамент ,със самостоятелен санитарен възел и кухненски бокс.Децата ще са на 9 месеца и ми се струва по-добрия вариант ,отколкото септември ,когато ще са на 1год.
Плажа е много близо и ще бъдем с още едни приатели с дечица.
При всички положения не си представям как ще лежа на плажа и ще се плицикакм във водата. LaughingНо това не ми е целта.Дано да си изкараме прилично и децата да са здрави.
Ако те интересува пиши на ЛС,ще ти дам тел на бунгалата

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        За първи път ги водихме миналата година през септември, току що навършили 2 год. Бяхме в Анталия, голям затворен комплекс All Inclusive. Хубавотое, че полетът е само 1ч. и 30мин. Предварително им бях дала таблетки против повръщане. Не успяхме да си починем добре, но пък на децата им беше весело, особено на детския басейн. За нас кошмарът беше с храненето. Нямаха апетит. Там соковете са на всяка крачка и вечно искаха да пият. Обикновено баща им се хранеше, а аз се опитвах да нахраня тях. После се разменяхме, а той ги водеше на разходка из комплекса. Май е наложително да ходим по 2 пъти на почивка- веднъж за тях и веднъж за нас. Grinning

# 23
  • Мнения: 1 165
Ей, страхотни сте  Hug. Благодаря за отговорите. Още не мога да реша кога и как, и това си е. Обаче много ме изкушава море на бунгала, никога не съм ходила така. Иначе мога да взема карта от работата за 10 дена около 150лв. за четиримата на Китен. Още съм в чуденка, дали няма да полудеем с мъжа ми newsm78.
liddi, ще ти пиша за координати, въпреки че аз съм фен на Южното черноморие-от години ходим на Приморско, като обикаляме плажовете на Китен, Созопол и Приморско всеки ден  Mr. Green.

# 24
  • Мнения: 263
Когато бяха на 6 месеца, за 3 март, ходихме в Копривщица за 3 дни. Тъкмо бяхме почнали зеленчуковите пюрета. Носихме си всичко – леглата, количката, кана за преваряване на вода, стерилизатора. Добре че в хотела можехме да ползваме микровълнова иначе наистина трябваше да закача къщата за колата и така да тръгнем. Не сме имали помощници. На следващия месец, за Великден, отидохме в Каварна за 5 дни. Пак носих всичко, а пътуването беше по-дълго и по-тежко. Обаче съм доволна и от двете пътувания.
Сега сме направили резервация за лятна почивка в Гърция, Халкидики за края на август, all inclusive. Много се чудих дали да е по-рано, през юни, или през август. В крайна сметка избрах по-късно заради храненето. Надявам се дотогава да съм въвела повече храни и да не нося пюрета за 10 дни за 2 деца. В хотела предлагат легла за децата, което намалява обема на багажа наполовина.

# 25
  • Мнения: 263
снощи съм забравила да си напиша въпроса.  Embarassed
ако някой има впечатления от гръцкия all inclusive, моля да сподели.

# 26
  • Мнения: 983
Ние ще сме на бунгала на Каваците- до Созопол от 08.07 до 18.07. Хубавото е, че има сянка на плажа, а от станцията отиваш на плажа. Ще разправяме после. Който се върне от почивка да разправя.

# 27
  • Мнения: 303
Мира 70 Ние ще ходим в Гърция през септември. Надявам се да си изкараме добре. Аз лично бих взела пюрета, независимо, че децата ти ще си хапват тук всичко. Все пак отивате на друго място и не знаеш дали ще приемат храната, която ще ви предлагат там.
Веси приятно прекарване! Добре е, че станцията ви е близо до плажа и няма да ви се налага да вървите много пеш!
Чакаме забавни случки от всички, които сте "почивали" с близнаците някъде Joy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 727
Айде, да се разпиша. Ние се напочивахме, така да се каже.
До плажа стигнахме еднократно - за 1 час, защото времето беше доста ветровито и не ставаше много за печене и къпане.  Но хамалогията е пълна - носихме си количката, 2 чадъра, 2 чанти и децата в количката. Тя поне свърши работа, адски много неща могат да се натрупат върху нея, докато сте на плажа, хихи.
Пообиколихме насам-натам - Созопол, Царево, Бургас, едно село - Бръшлян - ей, голямо недоразумение е, ама това е друга тема Simple Smile
Общо взето децата се държаха добре, само почваха да мрънкат като седнехме на кръчма и поръчахме. И единя консумираше, а другия се разхождаше наоколо с количката и после обратно.  Simple Smile
На мен толкова децата не ми пречеха, щото не ми се е случвало да прекарам и 1 ден без тях, но ситуацията много се изнерви от "околната среда" - като че ли всичко е строено и проектирано, за да ти попречи да съществуваш. Единственото снижение на бордюр се намира в Созопол пред общината и о, изненада  #Crazy - количката не минава през него - твърде тясно е. А като се тръгне по ония паважи, как децата не получиха сътресение, не знам просто. Баири, стълби, в половината кръчми не може да се влезе изобщо, предполагам същото важи и за т. нар. семейни хотели.
Там, където бяхме отседнали пък - В Царево - столовата беше на 100-тина метра по един черен път, по който минаваха камиони - и един прахоляк, една мръсотия, после стълби, че манджата е на 2-ри етаж.... и количката, на ръце, добре поне че минаваше през вратите Simple Smile
Напълно се съгласих с едно мнение, че колкото и да са ни омразни хотелите ол-инклузив, те са решението, вероятно - те западняците са го измислили.
Ама всичко се преживява, хубаво е човек да се разнообрази, особено ако е принуден по цял ден да кръстосва една и съща градинка Simple Smile
Желая на всички весела ваканция, вземете си много крем за слънце и да не ви пука. Те строежите няма да спрат в следващите 10 години Hug

Ex тука сложих малко снимки: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=253169

Последна редакция: сб, 07 юни 2008, 22:48 от uzi_buzi

# 29
  • Мнения: 1 165
Узи, много сте готини. Сладки джудженца са Гошката и Божката.  Hug Очевидно е било приключение морето ви, поне да бяхте случили на време.
Ние май ще отидем с момчетата през септември.

Общи условия

Активация на акаунт