Избор на работа!? Повече пари или...

  • 2 985
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 61
в този материален свят парите са важен критерии за работата с" добри отношения на работа"- хляб не се купува в магазина Crossing Arms това е лично мое мнение а колкото до това, че тази фирма може да я няма newsm78 пука ли ти ? едни си отиват други идват  Mr. Green
ТОВА КОЕТО НЕ СЕ КУПУВА С ПАРИ СЕ КУПУВА С МНОГО ПАРИ  Money
това е  bg

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Бих останала на старата работа.

# 17
  • Мнения: 8 917
Бих избрала старата си работа - след като там се чувствам по-добре, след като си върша работата с удоволствие и не на последно място - че е сигурна. А и 300 лв не са кой знае какво за да правиш компромис с останалите неща. Успех в избора.

# 18
  • Мнения: 620
Никаква заплата не може да ми обезщети нервите,които колеги могат да съсипят. Naughty

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 945
Бих избрала старата си работа - след като там се чувствам по-добре, след като си върша работата с удоволствие и не на последно място - че е сигурна. А и 300 лв не са кой знае какво за да правиш компромис с останалите неща. Успех в избора.
И аз така Simple Smile

# 20
  • Мнения: 139
За мен е много важно да ми харесва това, което работя и да имам добри отношения с колегите.
Но!
Винаги съм готова за ново предизвикателство!
Така, че.
Рискувай!- е моето мнение Grinning

..... а може след време да ти харесва много повече от преди и да си много по-доволна, не знаеш как ще се развият нещата и как ще се развиеш най-вече самата ти Peace

# 21
  • Мнения: 320
Не бих се замислила, бих останала на старата си работа. Все пак повече време ще прекарваш там, а когато обстановката и колегите не са ти по-вкуса е безсмислено. На сила хубост не става и не всичко е пари.

# 22
  • Мнения: 851
Според мен една "стара" фирма, която седи стабилно на пазара е по-добър избор от една нова, която сега тръгва. В първата има реален шанс макар и след два -три месеца да ти вдигнат заплатата до желаните от теб 1100 лв., докато в новата има реален шанс първо да не ти дават парите и второ ако след време тая фирма по независещи от теб причини се провали ти си без работа. Пък като добавиш и кофти средата...първия вариант определено ми се вижда за предпочитане. Peace

# 23
  • Мнения: 5 370
Има ли вероятност да ти вдигнат парите в първата? Ако им подхвърлиш, че си получила по-добри оферти, как ще реагират? Понякога това действие от ценени служители ги полива със студен душ и решават да откликнат на исканията му, за да го запазят.
Аз лично съм предприемала рисковани стъпки, засега безпроблемно.

# 24
  • София
  • Мнения: 18 679
Бих се върнала на старата, честно казано. Парите не са ми приоритет пред душевния комфорт Peace Но пък основно зависи колко ти трябват пари Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 342
Вземаш един лист и пишеш плюсове и минуси в две колонки. Теглиш чертата и размишляваш, с кое би направила по- голям компромис.

И аз така взимам решения понякога.  Peace

Освен това смятам, че е изключително важно да отиваш с желание на работа, защото събирайки негативни емоции през деня не всеки успява да се отърси от тях и те често биват пренесени вкъщи.. което вреди много на малките съкровища.. (бил съм мн пъти свидетел на това)

# 26
  • Мнения: 251
балерина,аз бих се върнала на старата работа. След като ти е било удоволствие да работиш там, какво по-хубаво от това? Ако избереш парите, но работата не ти хареса, скучна е, колегите са скучни,това след време би могло да ти се отрази неблагоприятно.Сама си писала, че с отрващение ще ходиш на новата работа? А нервите там?
Какво ще правиш тогава,замисляла ли си се? Може би този въпрос ще ти помогне да вземеш правилното решение.

# 27
  • Мнения: 2 556
След като се върнах на работа след първото си майчинство разбрах, че вече изобщо не ме вълнуват служебните купони, партита, кафета с колеги и т.н. екстри. Единствено ме интересуваше да взимам повече пари и затова се преместих от фирмата, в която бях работила 7 години, въпреки добрата атмосфера там. 

Не знам какъв съвет да ти дам, винаги съм работила с идеята да изкарвам пари, а не да правя познанства и веселби на работата. Риск има винаги, аз смятам, че човек не трябва да се закотвя вечно на едно място, а да се мести и да търси по-добро винаги.

# 28
  • Мнения: 179
Има ли вероятност да ти вдигнат парите в първата? Ако им подхвърлиш, че си получила по-добри оферти, как ще реагират? Понякога това действие от ценени служители ги полива със студен душ и решават да откликнат на исканията му, за да го запазят.
Аз лично съм предприемала рисковани стъпки, засега безпроблемно.

 Те знаят за другата ми оферта, но за сега възможностите им са за 800лв. с тенденция към повишаване (кога,с колко????????) Crazy Не са със зор за мен, защото има достатъчно персонал.
 Вече полудявам!!! newsm12 На всеки 15 мин се хвърлям от едната идея в другата. Емоционален човек съм, както сте ме усетили и страшно ме влече към старата работа, но пък там всеки ден ще се терзая, че съм лишила семейството си от още доходи. newsm45 smile3538 smile3527
 

# 29
  • Мнения: 4 841
Те знаят за другата ми оферта...

Един съвет от мен - вземи решението си по-бързичко и окончателно, за да не стане после "от два стола - на гол ***" Никой работодател не обича да го мотаят, както и никой не би примрял от радост, че е предпочетен след дъъъъъъъъъълго умуване и колебание.

Общи условия

Активация на акаунт