Качествена яйцеклетка при изчерпан яйчников резерв!!

  • 38 041
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 313
хм това ми е ново...в Плевен в клиниката по инвитро яйчниковия панел е без АМХ...значи излиза, че всички други хормони може да са ти в норма и въпреки това да си с начална форма на изчерпващ яйчников резерв

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
За съжаление,да.При мен е горе-долу такъв случаят.ФСХ и Инхибин са добре,но АМХ-не.

# 17
  • Мнения: 313
Цецинка, какъв е проблемът при теб, че проверявате яйчниковия резерв???

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ами проблемът ми е фенестрацията,която ми направиха преди две години.Благодарение на нея,се сдобих с тази диагноза.На преглед 2-4 ден от цикъла при мен се виждат недостатъчен брой антрални фоликули.Иначе всеки месец имам фоликул,понякога и по два,но пък не се пукат.

# 19
  • Мнения: 939
хм това ми е ново...в Плевен в клиниката по инвитро яйчниковия панел е без АМХ...значи излиза, че всички други хормони може да са ти в норма и въпреки това да си с начална форма на изчерпващ яйчников резерв
мдаам. Липсата на овулация и/или високият ФСХ също насочват към такива размисли или поне проверка. Защото мен така едно светило ме мота година и половина с ЛУФ без да провери на какво се дължи, пък се оказа, че е следствие на изчерпване на резерва.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 90
при мен май само инхибина е в норма , на първото ин витро имах 11 яйцеклетки , но тогава не изследвахме тези хормони ,но така и не стигнахме до пункция , какво ли ще каже сега доктора ?

# 21
  • Мнения: 313
оооооооооо мила това съвсем не е малко....яйчниковия резерв няма кой да ти го възстанови и се радвай , че го имаш, за другите аномалии лекарите да му мислят, желая ти много късмет следващия път

# 22
  • Мнения: 297
здравете момичета.моля помогнете.преди 2 мес.правих АМХ и Инхибин-ето резултата

АМХ-0,487 реф.с-ти 1-10

Инхибин-<10 реф.с-ти 10-200

вижда се изчерпан резерв,но незнам защо се усъмних в резултата и този месец ги повторих-ето новия резултат

АМХ-0,791 реф.с-ти 1-10

Инхибин 16,87 реф.с-ти 10-200

АМХ е все още под норма/но се е покачил малко/,но Инхибина newsm78 и не ми е ясно сега как ми е резерва.инъче ЛХ ,ФСХ са в идеално съотношение,както и всички други хормони.
и двете изследвания са правени на 3 ден на МЦ в една и съща лаборатория.
предварително благодаря за всеки отговор.
успех на всички Hug

# 23
  • Мнения: 7 716
Джена, откъдето и да го погледнеш - няма значителна разлика. Все не са много добре нещата, но ти си го знаеш. Cry
Щом ЛХ и ФСХ са добре, значи имаш шансове за стимулация.

# 24
  • Мнения: 297
благодаря Лали.да вижда се,че резултата не е идеален,но четах доста статии,където пиши,че ако резерва е изчерпан няма как да се възстанови и ми е странно как така инхибина ми влиза в норма за 2 мес.

# 25
  • Мнения: 7 716
Джена, в норма, ама на долната граница. Cry
Общо взето дали е 5 или 15 няма кой знае каква разлика в случая, виждаш горрната граница къде е.  Ако горната граница беше 20, ще си каже човек, ехаа, перфекто е 16, но сама виждаш...
Важното е късмет да имаш. Peace Има забременели момичета с нисък инхибин. Не се отчайвай и не задълбавай в тази посока. Гуш. Hug
Хормоните са склонни към динамика. Но при теб е в рамките на допустимото.

# 26
  • Мнения: 939
благодаря Лали.да вижда се,че резултата не е идеален,но четах доста статии,където пиши,че ако резерва е изчерпан няма как да се възстанови и ми е странно как така инхибина ми влиза в норма за 2 мес.
не се отчайвай - при мен и инхибина и амх са под долната граница, фсх ми е над горната и въпреки това д-р Владимиров не ми е казал, че няма начин да няма начин. Ако тръгнеш с отрицателните мисли напред не е добре. В крайна сметка  и една качествена яйцеклетка ти върши работа. Успех!

# 27
  • Мнения: 297
благодаря ви момичета.не съм се отказала и не се отчайвам.вече съм при д-р владимиров и той ми даде надежда.
желая ви много успех и скоро да се похвалите Hug

# 28
  • Мнения: 313
какви са тия референтни граници на инхибина...навсякъде където съм чела дават ,че трябва да е >45, а в сайта на д-р владимиров пише че границите за българската популация са 30-190. аз доста се рових и из разни чуждестранни сайтове, защото и при мен са занижени стойностите му , но навсякъде пише 45!!!

# 29
  • Мнения: 297
ами не знам iliana.и аз така бях чела/45/ама с такива референтни ми ги дадоха от клиниката на Стаменов newsm78 и не знам до колко да им вярвам

Общи условия

Активация на акаунт