Как спи едногодишното ви детенце?

  • 1 394
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Моята дъщеря започна да спи по веднъж на ден към 11м. Спи от 14 до 16.30. Вечер заспива около 22 и сутрин се буди към 9.

# 16
  • Мнения: 875
от около десет месечен спи по един час на ден и 12 часа през нощта - обикновено от 20,30 - 21,30 до 9 сутринта.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 367
На една годинка синът ми спеше дори по три пъти на ден,смятано след сутрешното събуждане.Предиобед около час вкъщи,после наобед навън и следобед като се приберем от разходка пак.Вечер заспива рано и сутрин е ранобудник  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 266
Виж на лентичката колко сме големи и си спим по двапъти на ден.
Става около 7 часа,закусва играе и в 10.30 е заспал,спи за час и половина.
Следобед заспива към 2 и спи различно два или 3 часа.
Вечер заспива към 9,9.30часа и ставаме много рано,ноне той де,че на мен све ми се спи Mr. Green
На мен ми казаха,че този негов сън не бил нормален,ами глупости,като му се спи на детето няма да го измъчвам.
Тъкмо и ние мамите да си отпочинем Laughing

# 19
  • Мнения: 5 391
На една година все още спеше по 2 пъти на ден.

# 20
  • Мнения: 2 478
И моят син спи по 2 пъти през деня.
Сутрин става 6-7ч,после спи от 9 до 11ч.
Следобяд пак заспива около 14:30ч-15 ч и спи 40-50 мин.
Но тези заспивания са съпроводени със здраво люлеене в люлка или количката.
Вечер заспива към 21:30ч пак трудно приспиване.И към 12-1 ч се започва ужаса.Събужда се през 30 мин.,най-много час.
Незнам какво иска.Пие мляко,гушка ме,но не му е достатъчно.Понякога стои буден с часове.Но не винаги.
Когато се е събуждал до 5 пъти през ноща само за да пие мляко и веднага заспива,аз казвам че съм спала прекрасно. Laughing
Надявам се скоро да отмине това и да започне да заспива сам,че е много трудно така.

# 21
  • Мнения: 3 929
На тази възраст Тони се будеше сутрин към 8,00 ч. или 9,00 ч., закусваше и заспиваше съответно в 10,00 - 10,30 - 11,00 ч. за около час - час и половина. Обядваше и заспиваше към 15,00 ч. пак толкова време. Вечер заспиваше към 22,00 - 22,30 - 23,00 ч. Когато стана на 1 год. и 6 мес. започнах да му сменям режима, защото му предстоеше постъпване в ясла. Затова постепенно премахнах предиобедния сън, като го извеждах на разходка или го заигравах, а го слагах да спи към 13,00 ч. и така постепенно си изгради режим. Имах позната, на която детето й на 1 годинка не изпитваше нужда да спи предиобяд. Така че сама виждаш, че всичко е индивидуално. Самото дете определя нуждата си от сън.

# 22
  • Мнения: 1 089
И моят син спи по 2 пъти през деня...тези заспивания са съпроводени със здраво люлеене в люлка или количката.
Вечер заспива към 21:30ч пак трудно приспиване...Надявам се скоро да отмине това и да започне да заспива сам,че е много трудно така.
А не си ли пробвала да му намалиш дневното спане ( особено след като така или иначе трудно заспива) с идеята да се подобри нощния сън?

# 23
  • Мнения: 2 960
синът ми е на година и два месеца.все още спи два пъти.сутрин се събужда към 8.00.заспива към 10.15-10.30 -за около час.после спи в 14.30 -за час -час и половина.Вечер запсива към 21 часа-не се буди до сутринта.

# 24
  • Мнения: 1 477
Обикновено спим по веднъж на ден.Но ставаме сравнително късно-около 10 сутринта.Случва се да стане и по-рано.Тогава спи по 2 пъти на ден.

# 25
  • Мнения: 2 478
И моят син спи по 2 пъти през деня...тези заспивания са съпроводени със здраво люлеене в люлка или количката.
Вечер заспива към 21:30ч пак трудно приспиване...Надявам се скоро да отмине това и да започне да заспива сам,че е много трудно така.
А не си ли пробвала да му намалиш дневното спане ( особено след като така или иначе трудно заспива) с идеята да се подобри нощния сън?
[/quоте]

Да,пробвала съм и това.Но става още по-зле.Цял ден мрънка недоспал,след това вечерта заспива по-рано около 20-20:30ч.
Но пак се събужда около 12-1ч и стои дълго буден.
Незнам,според мен е много емоционален и това му пречи на добрия сън.

# 26
  • Мнения: 8 229
На около 8м започна да спи само по веднъж на ден. Може би защото беше лято, жега и до обяд бяхме навън. Случвало се е да заспи за малко в количката докато се прибираме, ама за 15-20 мин максимум. За сметка на това следобед спеше по 3-4 часа. Сутрин се събуждаше между 7 и 8, а вечер заспиваше в 21.30. Всъщност дори и сега си е на този режим. Мен този вариант ме устройваше идеално - да спи веднъж на ден, но по-дълго. Така не си проспивахме разходките, а и аз можех да си почина.

# 27
  • Мнения: 1 103
Като стана на 9-10 месеца започна да спи по един път на ден.
И ние бяхма така  Twisted Evil

# 28
  • София
  • Мнения: 6 677
Все още спи по 2 пъти на ден, сутрин към 11 ч. поспива за час, час и половина, и към 15 ч. още час, час и половина. Общо дневния сън е 2-3 часа. Сутрин става към 7.30-8.00 и си ляга вечер в 21-22 ч.

# 29
  • Мнения: 536
Сутрин става в 8:00 - 09:00ч, после заспива към 11:00 за около 2 часа. Следобяд към 16:30-17:30 заспива за час и вечер ляга към 21:00-22:00...Кака му на годинка също спеше по 2 пъти през деня, но лягаше по-късно и ставаше по-рано ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт