хемоглобин 101??

  • 2 864
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 357
http://www.diagnostika-sofia.com/analytics-listing-detail.php?ck=165 ето тука има референтните граници на хемоглобина и за бебета  Peace иначе на нас ни казаха жълтък да даваме два пъти седмично и през ден месо Simple Smile има много пюренца и каши, обогатени с желязо - пише си на бурканчетата - успех!

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 16:02 от kukupipi

# 16
  • Мнения: 827
И да кажа, че е ок такава стойност.
Дори и да е малко по-нисък от нормите, аз не бих се навила да давам малтофер и т.н. - има хора с по-нисък хемоглоблин, без да са "болни", а и организмът на детето все още се "намества".

# 17
  • Мнения: 498
Хемоглобинът според мен е добре за тази възраст, но искам да попитам дали авторката е изследвана за таласемия по време на бременността.Възможно хората с хемоглобин 100-110 да са носители без да знаят за това.Не искам да плаша авторката, но никой не е застрахован.Трябва да се видят и другите показатели-хематокрит, MCHC, MCV, MCH дали и те са в референтните граници, ако са ниски май е анемия.
Ние тук, не сме доктори, но понякога и те не разбират. Та както ти е казало момичето, провери тези стойности, ако са ниски, има вероятност да е таласемия.
Ако не, хемоглобина, не ви е толкова нисък, ако кърмиш, има един сок, който дава много добри резултати/цвекло+ябълка+лимон/ нещо такова беше. Ако не, наблягай на спанака, като захранваш, но помни, че не се дава с храни, кото съдържат калций, т.е. мляко, сирене и сметана. А с храни с високо съдържание на вит. С, т.е. плодове, за да може по-пълноценно да се освои желязото.

# 18
  • sofia
  • Мнения: 8 938
И да кажа, че е ок такава стойност.
Дори и да е малко по-нисък от нормите, аз не бих се навила да давам малтофер и т.н. - има хора с по-нисък хемоглоблин, без да са "болни", а и организмът на детето все още се "намества".
На големият ми син на 6м е бил 103, на годинка 105.....на малкия не ги и следя подобни изследвания. Лично за мен са абсолютно излишни, а майките се шашкат, особено с първото дете.

# 19
  • Мнения: 569
 Нашият хемоглобин на вашата възраст беше 90 и въпреки това педиатърът ни каза , че не  е нужна добавка желязо, тъй като имаме време до 1 годинка да достигнем стойността от 110...
  Е, ние така и не я достигнахме -на годинка беше 100, така , че започнахме с добавка желязо, но след 1 месец друг лекар ни посъветва да направим изследване за Таласамия, затова спрях добавката и в момента чакам резултатите от изследването.
   Ако имаш възможност за такова изследване - направете , приемането на желязо в по-късен етап евентуално не е нужно-напротив, ако случайно става въпрос за Таласамия
   Успех!

# 20
  • Мнения: 3 804
при нас беше 85,и запо4нахме с малтофер,но преди това задължително ни направиха изследвания за таласемия
сега ве4е е  2г и по4ти 8  месеца и хемоглобин а и не мърда от 101-а яде месо и вси4ко препоръ4ано-явно си е до организъм

# 21
  • Мнения: 569
Нашият хемоглобин на вашата възраст беше 90 и въпреки това педиатърът ни каза , че не  е нужна добавка желязо, тъй като имаме време до 1 годинка да достигнем стойността от 110...
  Е, ние така и не я достигнахме -на годинка беше 100, така , че започнахме с добавка желязо, но след 1 месец друг лекар ни посъветва да направим изследване за Таласемия, затова спрях добавката и в момента чакам резултатите от изследването.
   Ако имаш възможност за такова изследване - направете , приемането на желязо в по-късен етап евентуално не е нужно-напротив, ако случайно става въпрос за Таласемия
   Успех!

Общи условия

Активация на акаунт