На каква диета може да се подложи кърмещата жена?

  • 2 642
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 753
Благодаря ви,  момичета!

# 16
  • Мнения: 236
Ами аз по принцип немога да спазвам диети, трябва нещо да си наложа, като например да огранича сладкото и подобни. Иначе не става. Преди 7 месеца тръгнах и на фитнес, намалих тестените неща, наблегнах на салатките и месцето, ако ми се яде сладко, си позволявам, но малко. И с фитнес (предимно помогна за стягането, само кардио) и ограниченото хранене, свалих около 9 кила от килата дето бях преди да забременея, не говоря за килата дето качих по време на бременност (те бяха доста лесни Wink ).

# 17
  • Мнения: 835
И аз съм със същият проблем и се чудя....... newsm78
В момента пробвам Японската диета, много подобрена обаче, защото бебо е на 1мес и ме е страх да не намалее кърмата.Ефект обаче има - свалих за 5 дни-3кг.

# 18
  • Мнения: 1 081
Мармашотка, имай предвид, че всички токсини при отслабване се отлагат в кърмата. 3 кг са ужасно много за такова кратко време. Кърмачките можем да пазим диета едва след годинката, и то да се отслабва с 2кг/месечно...По-рано рисковете за бебето са прекалено големи. Просто не се тъпчи, махни от менюто си транс мазнините, сладкото и тестените-но диета-НЕ!

# 19
  • София
  • Мнения: 3 754
Според мен или имаш кърма или нямаш.Едва ли има значение какво ядеш или не ядеш.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
От кога си мисля и аз ...., но пусто "от утре" и бебо вече е на 4 месеца. А едни килца ми тежат ...
duhi_puhi, страхотни резултати, Браво! Много се замислям и аз за Дюкан.

# 21
  • Мнения: 2 132
Пък за вегетарианството-малко офф-бившият ми треньор все ми се подиграваше, че бях залитнала в тази насока(затуй и станах дебела, всъщност), че когато видя елегантна крава(тревопасна) и тлъст и запуснат тигър-тогава да му развивам теории как човекът не трябва да яде месо и вегетарианството е ключът към здравото тяло  Mr. Green 

И спортът без диета, както и диетата без спорт НЕ ДАВАТ РЕЗУЛТАТИ!!! И по 1000 коремни преси да правите, като се храните неправилно, плочки няма да се покажат:)
Кравата има много по-пасивен живот от тигъра. Grinning Не случайно има израз - Стройна като газела Wink Иначе както и да се храниш, ако ядеш само вредни неща няма да отслабнеш.

От кога може да се започне със спорта след раждане и колко време трябва да има между него и кърменията/?

# 22
  • Мнения: 1 081
Според мен или имаш кърма или нямаш.Едва ли има значение какво ядеш или не ядеш.

Магика, истината е, че имаш кърма, когато даваш на бебето да суче. Но ако и в този случай не пиеш достатъчно течности, ще имаш проблем, вероятно, с количествата.

Въпросът обаче е не дали имаш кърма или не, а какъв е състава на кърмата на отслабващата кърмачка-прочети внимателно поста!!!
Освен това приема  на транс мазнини сериозно променя състава на кърмата, което също съвсем така сериозно влияе и на бебето, и то никак не положително!!!

JeniB, за вредните неща мисля съм го споменала:) А и поста ми не е да навивам някой да стане от вегетарианец месояден, вярвам си уловила смисъла му:)

Иначе със спорт може да се започне поне 6 месеца след раждането-смисълът е да успее майката да си възстанови донякъде организма, а и след като започне захранването-тогава кърменията намаляват(е, не винаги  Mr. Green ). При интензвини тренировки се отделя млечна киселина, която се отлага в кърмата, и може да промени вкуса й. Но не пречи кърмещата жена да се пораздвижда от момента, когато започне да се чувства добре, като не гони олимпийски резутати, разбира се! И е естествено да спре, ако спортът влияе негативно на кърменето. Добре е след тренировка да има поне 2 часа до следващото кърмене, което обаче при бебета под годинка, кърмени на поискване, е почти невъзможно.

Майчета, най-важното е да не отслабвате скоростно, т.е. с повече от 2 кг на месец!!! И забравете за диети за отслабване преди годинката на детето(т.е. да се лишавате от цели хранителни групи, както и драстично да намалявате калорийния си прием). Хранете се рационално и здравословно, това е в интерс най-вече на бебето, и още повече-във ваш!!! Фигурата ще се възстанови при балансирано хранене от само себе си(е, ако сте било 100 кила преди да забременеете... newsm78).

# 23
Re:Мога ли да бягам на стадион-кърмачка съм, притеснявам се да не се върне кърмата?

# 24
  • Мнения: 1 081
Гергана, можеш, разбира се, накърмата ти нищо няма да й стане, освена ко не си решила да се готвиш за Олимпиадата:) Но 4-5 обиколки няма да ти навредят, а напротив-ако се чувстваш добре, си е супер:)

# 25
ЗДРАВЕЙТЕ и от мен.Аз съм трагичен случай........с раждането смъкнах само 5-6 кг.и от тогава нищо...преди да забременея бях 54...сега 74 Crazyи ми тежи яко...потя се като прасе...болят ме колената от тежест...бебчето ми е на 3 мес.....мога ли да мина на диетата на Дюкан за кърмачки или да изчакам поне до 6-тия мес.,когато ще захранвам?Тежко ми еееееееееееее ooooh!

# 26
  • Мнения: 8 242
Рали, изчакай до 6тия поне.. Сега можеш просто да ограничиш сладостите Simple Smile И без това е сезонът на плодовете Simple Smile
А и Дюкан е по-скоро зимна диета.. Не е много опдходяща за жегите  Rolling Eyes
И с това малко бебе какво очакваш - за 3 месеца да свалиш 20 кила.. Няма как да стане  Rolling Eyes
Аз от 65 преди да забременея станах 85 след раждането.. и си ги влачих година и 1/2.. Хормоните същио много си казват думата.. Докато не ми дойде цикъла нормално и 100гр. не успях да сваля..

# 27
duhi_puhi Мерси за бързия отговор.Да си призная,така ти завидях като четох за постигнатите ти резултати PeaceОще 3 месеца ще се търкалям значи ooooh!Тия жеги обаче яко ме морят WhistlingИ аз така даже 100 грама не съм смъкнала...какви са тези хормони...какво е това чудо.... #2gunfire...но в името на детето 6те си хапвам...и без това сега ми се е паднало...всеки път като ми се прияде нещо калорично от рода на сладко,чипс или сладолед си го хапвам/уж заради детето,дане го лишавам,ама май си е заради мен  Blush/Като захладнене наесен ще се слабее.Тази година заради множкото ми кг. ще ходим на почивка в Гърция.....там ще съм им секси Joy Joy Joy

# 28
  • Мнения: 121
 newsm78
И аз имам един въпрос по тая тема..., понеже съм "понадниквала" във вашата темичка на "дългокърмещите майки" и ми се мярна тоя Дюкан като го хвалехтеduhi_puhi  и desiteam... Та така и аз се запалих.
Сега да навляза в малко подробности- и моите хранителни навици се доближават много до споменатата диета, подобно като при desiteam, именно това ме обнадежди. Wink
Имам да свалям 10кг, които ми се струват...., вие знаете как. Започнах диетата с голямо нетърпение-5 дни протеини, 5 дни на протеини + зеленчуци Simple Smile Днес ми е 9 ден не съм се теглила, но мисля, че може би 1-2кг съм надолу. За след това мисля да продължа и 5 дни+ плодове и така да ги редувам докато постигна желания резултат.
Диетата е лека и приятна- поне при мен е така-кисело мляко,обезсолено сирене, пилешко филе, 1-2 пъти сварени яйца, позволявам си по малко кашкавал, хляб не обичам, но пък овесени ядки всяка сутрин хапвам с млякото.... И като финал на всичко това искам да споделя, че кърмата ми се увеличи и вечерно време не чуствам гърдите си празни. Grinning
Но стои въпросът -как може да се отрази една такава диета при положение, че мъничето скоро ще прави 3м.? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 8 242
Ако отслабваш бавно и славно  Mr. Green до 2 кг месечно е съвсем ОК..
Само 5те дни протеини не е трябвало да правиш  Rolling Eyes  ooooh!
Има в Библиотеката линкове за Нисковъглехидратните диети и кърменето - погледни  Peace
Но преди 6тия месец за мен не е разумно да се подлагаш на диети  Tired

Общи условия

Активация на акаунт