ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 50)

  • 13 244
  • 308
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 223
И да знаеш, че както и да родиш само едно е важно - ти да си добре и бебчето да е живо и здраво.  Peace

Това е абсолютно така. Не съм против секциото, просто ми се ще да не ми се издават присъди просто ей така, за да се презастраховаме. А да си има основателна причина - тогава съм съгласна. А специално д-р Мазнейкова не ме изненадва с това си "предложение" никак.

# 166
  • Мнения: 13
Днес падна голяма борба - мъжо , срещу кошарката , ама сбориха се най-накрая и вече е сглобена . Сигурно вече ви писна от моите снимки , но аз я качвам , а пък който иска да я гледа . И няколо покупки от днес .  А пък сега как се наплюсках и ми е много тежко в момента , едвам дишам , пак ме подгони лакомията .
Душичката коремчето ти е суперско , аз на моя мисля да нарисувам слънчевата система , сигурно ще се събере , какъвто е голям  Joy
Аз май съм 168 или 169 ръст и в момента съм 75 кг. , но всички казват че не ми личали / имам съмнения че ме послъгват  Laughing/
Пърли , не се шашкай де ! И на мен ми казаха така , ама аз не си давам зор да го мисля това , както дойде така  ще раждам / по- принцип искам нормално /. То случайни работи няма . Всичко ще се нареди така както трябва . От нас се иска да сме спокойни .  Аз самото раждане го приемам като нещо дето ще мине и ще замине , само да са ни живи и здрави бебоците . Може сега да си мислим че искаме нормално раждане , но да е по- добре за бебчовците секцио и т.н. . Ох извини ме много взех да философствам !Само споко  Hug
Аз май ще се ориентирам към хоризонтално положение , само да видим с този препълнен стомах ще мога ли да спя . Лека нощ от нас  Hug
още чакам мнения за матрака и ще ви тормозя докато не ми кажете  Laughing
За телефоните , аз нямам нищо против да дам моя , но живот и здраве аз ще съм от първите родили и не знам доколко ще е удачно да ми се съобщава на мен кой кога и какво е родил . Някой от мамите с термин към края на месеца няма ли желание да звънкаме на нея ?

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 00:13 от danibon

# 167
  • Мнения: 693
Ох, и аз да се разпиша!

Днес беше един прекрасен ден, със свеки бяхме цял ден по магазините! Купихме си пердета и корнизи, и едно детско комплектче, че ще ходим на гости при 3 месечно бебе  Heart Eyes!

Ходихме в Дибо и останах много доволна - избрах си легло, скрин, матрак, протектор и най-важното - обиколник  Heart Eyes

Да ви кажа честно, за мен, меките повивалници не струват......но всеки си преценява!

Майра, дай я тази таблица с килограмите на бебето по седмици, явно ми е обегнала  Thinking

Пърли, съжелявам да чуя това за секциото, ти си достатъчно разумна и знаеш какво да правиш  Peace, но ако не се лъжа високата плацента пак е показател за секцио, не съм сигурна, май го бях чела някъде  newsm78

Понеже живо ме интересуват Окултните науки и съм изчела доста материал, да ви кажа, че името НЕ определя съдбата на човека  :lol името се избира съгласно цялата астрологична карта на бебето и най-важна роля играе Асцендентът! Окултистите казват, че името трябва да съответства на вибрациите на човек, за хармония и баланс със самата му личност. Сигуно за повечето хора това звучи смешно, но..... Мога да изпиша доста неща, ама май няма особен смисъл  newsm78

За нумерологията - има лично число, има и число на живота и се смятат по различен начин, но тези неща в Интернет съвсем не са достатъчни, като инфо и с две думи по-добре да не се четат (така мисля аз).

За избора на дата за секцио - дата се избира (от Астрологична гледна точка) не за да се определи по-добра или лоша съдба на бебето  Laughing, а да се прецени дали този ден е подходяш за коремна операцция на съответнала личност и как стои въпросът с лактацията в този период  Sunglasses

Аз мисля, че както казва Пърли, на човек си му идва от вътре и трябва да следва вътрешните си инстинкти - и за отглеждането на детето и за храната по време на бременност и кърмене, както и за името, и не трябва чак толкова да му се втелясваме  Grinning

Айде, лека нощ на всички!

П.П. Дани, за матрака - бих го сменила без изобщо да се колебая! За мен матрака е много важен (осигурява основа за правилното развитие на косната система  Mr. Green), леглото каквото ще да е! Аз ще си взема Magniflex от Пиер Карден, цента му е 139 лв. (140/70) и има гаранция 5 години Peace

# 168
  • Мнения: 6 390
Ей ме на среднощтната птица...
яки киселини днес... прекалих май с кекса който пеках вчера, днес ми беше по вкусен, или пък съм била по-гладна... кой знае.... за кг ме измериха днес +12 Crazy - точно 80кг, при 180см... а има още толкова седмици... май приключвам с печенето на кексове  Grinning

Пърли
не се шашкай излишно, има време, пък и питай своя доктор какво ще ти каже... не се давай лесно под ножа Wink

Катинче
аз пък си мисля, че човек който не се интересува по принцип, инфото в нета му е предостатъчно да се запознае с материята... който му е интересно, то е ясно че иска още... ама то така с всички теми и въпроси по принцип, като е моментен интереса намираш си инфо на нета, или те задоволява, или се разочароваш и си казваш за какво ми е да си губя времето повече... и забравяш след това...

Иначе в линковете дето са в началото на всяка тема има размери на бебето по седмици
http://www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=c … AdInfo%403a790558
ама и аз сега се загледах, за 32 седмица - 1700гр... тоя уред днес 500гр отгоре ми е измерил Crazy затова толкова се е шашкал доктора - дали е възможно това... Mr. Green

# 169
  • Мнения: 223
Пърли, съжелявам да чуя това за секциото, ти си достатъчно разумна и знаеш какво да правиш  Peace, но ако не се лъжа високата плацента пак е показател за секцио, не съм сигурна, май го бях чела някъде  newsm78

Не ми е висока плацентата, а самата ми матка стояла малко по-високо за седмицата, в която съм. Но така както чета тя ще продължава да слиза до края и според мен има достатъчно време да се наредят нещата. И самият факт, че ми каза, че ще обсъждаме след месец начина на раждане, не ми говори за категорично секцио, а по-скоро ще се изчаква, да се види какво ще стане... Но дори и така, идеята все още не ми приляга. Ще видим де.  Thinking

Оф, 5 часа е, а аз вече съм будна и така съм ококорила очите, че няма изгледи да си доспя Sad

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 05:22 от Pea®ly

# 170
  • Мнения: 4 371
Пърлиии Hug , като прочетох как си се разплакала ми стана много кофти, такъв позитивен човек си и винаги трезво гледаш на нещата. Не се притеснявай предварително, може пък да се разминеш. А и да се наложи секцио, нищо страшно няма. Аз ако бях първескиня нямаше изобщо да се замислям, дори ако не ми се налагаше секцио Crazy


Бухти, много сладко твойто човече, как хубаво се вижда от ехографа личицето. Аз като ходих и двата пъти приличаше на глинено Laughing Честита ти количка, какъв цвят взехте?


Дещо, страхлива си като мен, как ще раждаме пак, жено? Може ли от едни контракции да получаваш сърцебиене? Аз снощи започнах глобулите и едва ли не чаках да умра Laughing


Пък вчера каква беля си докарах, бях с отворени ниски обувки и някъде в мизерията навън съм си порязала палеца. И текло кръв, текло, ама отдолу и не съм видяла. Всъщност усетих как се боцнах на нещо, но не ме заболя толкова. След около 6 часа промих раната със спирт, натисках я да се отвори, но не би. Притеснявам се да не се е замърсило нещо, сега не могат да ми бият инжекция п/в тетанус. Миналата година така се бях набола на един обект на ръждив пирон, нищо не ми стана, ама веднага го напръсках с парфюм. И сега много ми е притеснено, следя го да не се замърси. Снощи ревах, нещо много ми се събра - глобулата и кръвта Crazy

И какво ми се случи, вървя си аз в квартала, едни деца си играят. Като минах покрай тях едното тича и вика на приятелчетата си "Ощипи ме", а те питат "Защо?". И девойката ги пита "Ами нали видяхте бременната жена?" Аз съм момиче още, ама карай Crossing Arms Laughing Спрях се, обърнах се и попитах "И какво?", а момиченцето каза "Ами като видиш бременна жена, някой трябва да те ощипе, за да не я боли като ражда". Много мило ми стана, благодарих й и си продължих Heart Eyes


Аз съм много дебела, като ви чета вас ooooh! 168 съм висока, 79 кг съм. Толкова влезнах да раждам Пепи ooooh! ooooh! ooooh!


Сакси, утре ще ходиш ли на лекцията? Хайде заедно? Други желаещи има ли да се присъединят?

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 08:30 от Дуци

# 171
  • Мнения: 306
И аз исках да питам за матрачето. Като раждах дъщеря си, преди 12 год.  нямаше такива екстри като матрачета и си изкарахме с дунапрененото матраче, което беше към кошарата. Тя беше сгъваема, на Чико - върха на сладоледа по онова време. Единствено баба ми уши тънко вълнено дюшече, за върху матрака, че да й е топло на бебка и върху него си постилах чаршафчето. Сега дъщеря ми е висока и стройна госпожица и не и се е отразило, че не е спала на специален матрак. Но въпреки всичко се чудя. Искам да им е удобно на бебките newsm78

От десетина дена явно започнах да задържам вода, защото килограмите ми се вдигат, а пък внимавам какво ям. На това отгоре от финните ми пръсти няма й следа и приличат на кебапчета. Не мога да си сложа халката, влиза само до средата. Embarassed Гледам да пия много вода  и да не ям солено, но май няма ефект никакъв. А относно това, че в деветия месец теглото се задържало и даже преставаш да се подуваш, аз май първия път като бях бременна не го забелязах. Дебелеех си прогресивно до края. Sad

Та как сте с водата?

# 172
  • София
  • Мнения: 1 946
Сакси, утре ще ходиш ли на лекцията? Хайде заедно? Други желаещи има ли да се присъединят?
Мен направо няма какво да ме питате. Ходя на всичките.  Mr. Green Утрешната специално ще я води д-р Татяна Ралчева, а си спомням от предишна нейна лекция, че много ми допадна като лектор. Тя е много ЗА кърменето.
Ще се видим там към 9.30, с който реши да дойде.  Wink

# 173
  • Мнения: 4 371
Пази ми едно местенце до теб. А задръстването как е в тоя час? Ти от Младост ли пътуваше?

# 174
  • София
  • Мнения: 1 946
О, не - от кв.Хаджи Димитър и в моята посока е спокойно.

# 175
  • Мнения: 58
Добро утро и от мен!Дуци аз пътувам от Младост и към Плиска е сравнително спокойно!Утре може и аз да се мерна ама не обещавам ,защото май от вчера имам хрема!
Пърли споко!Не знам защо ама има лекари ,които си предпочитат секциото пред нормалното раждане Rolling EyesИ за най -малкото предпочитат да те резнат отколкото да се поизпотят в родилната зала!Като знам нашите лекари какви са и аз се шашкам,щото не искам секцио,ама каквото дойде!Малко преди да разбера ,че съм бременна ме викат на работа по спешност за секцио!Пристига екипа качват ни мацката в операционната ,започвам аз да си я обработвам и идва доки,поглежда и физиономията на напъваща се  и вика чакай да проверя нещо!И хоп главичката вече прорязва!Е напъна се тая жена два пъти и роди в операционната,а бяха я приготвили да я режат!После доки каза ,че не е разбрала какво е раждане, защото е от два часа в болницата при това първескиня!Да и завидиш направа за лесното раждане!

# 176
  • Мнения: 139
Добро утро и от мен.
За качването на килограми в деветия месец при мен си важеше с пълна сила първия път. Вярно, че родих 12 дни след като влязох в деветия месец, но ако бях изкарала до края незнам какво щеше да стане. Имам една приятелка, която пък в деветия месец беше качила само някакви грамове. Явно си е различно за всеки.
Пърли не се притеснявай и на мен Марков като ходих миналия месец ми каза, че ще родя секцио /а на мен ми се щеше да е нормално/. Като го попитах дали причината е проблема с пъпната връв /не била закрепена на правилното място/, а той ми каза че и затова и защото първия път е било секцио. На мен ми се стори малко несериозно защото съм чувала, че може да се ражда нормално след секцио, но незнам защо си реших, че има и друга причина, която той не ми каза /нали трябва все да си измислям нещо да се притеснявам/. Както и да е мисълта ми беше да не се тревожиш - важното е бебето и ти да сте добре.
Що се отнася за дюшека ние купихме такъв от пенолатекс - противоалергичен, дишащ и възвръщащ формата си /така ни обясниха от магазина и затова го взехме/. Освен това имаше от кокос и от обикновен дунапрен.
Иначе аз съм вече 13+ на ръст 178 /като последните 9 кг. съм ги качила за 2 мес./, макар че всички казват, че не ми личат, но на мен си ми е дискомфортно.

# 177
  • Мнения: 69
Добро утро и от мен!
Вече си допивам кафенцето и ще се заемам с чистене, защото най-накрая ще идват да ми оценят хубавата къщурка, понеже сме решили да задлъжняваме още на нашата любима банка!
Да ви се оплача какво ми се случи снощи. Първо, вчера ме беше налегнало едно ревливо настроение (казах ви за хидроколоната на външната ни стена, която май само аз чувам  #Crazy) и мъжа ми реши да ме изведе до мола - да позяпам и да си почина.
Та, отидохме ние в нашия велик варненски мол с размера на универсалния в Стара Загора ( hahaha) и се бутнахме в Германос, за да си харесам телефон. От една седмица чакам да ми доставят един модел от каталога им и те да вземат да донесат само единия цвят, който беше толкова безумен, че направо се отказах. Днес ще ми звънят, за да ми кажат кога ще ми донесат другия цвят. Какво толкова има да се заредят два (2!) телефонни апарата наведнъж не мога да разбера.... newsm78
Разочарована се забих в аптеката с колоритния въпрос за моите "памперс-гащи за родилка". О, небеса, аптекарката беше чувала за тях, НО ОТНОВО НЕ БЯХА ЗАРЕДИЛИ! Ако исках, можех да си оставя тел номер, те да заредят и да ми звъннат да отида да видя. Втори удар! Какво толкова скъпо има в едни гащи, та да не може една аптека да си зареди десет чифта и да си ги поддържа?! #Cussing out
Все пак си купих един шапмоан, защото се бях настроила, че трябва да си взема нещо. Е, от него съм доволна, снощи се изкъпах и косата ми днес е супер.
Въпреки двете разочарования, реших да сляза в Хиполенд, за да си актуализирам цените на матраците. Преди няколко седмици бяхме ходили там с другите бременни момичета и ни показваха разрези, видове. Отивам аз снощи и си търся кокос и пенолатекс матрак на Бертони. Тва реших. Идва една продавачка и като ми се извинява, че е нова ми казва да си търся аз. Мъжът ми почва да вдига матраци, за да чета лепенките по тях. Не би. Питам я аз за разрези, за да погледна, тя ми обяснява, че нямат. Е как? ooooh! Нали съм видяла? Не съм видяла, привидяло ми се е. Каза да изчакам колежката й, която усилено показваше колички на друго семейство и след 10 мин чакане нашата продавачка реши да отиде сама при нея, щото не се знаело колко още ще чакаме. Другата продавачка също категорично отрече да е имало разрези и че квото е показано това е. В целия магазин две продавачки. Другите били в почивка. Искам аз списък с матраците, които предлагат, за да мога да се ориентирам лично, тъй като явно съм попаднала на пълни типигьози и ме пратиха на касата. Аз директно през касата и навън. На всичкото отгоре ескалатора на работеше и трябваше да се изкача по него.  #2gunfire
И накрая отидохме в Кауфланд. Да си купя нещо за ядене, щото нищо друго не успях.  После как да не съм 85 кг!!!
Моля варненки за активно съдействие по въпроса с магазините, щото аз съм напът официално да го призная тоя град за девета глуха. Тука ако нямаше море и туристи, не ми се мисли, докъде щеше да е изпаднал.  ignore2  (Много ми се иска да пусна една иконка от скайп дето човечето си блъска главата в стената, ама я няма.)

# 178
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

Макар, че 9-тия най.много  се качва Crazy
Това пък винаги съм се чудила кой го е измислил newsm78 Аз в деветия месец не можех почти нищичко да ям, коремът ми вече беше големичък и стомахът ми - свит на топчица. Хапвах основно плодове, които да изпикая след един час Laughing
И аз така. Преди бях писала с първата бременност - от 30 до 40та седмица бях само 2.5кг +. И сега вървя така. Даже май съм малко по-малко в момента? Днес ще се премеря..

Митът май идва от това, че бебето казва последните 4 седмици по 200гр - ей ти ги поне 800гр (уж)..

Катинче, таблицата ми  в ексел - не ми се занимава да търся къде да я кача. Поствам тук за последните седмици:
Г.С     Тегло   СМ

29   1300   36
30   1500   37
31   1700   39
32   1900   40,5
33   2100   42
34   2300   43
35   2500   45
36   2700   46,5
37   2900   48
38   3000   50
39   3200   50,7
40   3400   51,2
41   3600   51,7

ПърлиHug Не се  разстройвай. И аз в момента съм със смесени чувства заради това секцио дето можело да се наложи ..ама при мн все пак е второ раждане и сякаш по го приемам..

За матрака - аз не мисля, че нашия е повече от 10 см дебел newsm78 Ама според мен не дебелината е определяща, а съдържанието. За матраците в сгъваемите кошари - доколкото съм ги виждала - те се прегъват точно в средата и като бебето е малко по-дълго тялото ще му е на сгъвката и съответно неудобно.

# 179
  • Мнения: 36
Добро утро и от мен Grinning
Дуци ,saxophone , трябва ли предварително записване? Искам и аз да дойда на срещата, темата ми звучи интересно.

Общи условия

Активация на акаунт