Забременяване след кухо яйце. Абразио.

  • 803
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Колко време след кухо яйце забременяхте отново и успешно? Единичен случай ли беше или се повтори? Наложи ли се абразио или организмът ви сам се изчисти?
При мен се случва при първа бременност и съм много притеснена. В 4г.с. не се видя нищо на прегледа. В 8 г.с. се видя сакче, отговарящо на седмиците, но без ембрион. В 9 г.с. ми казаха, че положението е същото. Няма ембрион, няма и развитие на сакчето. Казаха,е шанса да го изхвърля сама е голям. Имам и зацапване повече от месец. Но за сега нищо друго не се случва. Други ме съветват да направя абразио веднага.
Какво бихте ме посъветвали? Беше ли успешна следващата ви бременност?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 173
И моята първа беше такава. Без зацапване, без признаци, че организма ми ще го изхвърли. Изчистиха ме и ме посъветваха да изчакам 6 месеца преди нов опит. По други причини се наложи да отложа повече, но следващите ми две бременности бяха успешни.
Стискам палци и при теб всичко да мине леко.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря за отговорът Mrs Jan!
Дадохте ми надежда! Много ми е притеснено и се чувствам ужасно! Sad Дано наистина никога повече не ми се случва. Въпреки, че ембрионче няма, сърцето ми ще се пръсне от болка за загубената възможност за детенце. И от страх да не ни се случи отново. Защото четейки на доста жени им се случва повече от един път и тръгват по мъките. Sad

# 3
  • Мнения: 2 352
Съжалявам за случилото се. Не ви ли предложиха медикаментозен аборт?
Периода на изчакване след такъв е двойно по- малък, обикновено 2-3 цикъла.
Миналата година се наложи да направя такъв, след 3 цикъла казаха, че можем да подновим опитите и забременях от първия месец.

# 4
  • Мнения: 5
Не знам дали е възможно медикаментозен в моят случай. Знам, че се прави до 7г.с., а при мен сакчето отговаря на 8г.с. След Нова година ще ходя отново на преглед. Едни казват, че сакчето няма начин да не се изхвърли само по някое време, а други, че се налага абразио, за да отстранят всичко, което е останало, за да не се възпрепятства следващото. Но като знам какви и колко може да са последствията от абразиото и дори, че има риск повече да не забременея, не ми се иска да се стига до там. Но впредвид, че кървене не започва нещата отиват натам. Sad

# 5
  • Мнения: 7 268
Няма защо да се притесняваш. Кухото яйце било на случаен принцип и било малко вероятно пак да се случи при следваща бременност, така е казала лекарката на дъщеря ми. При дъщеря ми не падна само, беше отстранено в болница, където остана за наблюдение още два дни. След това не е забременявала, но не са правили и опити.

# 6
  • Мнения: 5
Frau Danna, благодаря за отговорът! Дано е така! И дано нямаме проблеми при следващото забременяване! Изчетох много неща и се наплаших допълнително. Sad
Иначе така ми каза и АГ при, която ходя.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 173
Едни казват, че сакчето няма начин да не се изхвърли само по някое време, а други, че се налага абразио, за да отстранят всичко, което е останало, за да не се възпрепятства следващото. Но като знам какви и колко може да са последствията от абразиото и дори, че има риск повече да не забременея, не ми се иска да се стига до там.
При мен чакаха до 12 г.с. и нямаше никакви признаци, че ще се изчисти само.
В този случай използват вакуум, едва ли ще стържат с кюрета. Не се настройвайте излишно негативно.

# 8
  • Мнения: 2 352
По принцип до 63 дни, демек 9г.с. може да се прави медикаментозен. Просто информативно споменавам.
Каквото и да избереш, дано всичко мине по план. Не се пренавивай, че ще се случи нещо лошо. За жалост на много жени се налага да минат през такава процедура. Лично аз имам 3 приятелки, които около 8г.с правиха аборт, заради спряло развитие. И 3-те вече се радват на децата, че дори едната чака второто си дете. Дано поне с това да ти вдъхна малко кураж, че има и други случаи.

# 9
  • Мнения: 5
Ще го обсъдя, като вариант медикаментозният. Все се надявах да се случат нещата от само себе си, но явно няма да стане. Благодаря Ви, че ми написахте толкова успокоителни неща! Дано на никой да не му се случва повече, а тези на които се е случило, никога да не им се повтаря! Sad
Весело посрещане на Новата година! Пожелавам здраве, любов и сбъднати мечти! Simple Smile

# 10
  • Мнения: 27
Здравейте, момичета. За съжаление и мен диагностицираха с кухо яйце в 7гс +2дни. Проблемът е, че съм с (-) резус фактор и не знам кога е необходимо да поставя резонатив/анти д гамаглобулин инжекцията. Имам зацапване от 24 декември насам, на 27 сакчето беше тръгнало да се отлепва. С АГ се разбрахме да изчакаме до 7 януари, когато е следващия ми час, но се притеснявам до тогава да не изпусна времето за поставяне на резонатива. Знам, че трябва да се постави до 72часа след аборт. А ако я поствя преди това? Възможно ли е да изхвърля “плода” и да не разбера?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 173
Възможно ли е да изхвърля “плода” и да не разбера?
На този етап, ако се случи, ще има болки и кървене.

# 12
  • Мнения: 13
Здравейте,възможно ли е при чхг със стойност 48357 на утразвуковия преглед да се вижда само гестационен сак с жълтъчно мехурче без ембрион

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 5 944
Не. Съжалявам! При тези стойности би трябвало вече и пулс да се види.

# 14
  • Мнения: 13
Не. Съжалявам! При тези стойности би трябвало вече и пулс да се види.
възможно ли е да е кухо яйце при тези високи стойности

Общи условия

Активация на акаунт