ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 50)

  • 13 221
  • 308
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 139
Donka нашия матрак го взехме от магазин Бебчо /този на студентска/ и там ни показаха разрези на различните видове матраци. Може там да отидеш ако не ти е далеч. Иначе и ние като бяхме във Варна ходихме до Хиполенд /в МОЛА/ и аз не останах очарована от обслужването. Затова пък в Бебчо бяхме обгрижени изцяло.

# 181
  • София
  • Мнения: 320

Аз просто се чудя за чий съм тръгнала да раждам второ, като гледам първото какъв бяс става  ooooh!
Е, Тити май ти е късничко  да се отказваш!   Joy

# 182
  • София
  • Мнения: 1 946
Добро утро и от мен Grinning
Дуци ,saxophone , трябва ли предварително записване? Искам и аз да дойда на срещата, темата ми звучи интересно.

Може. На тел 02/ 946 13 69, но не е задължително. Няма да те върнат.  Peace

Hristush, колко струваше матракът? Че бях видяла цени от по 100лв и малко се притесних, то леглото ни е 150лв.

# 183
  • Мнения: 36
saxophonе , мерси Grinning
Аз тръгвам на зъболекар- оправих 3 зъба и имам още толкова. Как ме мързи само Whistling
Относно цените на матрачетата в Пигис Хаус има от 45 лв. по-обикновени до 140 лв. Така, че има избор за всеки.

# 184
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро на всички  Crazy слаби и дебели  Laughing
Честити придобивки на пазарувалите  Hug
И аз вчера така бях, до вечерта си купих и чанта щото изпаднах в депресия че нямам чанта за обувките ...не са някакави скъпи покупки, но пък си ги харесвам  Heart Eyes
Относно килограмите - ми много са , ама нищо не мога да направя в момента..просто не мога да гладувам.. инат съм по принцип ама това сега не върши работа, след раждането предполагам че ще се амбицирам и ще отслабна, че иначе трябва да си раздавам дрехите по приятелки и ве4но да ходя с бременни чували  ooooh!


Аз съм много дебела, като ви чета вас ooooh! 168 съм висока, 79 кг съм. Толкова влезнах да раждам Пепи ooooh! ooooh! ooooh!

И аз съм много дебела 176 см - 83 кила / тази сутрин се теглих/+ около 17 кг - ужас, кво да направя  Mr. Green  Ама и ходенето в 00 не ми е редовно да се оплача..
В момента пиша и закусвам без грам съвест  ooooh! Embarassed..

# 185
  • Мнения: 782
Добро утро  Simple Smile

Пърли не и се връзвай толкова на тази Мазнейкова  Wink Аз  още в началото на бременността си смених гинеколога, при  който ходя от години, защото като разбра че съм бременна и веднага ми заяви  "Ти ще раждаш секцио. Защо да се мъчиш, а и аз не мога да те чакам лятото да родиш нормално "  Crazy  Полудях и айде адио  Whistling

Ох, момичета и аз да се оплача ....  моят мъж се притеснява твърде много за бременността ми и постоянно се караме къде да ходя и какво да правя, държи се все едно съм болна , а не бременна. До някъде го разбирам  newsm78 лятото правих аборт по мед. причини, защото бебчето не се развиваше добре и като че ли е нормално да се притеснява , но по този начин ме пресира и тормози  ooooh!  как да го убедя, че всичко е наред, та да се кротне малко.....

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:05 от Shada

# 186
  • Мнения: 2 660
Момичета, сеща ли се някой какъв беше адресът на тази страница, където предлагаха слингове? Не на Лана, ами една друга. Много красиви имаше там, даже двулицеви, с халки, но си изгубих отметките и сега се убих да я търся.

# 187
  • Мнения: 4 371
ПърлиHug Не се  разстройвай. И аз в момента съм със смесени чувства заради това секцио дето можело да се наложи ..ама при мн все пак е второ раждане и сякаш по го приемам..
А, какво, какво? Пропуснала съм... Ти защо?

Пърли не му се връзвай толкова на този Марков  Wink
Мазнейкова, не Марков. Мен ме учудва м/у другото, не съм чувала за нея, че отсича ей така секцио Thinking
За мъжът ти...не знам какво да ти кажа.

Момичета, сеща ли се някой какъв беше адресът на тази страница, където предлагаха слингове? Не на Лана, ами една друга. Много красиви имаше там, даже двулицеви, с халки, но си изгубих отметките и сега се убих да я търся.
Ей, тия Агата ги знае...На мен линка ми е запазен в работата.

# 188
  • София
  • Мнения: 320
Пърли , и на мен Мазнейкова ми рече същото още като и казах , че смятам да раждам при тях (преди 2 месеца) с единственото основание , че съм на 38.
Не съм и казала , че предното раждане мина за полвин час след като ме приеха директно от вратата в родилна зала. Утре съм при нея , да видим какво ще ми каже. Нямам си друг лекар там, чудя се дали да не отида при адашаката , щом ти си толкова доволна от нея. Но май ще трябва да ме прегледа поне веднъж преди това.  newsm78
Христуш , на коя фирма е този матрак от пенолатекс , с какъв размер и цена , че още не сме взели. Гледах в сайта на Нани латексов за бебе 60/120 за 120 лв.

# 189
  • Мнения: 6 390
Момичета, сеща ли се някой какъв беше адресът на тази страница, където предлагаха слингове? Не на Лана, ами една друга. Много красиви имаше там, даже двулицеви, с халки, но си изгубих отметките и сега се убих да я търся.
http://bebe.to/sling/sling.html
Но Агата май беше казвала че ще шие слинг - ако може да каже и покаже  Wink

# 190
  • Мнения: 139
Размерът е 140/70, а цената 118 лв. Не мога да кажа обаче кой е производителя-въобще не обърнах внимание. Само да уточня, че е взет от магазин Бебчо във Варна

# 191
  • Мнения: 1 584
ПърлиHug Не се  разстройвай. И аз в момента съм със смесени чувства заради това секцио дето можело да се наложи ..ама при мн все пак е второ раждане и сякаш по го приемам..
А, какво, какво? Пропуснала съм... Ти защо?

Ами защото бебето било много голямо. На последния преглед (в 32 + 0 г.с) главата беше 30 см ooooh! Ако е и толкова твърда, колкото моята шопска и овенска - тежко ми и горко Mr. Green

При мен не са казали задължително секцио, а само че може да се наложи. Подготвят ме един вид. Докторката ще ме следи до края как расте и дали главата слиза надолу и като започне раждането - как върви. И според нея при започнало раждане ако не слезе до 2-3ч - нямало смисъл да се мъча?

# 192
  • Варна
  • Мнения: 441
Здравейте и от мен.
Ели, като попитах за кръщаването на некръвен роднина нямах предвид известна личност. Аз нямам нищо против нашия син да прилича на моя свекър, на който ще е кръстен, защото той е разкошен човек. Неслучайно сме решили така. Но той не е биологичен баща на моя мъж, затова питах за приликите.
Тити, отново ме развесели  Joy.
Донка, мерси за снимките. Нещата са много хубави.
Нип, и твоите.
Невидях креватчето на Данибон  Blush.
Бухтичка, честита количка.
Сакси, много сладко слънчице  Heart Eyes. Може да ти публикуват снимката в списанието.
Варненки, ние ще ходим ли утре? Аз съм на линия.
Вчера поръчах креватчето и скрина. Ще са готови към 28-29 май. Размерите на Дибо са съобразени със стандартите за безопасност. Това с четирите чекмеджета е по- високо от другите. Дълбочината е 60 см. Аз си го поръчах с решетки от двете дълги страни, така че и ние ще имаме обиколник  Laughing. Обиколниците по 100 лв. са със завивка и възглавничка  Blush, аз си мислех, че само обиколник струва толкова. Така съм съгласна.
Ние също не сме купили почти нищо. Чакам мъжлето. Ходихме в Хиполенда да покажа на свеки количката. Хареса я. Нали ще е от нея. Обслужването наистина беше много зле.
И аз си имам веро на фрош, както и още много неща за домакинството. Днес фирмата приключва с чистенето и утре след лекцията съм там, за да подреждам.
От днес съм в 34 сдмица  ooooh!.

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 10:41 от inka 26

# 193
  • Мнения: 690
Пак сте писали ли писали...  Grinning Ама то май и повече ще става, когато все повече от нас спират работа.
Да ви кажа нещо полезно, което научих вчера относно мамите с адресна регистрация извън София, но решили да раждат в София. По принцип акта за раждане на детето се получава в общината по адресна регистрация на майката. (пример - по лична карта моята е в Ст.Загора, следователно трябва да получа акта в Ст.З и после да подавам заявленията за еднократна помощ пак в Ст.З). За да се избегне разкарването трябва да се направи "Настоящ адрес" в Общината в София (различна за различните квартали). Когато имате такава регистрация и акта и помощта се получават от общината ви по 'настоящ адрес'.  Simple Smile

# 194
  • Мнения: 2 660
Ели, мерси!  Hug Точно този е сайта! Сега ще разглеждам.

Вие мислили ли сте за слинг или кенгуру? На мен вече ми подариха кенгуру, но аз се бях навила от отдавна за слинг и някак си по-удобен за бебето ми изглежда.

За килограмите - направо ми става смешно като чета горна граница 65.. 70... Аз до тук съм стигнала до 84 и се надявам поне да не станат повече от 90...  Animal Pig

Общи условия

Активация на акаунт