болки в таза

  • 2 007
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
Единственото спасение е лежането с възглавница между краката, те са ти го казали вече. И ще ти мине нацяло като родиш

# 16
  • Мнения: 363
При мен положението също е доста плачевно. В момента леко са ми намалели болките, но си ги има.

Не знам да има метод за облекчаване. Мъж ми се опитваше да ми прави масаж.

при мен въобще не отшумяват болките и за секунда  Sad Sad Sad
и масаж ми прави половинката ми, но не върши чудеса

ще пробвам с възглавница пък да видим

# 17
  • Мнения: 5 026
Като родиш, ще минат, поне при мен така беше  Peace

# 18
  • Мнения: 657
И аз страдам от такива болки, но хубавото при мен е, че не ме тормозят всяка нощ, а в зависимост от това колко активна съм била през деня.. Иначе като ме метнат, няма спиране цяла нощ ooooh! Ако заспя, то ще е между 3 и 4... Tired Постоянно се въртя, чак ми става жал за бебка в каква центрофуга се върти Rolling Eyes От време на време полягам по гръб, докато ми попремине болката.. Лежането по гръб не е толкова фатално, колкото някои си мислят. То самата тежест на бебчето не позволява да се лежи така дълго време, ако задремя, след малко се пробуждам от нуждата да сменя позата. Природата си знае работата Peace

# 19
  • Мнения: 2 236
Здравейте,момичета!Аз съм в 25 г.с. и досега не съм имала никакви такива болки.Като чета тука кво коментирате и си мисля да не би аз нещо да съм ненормална,че повечето ви боли таза а пък мене хич даже...... newsm78Незнам дали има значение,но аз до момента съм качила само 5 кг. и коремчето ми е съвсем малко - да не би и от това да зависи???Желая ви на всички по-бързо да се отървете от тези болки! Hug

# 20
  • Мнения: 363
Здравейте,момичета!Аз съм в 25 г.с. и досега не съм имала никакви такива болки.

освен да почерпиш, мацко, по тоя повод!!!

# 21
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 078
Здравейте,момичета!Аз съм в 25 г.с. и досега не съм имала никакви такива болки.Като чета тука кво коментирате и си мисля да не би аз нещо да съм ненормална,че повечето ви боли таза а пък мене хич даже...... newsm78Незнам дали има значение,но аз до момента съм качила само 5 кг. и коремчето ми е съвсем малко - да не би и от това да зависи???Желая ви на всички по-бързо да се отървете от тези болки! Hug
Със сигурност килограмите имат значение - аз качих 6 кг за цялата си бременност и тазът почна да ме боли чак около 35 г.с.,  при сядане, лягане, ставане, обръщане... Все пак тези кости понасят непозната за тях тежест и е нормално, когато тя е по-голяма, да болят по-силно и по-дълго. Не беше нетърпимо, но беше доста неприятно. Лек няма, освен масаж някакъв за временно облекчение. Отмина на часа, щом родих Party

За лежането по гръб - док каза да го намаля, но не го отрече категорично. Влияе върху кръвообръщението на майката, защото като лежиш по гръб бебето притиска някакъв кръвоносен съд. А за тоновете на бебето не е споменал да има значение. Та лошото е, когато спиш по гръб, защото тогава не усещаш какво става и...  А като си будна, не е проблем, ако усетиш задушаване или изтръпване, просто ще станеш Peace

# 22
  • Мнения: 575
Оо и аз имах много силни болки, чак се схващах и не можех да мръдна, след като родих изчезнаха.

# 23
  • Мнения: 363
абе кви кила, кви 5лв
мен ме боли зверски непрекъснато откакто съм забременяла

# 24
  • София
  • Мнения: 39 764
Аз се опитах да спя с възглавница м/у краката и мисля, че тогава болките в таза ми се засилиха. Т.е. нерва, който беше захапан ме подлуди.

# 25
  • Мнения: 961
Мисля, че няма спасение от тези болки. Мен ме започнаха в края на 8 месец, но наистина е много неприятно, особено, когато ти изтръпне тазът и не можеш да се обръщаш от едната на другата страна.

# 26
  • гр.София
  • Мнения: 380
Аз си имах проблеми с гърба още преди да забременея и от началото на седмия месец болките започнаха да стават много силни.Сутрин ставам много трудно от леглото, целият ми кръб е схванат, но открих, че когато се завъртам от ляво надясно и краката ми са събрани един до друг в областта на коленете болката значително се облекчава. Ако се завъртя или раздвижа с разтворени крака усещам много неприятна болка.

# 27
  • Мнения: 1 671
И аз имах такива болки, но започваха чак към 8-9 месец. Раждането е спасението  Tired. Не знам дали килограмите имат значение, но бях от дребните бременни, в 9 месец бях 59 кг със сина и 61 с дъщеря ми.

Общи условия

Активация на акаунт