Време е за тиквички

  • 107 551
  • 694
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще чакаме да я видим, да не си комбинирала от всичко по малко  Grinning

# 76
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Аз вчера направих суфлето с 3 вида сирене, стана трепач. Леко се е слегнало, но днес ще си го дояждаме, слегнало-не слегнало пак си е супер вкусно  Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 10 858
Е, да, то суфлето е така, нормално е да се стегне, даже твърдо става след като изстине.

# 78
  • Мнения: 1 941
Mомичета, да дам още една идея за пастета на abet  . Тъй като нямах в момента орехи, реших да използвам зелени маслини с бадем. За цвят сложих и няколко черни, 4-5 скилидки чесън, копър и капка-две пресен лимонов сок просто за аромат. Върху филийка пълнозърнеста чабата и с чаша добре изстудено бяло вино изживях истинска фантазия!
 
 

# 79
  • София
  • Мнения: 10 858
кошничката малей как го описваш ... ще умра  ooooh!

# 80
  • Мнения: 13
Да се включа и аз по темата за тиквичките.
 Тиквички с картофи и гъби
4-5 средно големи тиквички
300гр. картофи
200гр.гъби
150гр. масло
магданоз,копър и сол на вкус.
За заливката:
1-2 л.брашно,100гр.кашкавал,100гр.сметана,2 яйца,1 ч.ч. зеленчуков бульон.
Зеленчуците се измиват,почистват и нарязват на ивици.Задушават се с маслото.В друг съд се запържва брашното и се залива с зел.бульон.Когато се сгъсти се снема от огъня.Когато поизтине се прибавят,настърганият кашкавал,сметаната и разбърканите яйца.С полученият сос се заливат зеленчуците разбъркват се и се изсипват в тава.Ястието се запича в умерена фурна.
 Правя и страхотна туршия от тиквички,но по нататък ще я изпиша  chef

# 81
  • София
  • Мнения: 10 858
tima интересна постна манждичка, ще си я направя някой ден, че моите не ядат без месо.
Нямам търпение да напишеш туршията от тиквички  Flutter Такова нещо не съм яла.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 762
Вивиан , лично съм хапвала от туршията на Тима. Страхотна е  Peace И понеже ще я виждам тази вечер, обещавам да я понатисна да я публикува бързо. Аз снощи не успях да направя тиквичките, както бях измислила, но ще пробвам тия дни да намеря време  Embarassed Съжалявам, ама ще изпращам синето абитурент и познайте каква лудница е  Laughing Хубава тиквеничена вечер, момичета  Wink   bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 10 858
abet любопитсвото ми е тотално запалено. Чакам с нетърпение. Дано не е много трудна туршията, ако не е ще я направя  Heart Eyes

# 84
  • Мнения: 4 358
Вчера правих тиквичките с 3 вида сирене,само че при мен бяха с 2,че нямах синьо.Станаха страхотни,много приятно изненадана съм.

Много се радвам че те е харесало Hug
Аз вчера направих суфлето с 3 вида сирене, стана трепач. Леко се е слегнало, но днес ще си го дояждаме, слегнало-не слегнало пак си е супер вкусно  Mr. Green

Това на моята рецепта за тиквичките с 3 вида сирене ли говорите или има и друго дето съм изтървала newsm78.
Да кажа за кюфтетата от тиквички на фурна - направих ги като настъргах тиквичките, намачках и картофи сварени, сложих натрошено сирене, 2 яйца,копър,магданоз и черен пипер.С ръце оформих кюфтетата, набрашних добре и право в тава но яко намазнена. Не залепнаха. Има снимков материал по горе в темата.
Днеска пък и в гюведчета набутах тиквички hahaha Peace

# 85
  • Countryside
  • Мнения: 11 637
Бъни, аз правих на мама Цоцоланка суфлето то е само с бяло саламурено сирене, ама аз имах остатъци от синьо сирене и топено сирене в хладилника и влязоха в употреба  Mr. Green
Иначе да се похваля вчера правих тиквички с ориз и станаха страхотни, уцелих пропорцията на ориза и станаха наистина много добре, не бяха блудкави, при поднасяне отгоре поръсих с копър и пармезан и сервирах с лъжица кисело мляко, мммм   chef

# 86
  • Мнения: 2 708
Пина, жива да си Hug Направих твойта рецепта, страшно ми хареса.


Ето това измайсторих. А ако ви кажа, че и фотоапарат си купих с решим за снимане на храна, сигурно ще решите, че съм луда. Wink Laughing Laughing Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 10 858
Мацки, дайте нещо супер диетично с тиквички  Praynig

# 88
  • Мнения: 11 747
Крисче, дай по-голяма снимка, че така нищо не виждам!
Иначе си го знам, че е вкусотия!
Фотоапарата ще ти е полезен и за други неща!  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 2 708


Ей така май по-се вижда Laughing, че пък и нова регистрация си направих в Смика бг Wink
то пък сега сигурно много голяма ще излезе, ама ще се поопправя в последствие, не ми намирайте маана Wink Wink Wink то не е мерак не е чудо Laughing Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт