Време е за тиквички

  • 107 597
  • 694
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 001
Мацки, дайте нещо супер диетично с тиквички  Praynig
Тиквички навязани на по-едри кубчета и сварени на пара.Поляти с кисело мляко,копър,зехтин и 2-3 скилидки пресовам чесън....Страхотна салата или предястие....

# 91
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Krische, браво!  smile3501  Страхотно изглежда!  Peace
Има за какво - и фотоапарата, и регистрацията!  Peace

# 92
  • Countryside
  • Мнения: 11 648
Мацки, дайте нещо супер диетично с тиквички  Praynig
- на грил-тигана с много малко мазнина и после сервираш с кисело мляко, чесън и копър
- тиквички с ориз или булгур
- тиквички с домати като лятна манджичка

# 93
  • София
  • Мнения: 15 497
Вчера направих пастета на Абет, стана разкошен, омете се веднага.

# 94
  • Мнения: 11 747
Крисче, сега се вижда добре, много е хубаво....  Crazy

# 95
  • София
  • Мнения: 10 858
Мерси момичета,    bouquet  bouquet  bouquet за диетичните идеи!

# 96
  • Мнения: 1 494
За да не са блудкави тиквичките с ориз, слагам някаква киселина преди да изключа котлона- дори и оцет върши работа, въпреки, че го избягвам. Вариант е и киселото мляко, но не всеки харесва така. Майка ми казва- няма ли кисело и солено достатъчно, не е вкусно. Аз слагам и чубрица и копър. Чубрицата по-рано, за да си пусне аромата, копъра накрая.

# 97
  • Мнения: 5 001
За да не са блудкави тиквичките с ориз, слагам някаква киселина .
Аз слагам понякога някоя и друга зелена джанка или ако няма 1-2 щипки лимонтозу...

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 14:24 от TheNMaster

# 98
  • Countryside
  • Мнения: 11 648
Аз понеже не обичам кисело за тиквичките с ориз процедирам по друг начин.
Задушавам една връзка зелен чесън, морковче и тиквичките с червен пипер. Доливам вода и слагам ориза да поврат, докато се свари напълно. Сервирам в чинии, поръсени с копър и пармезан, и поднасям с кофичката кисело мляко.

# 99
  • Мнения: 2 019
Ето нещо и от мен- публикувала съм го,но доста отдавна - така ,че реших да го припомня Laughing
Здравейте момичета!
   
  Продуктите не са строго определени- имам  в предвид като грамаж .


   2-3 тиквички - нарязваме на кръгчета дебели един пръст и после на 4
  около килограм картофи - може и по-малко - зависи от съда ,в който ще решите да готвите
картофите се нарязват на кръгчета  с дебелина около 0,5 см
Нарязвяме 1-2 глави лук на ситно /може и зелен/ 5-6 скилидки чесън - също нарязан на ситно,наливаме в
тенджера олио и леко запължваме.Като поомекне лука изсипваме нарязаните тиквички и картофи ,поръсваме със сол и слагаме около 1 к.ч. вода.Задушаваме,докато картофите поомекнат.Нарязваме копър,магданоз,разбъркваме и изсипваме в тава.
Слагаме във фурната и печем до готовност.

Разбъркваме 3-4 яйца,натрошаваме 200 грама сирене ,разбъркваме сместта.
Вадим мусаката от фурната изсипваме яйчената смес и енергично разбъркваме,за да  може сместта да се разпредели равномерно в мусаката.
Пъхаме отново във фурната  и вадим след като отгоре вусаката се позачерви.
Може да се настърже отгоре кашкавал.
Много приятен вкус - може да се консумира и топла и студена.
А приготвянето е елементарно и бързо,независимо от дъъъългата рецепта,която написах Very Happy
Надявам се да ви хареса!

# 100
  • Мнения: 187
Ще дам рецепта за Плакия, научих я от мой колега.
На дъното на намазнена тава се редят по-дебели кръг4ета тиквички ( става и с патладжан). Отгоре се слага леко запържена кайма, или сварено и накъсано пилешко месо. Прави се заливка от чесън, магданоз, подправки и домати. Пече се във фурна, става разкошно.
Направих рецептата с кайма. Много ни хареса! Накрая поръсих с настърган кашкавал.  bouquet

# 101
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Вчера правих Пълнени тиквички с шунка. Ето ги Simple Smile

# 102
  • Мнения: 13
Аууу как само изглеждат,браво,ама тъкмо си мислех до края на седмицата да не готвя тиквички,защото от тях мъж ще ме гони,но при това изкушение немога да се стърпя  Peace

# 103
  • Мнения: 4 358
Пина сега подхващам макароните с пилешко и тиквички  Heart Eyes - ще се отчета после.

# 104
  • София
  • Мнения: 10 858
Ще дам рецепта за Плакия, научих я от мой колега.
На дъното на намазнена тава се редят по-дебели кръг4ета тиквички ( става и с патладжан). Отгоре се слага леко запържена кайма, или сварено и накъсано пилешко месо. Прави се заливка от чесън, магданоз, подправки и домати. Пече се във фурна, става разкошно.
Направих рецептата с кайма. Много ни хареса! Накрая поръсих с настърган кашкавал.  bouquet

Ей това мисля утре да го направя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт