Зачервяване на бузки и Атопичен дерматит

  • 1 590
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 931
Мерси trex ще се п оразровя да вида за какво иде реч.Иначе малката е на година и 2 мес.и вече по рядкои излизат тези зачервявания, предполагам че ще ги израсте но все пак ще се разровя.Мерси още веднъж   bouquet

# 16
  • Мнения: 117
Зачервените бузи са нормално нещо. Моя син е с такива от бебе, ако пъпките са в по лека форма, може да са от горещото време или чувствителност на кожата и реакция към мърсотията в околната среда на вън. По принцип много добри продукти при проблеми с кожата са Биодерма (мисля че всички продукти може да се ползват от деца, по принцип на опаковката пише). Ако е АД идете на хомеопат и не започвайте с кортикостероиди. Последното, което чух за тях е че след мазане с кортикостероид на организма на дете с АД му трябват месеци да се изчисти.

# 17
  • Мнения: 434
lamby, ние и без мазане с кортикостероид вече 2 месеца се лекуваме и още не сме се оттървали съвсем.. Всичко е много индивидуално.. въпреки че нашето беше в доста лека форма в сравнение със снимки на дечица на мами от форума все пак отнема доста време.. вече сме останали само с два обрива и се надявам скоро да се справим и с тях.
 pepitta_84 , детенцето ти е голямо, но все пак на твое място не бих рискувала с кортикостероид... Naughty по-дкоро бих взела Елидел... но реално мазилата лекуват само външно.. а причината за тези обриви се крие някъде в организма.. затова избрах хомеопатията Peace

# 18
  • Мнения: 931
trex а ти какво използваш сега Елидел и ли нещо друго

# 19
  • Мнения: 589
Kassi, няма ограничение за възрастта, може да се вземе и от съвсем малко пеленаче. От вената се източват 2 мг кръв, съвсем минимално количество и тази кръв се тества с 20 от най-разпространените алергени като домашен прах, казеин, котки, кучета, треви, някои основни храни. Резултатите от този тест показват дали срещу тези 20 алергена детето е проявило реакция и в каква степен \в най-ниската степен алергията се счита за пренебрежимо слаба и нищо не се предприема\.

Цената не е малка - изследването струва 97 лева. Отделно се заплаща още едно "традиционно"  изследване на кръв, което има отношение към резултатите, за него обаче може да се вземе направление от личния лекар. Отделно се заплаща консултацията на лекаря - алерголог, който те праща на кръвния тест и който после разчита резултатите.
Ние ходихме при д-р Мустаков, сега не е пред мен телефона, но ако влезеш в Здравния подфорум или пуснеш търсене, ще ги намериш. Хубавото е, че той те праща в една клиника, в която имат голям опит с взимане на кръв от деца и бебета и са много сръчни.

Дано съм ти била полезна, успех!

# 20
  • Мнения: 434
pepitta_84 Елидел не се препоръчва за деца под 2 годишна възраст. Мазала съм няколко пъти поради невежество и дерматоложката при която ходех ме убеждаваше, че няма проблем и това е единственото което може да помогне след като специализираната козметика не помага. Използвах Елидел, когато имахме големи влошавания, но тъй като напоследък обривите са основно около устата и не смея да намажа там преди 2 месеца започнах да ходя на хомеопат и това помага. Обривите постепенно изчезват и сега останаха само два от пет(с които започнахме). За да има ефект Елидел трябва да се маже и няколко дни след като изчезне обрива, но аз не посмях, тъй като Ади е много малка за това лекарство и затова съм използвала само еднократно за малко успокоение. Откакто ходя на хомеопат ми забраниха всякакви лекарствени мазила в/у кожата на Ади, тъй като няма да се види има ли ефект от текущото лечение. Също не трябва да сменям козметиката, която използвам понеже при нас се наблюдава временно подобрение при всяка смяна на козметика. Ако обривчетата са малко ти препоръчвам да пробваш с Елидел... ако няма ефект може да се насочиш към хомеопатия. Не искам да те агитирам, тъй като още не съм стигнала края на лечението и немога да гарантирам, че това 100 процентово помага.

# 21
  • Мнения: 931
ОК мерси мн за изчерпателния отговор ще се замислим за евентуални следващи проблеми в др насока.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт