Бременни с анемия

  • 6 559
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 695
Имах желязодефицитна анемия по време на бремеността, пих Малтофер. С бебето всичко е наред, аз след раждането нямам вече нисък хмоглобин.  Peace

# 16
  • Мнения: 899
Имам силно изразена анемия ( така каза доки ), изписаха ми Феро-градумет 2 пъти дневно до края на бременността. Наистина доста бременни са с различна степен на анемия. Аз и първия път бях така, сега пак. Но след раждането изчезва.

# 17
  • Мнения: 3 034
не съм имала анемия по време на бременността, но имам приятелка балерина и тя си има май два вида - желязодефицитна и витамин Б-нещо си, роди момиченце преди около 3 месеца, съвсем добре са и двете  Peace

# 18
  • Мнения: 117
И аз сьм с анемия,хемоглобина винаги ми е бил под 90.Родих 20 дена по-рано,бебо изкара доста тежко жьлтени4ката,казаха ми,4е е резултат от това

Брех аз си бях с анемия още преди бременността, по време на нея пък - още повече. От доктори съм чувала, че буквално всяка втора бременна е с анемия така че не било проблем.. Моя бебок се роди с нормални параметри, но също имаше анемия. Не изкара никаква жълтеница и акушерките в родилното ми обясниха, че не бил я карал именно заради анемията... иди, ги разбери...

# 19
  • Мнения: 196
И аз като теб.Предписаха ми лекарства-феро-фолгама,пих я 3-4 месеца и вдигнах хемоглобина само с 5 единици и естествено те не са достатъчни,за да вляза в нормите.След това спряха феро-фолгамата от внос9или поне така ни казаха във всички аптеки за които се сетих) и ми предписаха други лекарства,тотема се казваше,мисля.От него повръщах.Накрая ми писна да се тъпча с лекарства и останах само с комбинираните витамини и фолиевата киселина(тя също помагаше в този случай,мисля,че подпомагаше усвояването на желязото от организма,така ми каза моят лекар).

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз съм носител на хетерозиготна бета таласемия. През бременността доста ми падна HB и редовно си го изследвах, даже правих и консултации с хематолог. Предписаха ми фолиева киселина в по-големи количества, тъй като желязото ми е противопоказно. Бебето ми се роди със съвсем нормално тегло - 3 650.  Wink

# 21
  • Мнения: 1 428
Имах желязодефицитна анемия по време на бремеността, пих Малтофер. С бебето всичко е наред, аз след раждането нямам вече нисък хмоглобин.  Peace
И аз бях така.

# 22
  • Мнения: 4 155
Ако се съмняват за таласемия минор, по-добре си направи изследванията и не взимай лекарства преди да се консултираш с хематолог.
Мъжът ми има тази анемия. Хемоглобина на децата ни беше нисък и нашата педиатърка ми даде Малтофер без да ги  изследва.  Добре, че се заинатих и не го дадох, а настоявах за изследвания и консултация с детски хематолог.
Оказа се, че по-големия ми син е наследил тази болест.
При таласемия минор има пренасищане на желязо - затова не е необходимо да взимаш желязосъдържащи лекарства.

Ако имаш желязодефицитна анемия - взимай лекарства, яж повече червени меса и не се притеснявай.
Лечимо е.

# 23
  • Мнения: 4 753
Имам приятелка с анемия, а тя си има две прекрасни дечица.... не е имала проблеми по време на бременностите... пожелавам го и на теб....   bouquet

# 24
  • Мнения: 3 675
Тези лекари са големи тапанари.Понеже на мъжа ми беше ниско желязото му изписаха фероградумет.Оказа се, че изобщо не е трябвало да го пие, защото е с таласемия минор.Хубаво, че не изпи цялата опаковка.Тези лекари явно си предписват лекарствата за анемия ей така. #Cussing out

# 25
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз бях с анемия и пиех малтофер.
Хемоглобина още не  мога да го вдигна...

# 26
  • Мнения: 9 973
нямам анемия,но бебето ми се роди-2.250кг.10 дни по-рано
не мисля,че тия неща са верни

# 27
  • Мнения: 1 447
нямам анемия,но бебето ми се роди-2.250кг.10 дни по-рано
не мисля,че тия неща са верни
Аз също нямам,но синът ми се роди 2.700

# 28
  • Мнения: 391
И аз сьм с анемия,хемоглобина винаги ми е бил под 90.Родих 20 дена по-рано,бебо изкара доста тежко жьлтени4ката,казаха ми,4е е резултат от това

Брех аз си бях с анемия още преди бременността, по време на нея пък - още повече. От доктори съм чувала, че буквално всяка втора бременна е с анемия така че не било проблем.. Моя бебок се роди с нормални параметри, но също имаше анемия. Не изкара никаква жълтеница и акушерките в родилното ми обясниха, че не бил я карал именно заради анемията... иди, ги разбери...


Значи затова не е карал жълтеницата...Ако има някаква логика и е вярно...Или просто не си я е изкарал...еи така newsm78

# 29
  • Мнения: 3 034
и моят син не е карал жълтеница, пък нямах анемия  Rolling Eyes не мисля, че има пряка връзка  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт