Как махнахте нощния памперс?

  • 1 898
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 090
И на мен ми предстои това.През деня вече свикна малкия без памперс,не се напишква в гащите,обаче ще поизчакам за нощния...
Аз имам и друго затруднение,извинявам се за вмъкването,обаче някой ако може да сподели как се справяхте с изхождането навън(в смисъл детето ми се притеснява да пиша,камо ли да а..а навън,свикнал си е в гърнето и само там Rolling Eyes,като сме навън се стиска докато се приберем,а ако много му се ходи се напишва в гащичките.Нося резервни дрехи,преобличам,и така...мъча се да го изпишам,но той не иска и започва да се дърпа и да плаче ooooh!).Преди време имаше някъде такава тема за изхождането навън,но тогава още това не ми беше на главата и я прескочих Rolling Eyes,а сега не мога да я намеря Thinking

# 16
  • Мнения: 1 783
ако това не се случи след 3 годишна възраст от специалист

Аз бих казала дори и след 4-5 години.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
(в смисъл детето ми се притеснява да пиша,камо ли да а..а навън,свикнал си е в гърнето и само там Rolling Eyes,като сме навън се стиска докато се приберем,а ако много му се ходи се напишва в гащичките.Нося резервни дрехи,преобличам,и така...мъча се да го изпишам,но той не иска и започва да се дърпа и да плаче ooooh!).Преди време имаше някъде такава тема за изхождането навън,но тогава още това не ми беше на главата и я прескочих Rolling Eyes,а сега не мога да я намеря Thinking

Ами моят син докато свикне да ми казва ,че има пиш навън в началото и незнаеше как да пишка навън носех една пласмасова еднодневка чашка и в началото започна да пишка в нея естествено я хвърлях преди да се приберем.  WinkПосле свикна и без чашка да пишка навън.Гледам обаче,че нямате годинка май. newsm78 Ние бяхме на година и половина ако това все пак има значение. newsm78

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз махнах дневния памперс преди година. 2-3 седмици след него махнах и нощния. От тогава имаме само 1 фал.

А за ходенето навън носех торбичка за акито. За пишкането един ден се наложи да избира - пишкане навън и возене след това на въртележката в зоологическата градина или скоростно прибиране в къщи. Е избра първия вариант и повече проблеми нямахме с това. Поливаме тревичката ако няма наблизо тоалетни понеже има нужда от водичка  Wink

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Махнах й го когато повече от месец се събуждаше сутрин със сух памперс. Вече няколко повече от месец сме без пампер нощем и не ми се е напишквала, два пъте ме е будила да я сложа на гърне.
Съвета ми е не мъчи себе си и детето, изчакай докато му дойде времето.
Успех   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 818
С бой Mr. Green

Изчаках я. Няколко месеца след дневния махна и нощния, като в началото й припомнях преди лягане, че е с гащи, а не с памперс. Общо взето насила не става.

# 21
  • Мнения: 46 518
Аз още не съм го махнала, въпреки, че вече от няколко месеца сутрин винаги е сух newsm78 но веднъж пробвах без и се напишка, затова ще изчакам още 1-2 месеца.

# 22
  • Мнения: 2 090
Ами моят син докато свикне да ми казва ,че има пиш навън в началото и незнаеше как да пишка навън носех една пласмасова еднодневка чашка и в началото започна да пишка в нея естествено я хвърлях преди да се приберем.  WinkПосле свикна и без чашка да пишка навън.Гледам обаче,че нямате годинка май. newsm78 Ние бяхме на година и половина ако това все пак има значение. newsm78
kloie,благодаря за мнението  bouquet.Не съм се сещала за това и ще пробвам и аз така,дано по-лесно свикне Hug.Детенцето ми е почти на две годинки Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 24 467
ако това не се случи след 3 годишна възраст от специалист

Аз бих казала дори и след 4-5 години.
Разбира се, че може и така. Аз лично бих предприела обаче стъпки по- рано, да речем след 3,5 години, ако детето се изпуска. Не пречи един преглед. Причината е, че аз съм била с нощно напикаване до първи клас с диагноза "пиелонефрит". Лекувах се при един лекар във Варна, наистина ми помогнаха някакви негови инжекции. Първото дете избегна проблемът на 2 г. и 8-9 месеца някъде, когато тръгна на градина. С второто не знам, но ако до 3,5 години се подмокря нощем бих потърсила консултация.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Счита се за нормално до около 5 години детето да се изпуска нощем. Установено е, че при 5 годишните 1 от 7 деца се напишкват нощем, а при 10 годишните 1 от 20. Проблемът с напишкването нощем е по-често срещан при момчетата, от колкото при момичетата.

Остави го детето да си спи с памперс, ако не му пречи. С по-ранното махане само ще го стресираш и развалиш нощния сън  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт