Отговори
# 15
  • Мнения: 91
Искам да благадаря на всички, писали дотук, за милите отговори!
Сега пробвам разни варианти, но едно разбрах - моето уж толкова самостоятелно в очите ми бебче не може да заспи вечер, ако не му дам да се покърми преди да го сложа в леглото с бутилката от АМ!
Така че, това което ми пишете ми даде смелост да продължа да го кърмя поне вечер...

# 16
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 944
... в един по-късен етап /около третия триместър/ може да предизвика ненавременни контракции. За това е препоръчително, но не задължително кърменето на по-голямото дете да се преустанови поне за известно време.

Няма такова нещо, не се препоръчват такива неща. Все се каня да преведа ето тази статия за митовете на кърменето по време на бременност, защото прословутият риск от ненавременни контракции е един от тях, плюс този,  че ще лишиш плода от необходимите вещества за развитието му. В действителност проучванията показват, че не стоят точно така нещата.

Иначе, аз също не съм спирала да кърмя докато бех бременна. Нежелателни и ненавременни контракции съм нямала, зърната ми бяха обаче много чувствителни. Акушерката знаеше и ме подкрепяше през цялото време.

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 22:56 от Че Ка

# 17
  • Мнения: 4 242
Кърми си спокойно ако желаеш!
Нито ще стане отровна кърмата нито ще намалеят запасите ти от витамини. Контракции опасни по интензитет са възможни след 38 г.с., но тогава си е почти време за раждане, така че споко. Витамин и има за всички, няма да родиш дребно или лишено бебе. Голямата си дъщеря кърмя вече 3.6г, не съм спирала докато бях бременна, родих 4050гр бебе което сега макар да суче с кака си наравно беше 7 кила на 2 месеца (сега сигур е Sunglasses, преносих с 8 дни, а каката е в цветущо здраве. Grinning

# 18
  • Мнения: 482
Кърмата не е отровна, но гинекологът е този, който ще прецени дали е безопасно за плода, аз трябваше да спра кърменето поради опасно ниските стойности на прогестерона, а трябва да се има предвид и, че кърменето може да предизвика контракции.

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз ги слушах тези за отровната кърма, но поне не от гинеколога си. Бабите тръпнеха в очакване, че каката ще изпие кърмата на бебето и то няма да има какво да суче. Но за тяхно учудване това не се случи, защо ли Laughing Въобще, ако ще кърмиш бременна, въоръжи се с търпение срещу глупостите, които ще чуеш.
Кърмих до 6-я месец, Мартина се отби сама и то за една седмица. А беше пристрастено кърмаче, сучеше по 10-15 пъти на ден. Явно вкусът се беше променил и затова толкова рязко се отказа да суче. Проблем ми бяха чувствителните зърна, но изтърпях някак си на болката. Организмът ми успя да се справи с изхранването на всички. Каката си наддава порядъчно, мама качи 30 кг, бебо се роди 3700. Контракции не съм имала докато кърмех.
Успех! Леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт