Сборните групи - лошо ли е там?

  • 2 298
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 205
Аз избор нямам ходил е и ще ходи, не му харесва особено

# 16
  • Мнения: 4 841
Нищо страшно и лошо не виждам в сборните групи, така се опознават с децата от цялата градина, като по-малък на сина ми му беше супер интересно при "батковците", а сега пък той се изживява като "батко" на "бебетата" (които не са никакви бебета, а 1-ва група, но нейсе). В нашата градина ги извеждат винаги, когато времето го позволява, дори и когато са сборни групи.
Единствения недостатък е, че нямат целеви занимания, понеже са на различна възраст, но затова пък го удрят на творчество - пеят, рисуват, "големите" правят представления на по-малките...

# 17
  • Мнения: 2 950
Миналата година през юли Йоана (тогава беше на 2 г.) ходи в сборна ясла в друга градина. Децата бяха на нейна възраст, защото бяха отделили градинските от ясленските хлапета. Чувстваше се прекрасно и беше много доволна от факта, че "мамо, а пък там има толкова различни играчки от нашите"  newsm62 През август бяха в нашата градина, сборна група от всякакви деца - и ясленски, и градински. Тя беше очарована от каките, с които по цял ден се гушкали, правели си прически и си играли на майки. Много добре й се отрази, защото каките от по-горни групи я научиха на нови игри.  newsm10

Тази година пак ще ходи цялото лято. Все още незнам коя градина ще бъде, но смятам да я пусна - дано й хареса.  Grinning

ПП Определено не ми харесват разсъжденията на някои майки, че в сборните групи имало други деца. Какво значи "други деца"?  И нашите  и другите деца са ходили на градина, играли са си, щуряли са и са боледували еднакво, така че....  Hug

# 18
  • Мнения: 14 133
Не, никак не е лошо. Сашо ходи с желание.  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 38 517
Тя групата на Габи и без това е смесена - първа група са смесени с предучилищната поради липса на място. В сборната група просто ще ги смесят с нови каки. Grinning
При нас юни и юли ще има сборни групи в нашата градина.
Август ще го мислим. Сигурно ще мога да си взема отпуск.
Момичета, благодаря за отговорите. Hug Успокоих се.

# 20
  • Мнения: 1 645
Дани непрекъснато е в сборна група,от януари. Shocked
Децата никога не са достатъчно за да се формира"нормална"група.
Учителките непрекъснато са различни.
Но на малкият му харесва,когато има по - големи деца.
При хубаво време винаги са навън.
Та според мен сборните групи не са страшни.

# 21
  • Мнения: 1 172
А и нека не забравяме, че колкото повече деца са записани за сборни летни групи, толкова по-малко сборни групи ще има за сметка на повече нормални (редовни). Няма логика в това да се прави сборна група, ако почти всички деца от редовната група са си на градина. Евентуално само учителките ще са други, което обаче не е изключено да се случва и през периода септември-юни.

# 22
  • София
  • Мнения: 38 517
А и нека не забравяме, че колкото повече деца са записани за сборни летни групи, толкова по-малко сборни групи ще има за сметка на повече нормални (редовни). Няма логика в това да се прави сборна група, ако почти всички деца от редовната група са си на градина. Евентуално само учителките ще са други, което обаче не е изключено да се случва и през периода септември-юни.

Е те учителките точно затова ни плашат, че сборните групи са лоши, за да се запишат по-малко деца и да бачкат по-малко. #Cussing out

# 23
  • Мнения: 4 965
На Мон по и харесва сборната група и харесва повече отколкото обикновената.

И моите харесват повече сборната група - там учат по-малко, повече играят /тази година са във филиала и нямат толкова голям двор, а в градината има огромен двор и катерушки/, само тогава гледат филмчета /иначе, в групата не им пускат/, обикновено съберат деца на различна възраст и им е по-интересно с по-големите, а и в сборната група винаги са с едни близначки от ношия вход и си играят много четирите заедно. А госпожите ги познават, защото често в градината се заместват една друга по грепите, а и моите са интересни на всички госпожи и май няма някой да не ги познава /в цялата градина има 3 двойки близнаци - нашите, комшийчетата и едни момченца/. Wink

# 24
  • Мнения: 1 172
Е те учителките точно затова ни плашат, че сборните групи са лоши, за да се запишат по-малко деца и да бачкат по-малко. #Cussing out

Записването в сборна група не означава задължително присъствие. Кажете им, че благодарите за предупреждението, но сте склонни за опитате. А ако не ви хареса, ще си организирате гледането на детето по друг начин. Аз правя точно така. Съответно никаква "обработка" от страна на персонала не може да ме притесни.

# 25
  • Мнения: 14 133
Хубаво им е. При нас сборни са групите през летните месеци, с малки изключения / по грипните епидемии или подобни/. Играят почти през цялото време на двора.  Wink

# 26
  • Мнения: 47 988
А и нека не забравяме, че колкото повече деца са записани за сборни летни групи, толкова по-малко сборни групи ще има за сметка на повече нормални (редовни). Няма логика в това да се прави сборна група, ако почти всички деца от редовната група са си на градина. Евентуално само учителките ще са други, което обаче не е изключено да се случва и през периода септември-юни.
Абсолютно
От общината са обещали пари за заместници, ако има достатъчно подадени молби за лятото
А срока за подаване на молбите е до ...утре

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
А срока за подаване на молбите е до ...утре

В нашата градина пък изобщо не се отваря дума за тези молби  Thinking
Дъщеря ми отсъства повече от месец, но аз питах една майка на дете от нейната група и тя нищо не знаеше, а и госпожите нищо не казват. По всяка вероятност нашата градина ще е дежурна това лято за района - да не би заради това да не трябва да подаваме молби  newsm78

# 28
  • Мнения: 47 988
От сайта:http://kg.sofia.bg/?page=news&id=43
"Новини и съобщения

22.04.08 Дежурни детски градини при ремонти
Във връзка с подобряване на материалната база в детските градини предстои извършването на основни ремонти в по-голямата част от тях. В сайта на информационната система, в линк „Ремонти и нови места” родителите могат да се запознаят с конкретните детски градини, в които ще се извършват ремонтите.

С цел осигуряване възможност на жителите на София да ползват услугите на детските заведения, Ви уведомяваме:

1. Директорите на детските градини в срок до 15 .05.2008 г. ще извършат проучване за броя на децата, които ще посещават детска градина през летните месеци – юни, юли и август.
2. Там където ще се извършват основни ремонти детските градини ще преустановят работа. Районната администрация, съвместно с директорите ще определят дежурни детски градини, за които ще бъдете информирани своевременно. Ако няма основен ремонт и броят на децата е значително намалял, детската градина ще работи със сборни групи.

3. За да може детето да посещава дежурна детска градина, е необходимо родителят да подаде заявление при директора на детската градина, която то посещава целогодишно. За улеснение на родителите пренасочването на децата ще се извърши по служебен начин между директорите на детските градини. "

Не знам, на мен не ми взеха молбата и ще чакам уж списък за сборни групи...
В същото време общината уж иска да даде пари за заместници, ама като няма деца, няма да има смисъл , нали...
 

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
И при нас молби не се подават, само госпожите искат да знаят ориентировъчно дали детето ще ходи, или не.

Общи условия

Активация на акаунт