Отговори
# 165
  • Мнения: 1 844
прочетох всички отговори и отново се убедих колко различни сме ние хората в усещанията си и в претенциите си.. Thinkingвиждам,че има много "либерални"жени,за които такава история изобщо не представлява проблем.. newsm78а за мен е недопустимо.
това,че колежката е поканила само мъжа ти,определено е проява на лош вкус,защото етикетът задължава семейните хора никога да не се канят поединично.но това е друг въпрос,едва ли толкова те вълнува колежката възпитана ли е..
за мен поведението на съпруга ти е смущаващото в случая.според мен просто да си грабне шапката и да те остави с децата сама за два дни,докато той "сватбарува"е доста егоистично.още повече че той самият трябва да се чувства пренебрегнат,след като жена му не е поканена.
разбира се,не казвам,че съм задължително права в размислите си.просто в нашето семейство нещата седят по друг начин и никога аз или мъжът ми не бихме отишли да си празнуваме сами..
поне да те бяха поканили,пък ако не можеш да отидеш..а отиде само съпругът ти е по-разбираемо..
все пак има един неписан закон за някои ситуации,в които се казва"той е семеен човек"..е,тази ситуация е такава,според мен.или трябваше и ти да си поканена,или мъжът ти не бива да отива сам.
успех

# 166
  • Мнения: 6 029
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.

# 167
  • Мнения: 413
не превръщайте семейството в окови. никъде не видях да става дума, че децата са болни или майката е болна. Ако казва истината, че отива на сватба, какъв е проблемът, че е отишъл сам и се е почувствал човек. и аз имам нужда да отида за един ден, надявам се скоро да мога и за два някъде сама с приятели да разпусна, да се повеселя, да се заредя. като се прибера ще си обичам половинката двойно повече. А ако лъже за сватбата - няма как да го спре да отиде - по-добре да не му обръща внимание и да го игнорира.

# 168
  • Мнения: 6 029
Накратко преразказвам това, което се опитах два пъти да напиша и не стана:
Бебето ни е болно, с температура. Спешният център не е достатъчно близо за да отида пеш, но прекалено близо, за да ни вземат с такси. Оттам отказват домашни посещения, а и джипито ни не си вдига телефона в извънработно време. Единствения начин е да се отиде с кола.

Ето, tt_hani.

И не ми обяснявай за окови. Тук иде реч за поемане на отговорност. По скоро за бягане от отговорност.

# 169
  • Мнения: 413
Но най-добре е да започнеш с това като си смениш името от изтривалка на най-прекрасната жена. Дори и човек със самочувствие ще се депресира от това име като си го повтори няколко пъти.

# 170
  • Мнения: 413
Това, че детето е болно не съм го прочела, съжалявам. При това положение този е страшна гад и ако можеш да измислиш някакви мъчения е най-добре.

# 171
  • Мнения: 413
На този мъж не му пука. Ако можеш спри да му говориш и да му обръщаш внимание. Видях, че мислиш да се развеждаш - не му прави тази услуга. Поеми инициативата за развод само ако имаш какво да получиш като финансова подкрепа.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 892
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.

  Ако знаеш само колко семейства около мен се разбиха, все такива "либерални"...  Whistling  Wink

# 173
  • Варна
  • Мнения: 916
ще отговоря без да съм видяла как се развива темата (гледам, че доста страници са се изписали) и после ще дочета
ako не ми се остава сама с децата и без кола и ако не ми се иска той да ходи, ще му кажа и може би ще го помоля да не отива  Rolling Eyes
ако пък нямам нищо напротив, но реша да отида другаде, ще му кажа да остави колата
но при всички случаи колежката няма да остави добро впечатление у мен, но както се пее в песента - всичко се връща  Wink

# 174
  • София
  • Мнения: 175
Абе ако децата ми са болни наш как ше отиде. Никак. Всичко се случва, сама не бива да остава. Малоумна история, простете. Каква либералност, кви 5 лева.
Извинете, но някои либерални постове ми дойдоха в повече.
Точно така!  Flutter Моят мъж си идва от майната си само и само да не отида на сватба сама /не да ме пази, а да не се чувствам изоставена  Mr. Green/, и нещо хич не си представям случката, как аз съм сама вкъщи с болни деца, а той си вее туй - онуй по сватби, пък били те по етикет или не...
 Моето лично мнение е, че просто тоз мухльо има нужда от яко раздрусване, паника малко над допустимите граници, изправяне на косите и вменяване на такова количество вина, че да не смее да отвори хладилника, без да попита жена си  #2gunfire
Искрено пожелавам на авторката да изгрее слънцето и на нейната улица   bouquet

# 175
  • Мнения: 111
Здравейте пак. Тази вечер мъжът ми сам поиска да си поговорим. Говорихме много дълго и обсъдихме всичко, свързано с нас двамата, като семейство. Може би наистина аз не съм права в някои случаи. Склонна съм да се самонавивам и да правя трагедии от нищо. От всичко, което ми каза, останах с впечатление, че той може би ме обича и държи на мен, но по свой си начин.
Най-големият проблем при нас е, че не говорим. Затова се получава така, че не се разбираме. Аз мисля, че все още се обичаме и трябва да си дадем още един шанс. Съжалявам, че си изпуснах нервите и злепоставих така най-близкия си човек с тези публикации.
Той много обича децата и е страхотен баща, а това е много важно.
Понякога е хубаво човек да се постави на мястото на другия и да поразсъждава малко. Никой от нас не е безгрешен, и трябва да можем да прощаваме. 
Това е от мен. Благодаря на всички за отговорите. Моля, модераторите да заключат темата.
P.S. Децата вече са добре. Мъжът ми не ме лъже за сватбата, поразпитах тук-там и версиите съвпадат на 100%

# 176
  • Мнения: 59
Какво значи "дали е удобно"? Абе наистина ли се имате за притурки-изтривалки на мъжете си?
Не. Тъкмо за това не бих имала нищо против да отиде сам на сватба на колежка.

Ще ти обясня за нашата сватба. Финансовите ни възможности, а и капацитета на ресторанта, който ангажирахме не позволяваше поканените да са повече от 100 души-по 50 от всяка страна. Нормално за една сватба според мен.Моите колеги бяха 18 човека, повечето семейни, останалите със сериозни връзки.Ако ги бях поканила с половинките им -това прави близо 40 човека, простата аритметика показва,че ще останат само 10-12 места за роднини, близки и приятели.Алтернативата беше или да поканя само най-близките си от тях с половинките им, повечето от които не познавам или съм виждала бегло няколко пъти само или да поканя всичките си колеги-хората, с които се виждаме всеки ден и с които бяхме създали чудесен сплотен колектив.Та така, наясно съм с етикецията( ако имах възможност с удоволствие бих поканила и половинките), но да-реално би ми създало огромно неудобство и би ми било в тежест присъствието им на сватбата.Колегите ми, както и половинките им проявиха разбиране и не са правили драми от това.Всичките ми колеги (без изключения)дойдоха сами, а празненството наистина се получи чудесно. Съпругът ми пък работеше във фирма с над 200 души-той естествено предпочете варианта с най-близките колеги и половинките им.

Аз пък не мога да проумея защо ако в едно семейство всичко е наред, ако съпрузите си имат доверие и проявяват разбиране един към друг е световна драма, ако единият отиде на сватба на колега/колежка  сам. С присъствието си на сватбата ще покаже уважение към празника на колегата, но това  в никакъв случай не е знак за пренебрежение или незачитане на съпругата.Незнам защо го приемате по този начин.

Както и да е.Със сигурност няма да убедя никой, който се е вкопчил в идеята, че съпрузите непременно трябва да са заедно на сватба в противното, колкото и доводи да изтъквам в своя полза.

Ulia, напълно те подкрепям за мнението ти!
Мисля,че проблема не е в сватбта обаче!

# 177
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Време е за тотална промяна на профила ти!
Ник, титла текст!  И да се отрази на мисленето ти Simple Smile
Хората не са еднакви и начина, по който обичат също  не е / или кога решават да се "жертват" да поговорят/.
 Има една прекрасна реплика по въпроса:
Това че някои не те обича по начина, по който очакваш, не значи че не те обича с цялото си сърце Simple Smile

ПС обаче да оставаш с впечатление, че те обича не е много хубаво. Я поговорете пак няколко пъти Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 00:59 от арт мама

# 178
  • Мнения: 59
Много хубава булка си....  bouquetЯвно може и да предизвикващ женска завист .... ,гостите не трябва да засенчват булката на сватбеното тържество....и да обират овациите Joy Joy Joy
Много хубаво момиче си....,дори и след раждането малко да си понапълняла,това не те прави грозна жена.Апартамента в който живеете си е твой, имаш хубава работа,какъв ти е проблема!? Wink
Пусни го този ,,селчо,,- комплексар да пасе трева.... Simple Smile

Наистина е хубава жена!

















# 179
  • Мнения: 59
Мисля, че време да прстанем с коментарите!
Желая късмет, много любов и щастие на авторката!
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт