Отговори
# 105
  • Мнения: 370
е да бе,него и без това го няма 90% от времето,та остава и на сватба да отиде без мен. Crossing Armsто ако е така,защо вобще ще живееме заедно?!брака е съюз от двама души и създават поколение и т.н.омъжила съм се за мъжа си,за да сме заедно а не единия в къщи ,а другия вечно насам и натам.не го приемам и съм му го казала.и той разбира така нещата.незнам за останалите.така мисля аз Crossing Arms

# 106
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много хубава булка си....  bouquetЯвно може и да предизвикващ женска завист .... ,гостите не трябва да засенчват булката на сватбеното тържество....и да обират овациите Joy Joy Joy
Много хубаво момиче си....,дори и след раждането малко да си понапълняла,това не те прави грозна жена.Апартамента в който живеете си е твой, имаш хубава работа,какъв ти е проблема!? Wink
Пусни го този ,,селчо,,- комплексар да пасе трева.... Simple Smile


















# 107
  • Мнения: 4 965
... Бих се ядосала и не бих позволила някой да прояви неуважение към мен - страничен човек при това! Никога! Няма да ме покани , ли? Наистина ще вдигна луд скандал , на нея също , между другото. Аз съм такава. Има някакви граници , които никоя кифла не може да прескача с мен. Няма как да стане. Не работи.

Т.е. би развалила със скандали удоволствието от сватбата на бъдещата булка, само защото е имала определена визия за собствената си сватба (вероятно да празнува само с наистина близки хора) и е имала достатъчно уважение към колегите си, за да ги покани? newsm78

# 108
  • София
  • Мнения: 2 840
Изчетох, преди да се включа. Ще повторя, без съмнение, някого, но все пак ще си кажа.
Не вярвам проблемът да идва от булката. Поканата за такива тържества е винаги за човек с придружител. Това, че другите мъже от офиса са несемейни, далеч не означава, че няма да отидат с приятелките си, примерно.

Авторката напипва нещата. Мъжът й се афишира като ерген.
Иначе казано, аз не мисля, че това е единична покана, мисля, че просто той не иска да отиде с жена си. Това не значи, че ще бъде сам.

Възможно решение - съпругата казва, че няма да присъства на тържеството, щом не е поканена, но иска уикенда да е с мъжа си, казва, че си резервира стая в хотела, така че той престава да е финансово задължение на домакините, както и тя самата. В ресторанта няма да присъства, ако не може да си плати куверта, но през другото време, ще се забавляват заедно. Една сватба не трае два дена по софри.Има и свободно време.

Сигурна съм, че мъжът, при таква постановка на нещата, ще се откаже от сватбата.

Обяснения от сорта, че той ще превозва няколко човека от офиса без коли и затова не може да я вземе, щото вече нещата са уговорени, не минават. Има автобуси. Возилото е семейно.

Децата? Децата никога не са проблем. Ако са чак толкоз болни, взимат ги с тях, та да са и с двамата си родители. Не вярвам да са чак толкова зле обаче, че да не могат да останат при някого тук, нито да не могат да понесат едно пътуване от час и половина.

Всъщност, нещата са изпуснати, то е ясно, но е редно да се види поне докъде са стигнали.

Едно е хората да имат личен живот, друго е мъжът да пренебрегва жена си и да не желае да я показва на обществени места.
А ако си е заформил и подходяща женска компания за подобни мероприятия, а и не само, тогава въобще не зная какво да кажа.

# 109
  • Мнения: 1 807
Каненето с половинки изобщо не е по подразбиране!
Аз например на моята сватба изрично поканих само колегите без техните половинки(гаджета и съпрузи)
1. По финансови причини - едно е да поканиш 11 човека, друго е 22 или повече защото някои имат и дечица!
2. Никой не познаваполовинките на другите колеги, нито те ни познават нас!
3. Практиката във фирмата: банкетчета, семинари, тийм билдинг, разни партите - ходим без половинки.

Ако някой се притеснява да ходи сам - може просто да откаже - избор на съпруга ти е да прецени подходящо ли е да ходи или не!  

# 110
  • Мнения: 320
Мога да ти кажа как ще се почуства той, като се върне.  Rage afwitch newsm66 bambam
Положението е същото и при нас.

# 111
  • Мнения: 4 796
 Колежката защо не те харесва според теб?

# 112
  • Мнения: 146
кои каквото иска да пише-според мен щом е решила да го покани е трябвало да се СЕТИ,че има семеиство и ще трябва да покани и половинката му!страшно са  Sick___________  Sick дето канят само единия....

# 113
  • София
  • Мнения: 2 840
Силви, случаят не е такъв.
Младоженците не ще да са без средства, защото правят сватба с преспиване. Хората, които се навиват да бият път до Пловдив, явно ще вложат и собствени средства в бензин, което е достатъчно, за да бъдат уважени поне с правото да бъдат с придружител. Ако са чак толкова зле финансово, че да не могат да си позволят двоен куверт, могат да минат на принципа шведска маса. Освен това по всички хотели стаите са двойни, нещо не ми се вярва гостите да бъдат настанявани на принципа кой с когото се падне в стая, че да си избият мангизите. Това би било доста тъпо наистина.

Най-вероятно е резервиран изцяло някой малък или среден семеен хотел за един ден с преспиване, така че е сложена някаква пакетна цена.

Човекът просто не ще да е с жена си. Не искам да съм лош пророк, но ми се струва, че това не означава, че ще бъде сам.

# 114
  • Мнения: 17 416
Олеле, Щипалчице, каква е тази трансформация! Стана ми симпатична в темата за лелките, ма сега хич не ми ахресва това, което чета тук. Много ми се иска да си правиш майтап, но  явно не е...
Да, има такива женски екземпляри, дето ще поканят само мъжката половина от семейството на сватба. Аз бях питала мъжа си по един казус подобен, кво мисли- нормално било, ма не и морално Twisted Evil
То по принцип и а зимам свободен брак, ама не знам кво да си мисля в подобен случай, т.е знам. Не е хич приятно, още повече усещаш, че булката не те харесва. МИ тя, ако те харесваше, щете да те покани и теб Laughing ХУбаво, че мъж ти го харесват каките и го възприемта кат ерегенин, но ти къде си с в цялата схема е добре да се изясните. УСпех Hug

П.П. разкарай този депресарски профил, че не ти отива на ника, с който си се регистрирала Wink Heart Eyes

# 115
  • София
  • Мнения: 1 892
Боже, Щипалка, каква хубава булка си била !  Shocked Какво ти е направил тоз човек, че така да ти срине самочуствието ???  Sick

# 116
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз наистина проичетох само заглавието и част от темата, нямам време да чета всичко. Просто мъжът ми е ходил на сватба без мен и аз без него, затова знам, че никой няма да легне да мре от този факт.
То и от много други неща не се мре.
Като вземем за пример дори авторката на темата, едва ли ще вземе да умре, дори и ако онзи я заплюе в лицето. Друг е въпросът, но аз като Dincho, не желая да изпадам в глупави обяснения.

# 117
  • Мнения: 2 556
Ами моето мнение е, че ако семейството е нормално, едва ли някой ще се обиди на половинката си, че е отишла без него на офисна сватба. За да се обиди някой от нещо подобно, значи наистина нещо някъде не е наред, не се наемам да размишлявам какво.

# 118
  • Мнения: 1 046
По въпроса за конкретното питане на авторката не виждам проблем, поканен е съпруга защо да не отиде, за мен е равносилно на командировката има ангажимет ходи, няма не ходи и се седи да си гледа жената и децата. На мен лично подобно оставане за 24 или 48 часа без мъж в къщи ми действа доста ободряващо, докато спи дребо мога да правя неща, който в присъстивието на мъжа ми няма как, например да прочета нещо интересно или да погледам някои сълзлив филм. Но от по-надолу направените доразяснения много се измести темата.

А по въпроса за поканените, абсолютно нормално е да се канят хора, като изришно се посочва дали да е сам или с половинката си, все пак един куверт е около 30-35 лева( за Варна специално) и не е без значение дали 10 колеги от офиса ще дойдат сами или с половинките си.

На авторката на темата пожелавам да посреща трудностите по философски и да се радва на децата си   bouquet

# 119
  • Мнения: 46 657
Така се получва, когато двамата имат различни принципи, възпитание и семейни ценности. Техните просто се разминават и всичките им проблеми идват от там, тя иска той да се придържа към нейните, а той към неговите, ама насила не става.

Ами моето мнение е, че ако семейството е нормално, едва ли някой ще се обиди на половинката си, че е отишла без него на офисна сватба. За да се обиди някой от нещо подобно, значи наистина нещо някъде не е наред, не се наемам да размишлявам какво.

Пак опираме до горното ...

То едва ли не служебен ангажимент го изкарахте  Mr. Green


Авторката е много красива на снимките, които е пуснала  :love

Общи условия

Активация на акаунт