Бебешка близнашка тема VII

  • 17 189
  • 279
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 143
 uzi_buzy, като майка минала по този път (не, че при вас е така) мога да ти кажа, че не е добро това лекарство. Първо е много старо, второ- много възбужда децата. Малкия го водеха с ДЦП и за кратък период го взимаше. Започна да се буди нощем и да плаче, беше кисел и решихме с невроложката да го спрем. Веднага се успокои. Пили сме много лекарства, но последните, които му изписаха му се отразиха много добре- на AD Liquid- Brain Booster, също техните витамини и минерали. Попитай за тях, ако въобще е наложително да пие нещо детето.
 От предаванета останах страшно разочарована.

# 211
  • София
  • Мнения: 415
Привет и от нас след кратко отсъствие  Simple Smile

Узи, знам аз как плашат в неонатологията  Close. Аз се притеснявам постоянно за развитието на Цветан, въпреки че знам , че нищо му няма. Просто там на всяка консултация измислят нещо ново.  Според мен се презастраховат, нямам друго обяснение. Последния път казаха, че бил много добре в двигателното си развите, но все пак да сме направели още 1 курс гимнастика. Сигурна съм , че и на мен ще ми говорят такива неща като станем на годинка. Просто децата са различни и не може всички да прохождат на 1 година. Ето Ани лази вече, а Цецко не се и опитва още, но съм сигурно, че и това ще стане.

Потърси още едно мнение. Сигурна съм , че съвсем скоро няма да можеш да ги настигнеш  Hug

Хелче, честита ви месечинка на патерици. Целувки на бебоците  Heart Eyes
Жалко, че не успях да те гледам сутринта.

# 212
  • Мнения: 291
хелче беше чудесна а малките са големи сладурчета  Hugчестита последна месечинка

# 213
  • София
  • Мнения: 1 711
Благодаря ви за поздравите Simple Smile Аз предаването съм си го записала, но не съм го гледала още. Аз още когато се съгласих да участвам и гледах едно на запис и още тогава ми направи впечетление, че много претупват нещата и много теми и накрая нищо не става ясно... ама вече се бях съгласила, а и не знаех, че ще има толкова много гости... казаха ми още едни близнаци, стоматолог и педиатър, който в последствие отпадна. А децата се държаха доста добре, само Лора по едно време се изнерви, че й писна, но на Дани много му хареса да седи на земята и да лапа всичко, дори по едно време налапа един червен маркер и ръката му беше цялата червена  Joy

Узи, ние като бяхме миналата седмицана консултация, лекарката ми каза че ако до година и 3-4 месеца не са проходили тогава може да има някакъв повод за притеснение. Ние също не лазим, Дани прави някакви опити, но е по скоро като змия, приплъзва се до нещо което иска да вземе. Също късно започнаха да се обръщат, Дани преди 2 месеца, а Лора от няколко седмици, като по принцип много рядко се обръща или за да вземе нещо, или ако аз я подканя и леко я завъртя... просто няма желание. Според мен ако има някакъв неврологичен проблем, то няма да е само в прохождането, поне на нас така ни обясни нашто педи за Лора когато не искаше да се обръща. Хубаво е че не си се шашнала, но ако нещо те човърка ги заведи на друг специалист, въпреки че на мен си ми излгеждат много добре, големи са сладури  Hug Да ги наццелуваш от нас.

lorraine, радвам се че Цецко е добре, ама това дето Ани лази, а той не сигурно е защото му тежи повече дупер... хихи  Joy ама то и ние не лазим, аз като малка също не съм лазила Simple Smile Целувки и на вас и на всички сладури

# 214
  • Мнения: 60
Хелче, честита последна месечинка на мъниците. Много съжалявам, че не можах да гледам предаването, но след нощтното будуване физически не издържам и си поспивам при всяка възможност... но както чета не е било голям пропуск.
Узи, и аз съм на за това да потърсиш второ мнение от специалист. Тези лекари ще ни сбъркат съвсем  #Crazy всеки бърза с изписването на лекарства и тежки диагнози. И моите племенници /момченца-вече на по 11 и 6 годинки/ проходиха късно ... след година и два месеца. Помня го защото на годинката им правихме кръщенета, а те не се и опитваха и да ходят. Даже по-големият не пълзеше, а правеше едни странни опити като се придърпваше само с ръчичките ... като сакато  newsm78. А пък за малкият ни наплашиха, че имал някакво изкривяване на крачета (не помня точно медицинският термин) ... то беше ходене по специалисти, носене на специални гащи и т. н. Между впрочем по-късно разбрах от майка ми, че и за мен докторите са изказвали подобни съмнения - слава богу напразни. #2gunfire
Аз ви чета редовно, но рядко намирам време да понапиша нещо. Моите чудовищенца не ме оставят на мира. Спят на смени, та аз да не скучая  Joy. Но по- лошото е, че кърмата ми май намалява (или може би им е необходимо по-голямо количество), а Ивка не иска биберон и така заспиваме вечер почти гладни. Даже се опитвах да храня Гошето с АМ, та да остане повече за нея, но уви пак не стига. И така не само, че продължаваме да ядем в 3 - 3,30 ч.(още се храним на 3 ч.), но дори вече са връщаме към ядене в 0,00-1,30ч.
След всичко това от около седмица се реших и започнах за ги захранвам с плодово пюре, за всеки случай ако кърмата намалее съвсем. Питах нашата педиатърка с какво да започнем: каши или пюрета при условие, че сме почти изцяло на кърма(в редки случаи, основно вечер или предпоследното хранене когато Гошето е крив му давам АМ или кърма ако съм се цедила в 0ч.).
Тя ме отряза категорично за кашите, че напомпвали, а и те били вървяли едри. Нахока ме , че още не сме почнали да се захранваме и да почваме пюретата. За сведение на последната консултация (11.06) бяхме около 6 кг. и по 61 см. и двамата. Не мисля, че са едри  Thinking
 Помогнете със съвет .... какво да правя. Как да я науча да яде АМ вечер и да заспива сита и спокойна. Не иска биберона-залъгалка, не ще и шишето ...избутва го бързо с езиче и се мръщи. От скоро започнах да и давам  водичка с лъжичка, че ме е страх в тези жеги да не се обезводни.
Май прекалих с писанията. Embarassed Лека вечер.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 711
dobi_sh, няма за къде да бързаш със захранването. Ние започнахме с каша на 4 месеца, но през ден. Обаче сега като се замисля май им е било рано. Започнах да я давам с лъжица, уж за да не се научели да ядат с биберон и пюретата... няма да ти казвам какъв ужас беше около месец и нещо докато свикнат, то не беше дрънкане с играчки, песни... ужас... по едно време имах чувството че никога няма да се научат да ядат с лъжица. А и след каша не искаха да сучат и съответно кърмата ми намаля още повече. За това си мисля, че кърмените бебета спокойно могата да се захранват по-късно. Това е лично мое мнение, ти сама трявба да решиш за товите Simple Smile

А за предаването, вчера го гледах на запис и аз малко съм разочарована...така че който не го е гледал само е изпуснал да ни види   moresmile

# 216
  • Мнения: 291
добро утро и от нас  bouquetочертавасе пак горещ ден:) а ние не искаме навън. ревем да се късаме и накрая носим по един за да постоят поне час на въздох Sad
кога почнахте сокчетата?!? Нашата лична ми каза към 3 месец защото имат силни колики Sad
в сряда правим 2 месеца и сме на консултация Сменихме Нутрилон с Милумил сега акат редовно но коликите пак съм им доста силни и немогат да хапват .почват с голям апетит и пищят Направо като дойде ред за хранене ми настръхва косата #Crazy
Сега са на терасата но количка малката така и не я иска и само притичвам да и давам вода ,биба (много не я иска )
Водих ги на преглед пищят в количка ,пищят като се хранят, плачат като ги извадя от коритото абе постоянно реват и неспят ами само дремват и после разнасяне на ръце и то искат прави:( та ходих да видя дали не е нещо друго брат ми страдаше от ушички .Но при обстоен преглед се оказа наистина силни колики .Казами педи че до 3 месец трябва да намалеят а ДАНО
ОП СТАВАМ МАЛКАТА ПЛАЧКА

# 217
  • Мнения: 1 174
някой ще даде ли линк на запис от предаването? Praynig

# 218
  • Мнения: 60
dobi_sh, няма за къде да бързаш със захранването. Ние започнахме с каша на 4 месеца, но през ден. Обаче сега като се замисля май им е било рано.
И аз не искам да ги захранвам преди шестият месец, но мислех да се презастраховам   Thinking .
Кърмя си ги и двамата  baby_neutral baby_neutral през около три часа 3,00; 6,00; 9,00; 12,00; 15,00; 18,00 и след това около 20,00-21,00 последно хранене. Но те рядко издържат до 21 ч. Къпем се по-рано около 19,30-20,00 ч. и тъй като реват и са кисели или пък им се спинка гледам да ги нахраня по-бързичко. Така времето между последните две кърмения става около час и половина-два .... и може би това е причината да нямам достатъчно кърма newsm78.
А относно кашите си мислех дали не мога да им давам каша в 18,00 ч. и така да имам повече кърма в 21,00 ч. Не мога да давам АМ по простата причина, че малката маймунка не иска биберон  Hug.

# 219
  • София
  • Мнения: 12 284
  Доби съвсем нормално е вечер кърмата да е по-малко. Почти при всички майки се наблюдава подобно нещо. След дългия и тежък ден и майката и малките са изморени и съответно те искат да сучат по-начесто и за успокоение дори, а пък и количеството кърма е по-малко. Аз решавах проблема, като просто им давах да сучат по начесто вечер. Това не означава че нямаш кърма или е недостатъчно, просто има периоди през деня, когато намалява в известна степен. Аз също бих изчакала със захранването или въвеждането на АМ, ако искаш още дълго да ги кърмиш, защото по-този начин съществува реалния риск да се отбият и кърмата наистина да намалее. При заместване на кърмене, количеството кърма за следващото хранене е повече само няколко дни, след което отново настъпва уравновесяване между търсенето и предлагането, тоест просто организма няма да произвежда мляко тогава когато не се търси,(за храненето заместено с каша например). Така например има майки с по-големи деца, които дълго кърмят само сутрин и вечер.
  Освен например по-често кърмене, съм засичала друг вариант за справяне с проблема вечер от майка на близнаци от форума. Тя сподели, че сутрин след по-голямата пауза на бебчетата когато има обикновенно повече кърма е изцеждала и после я е предлагала вечер вместо добавка от АМ. Аз лично обаче мразех да се цедя, а и моите също незнаеха какво да правят с биберона, затова просто вечер си ги кърмех по-често  Simple Smile

# 220
  • Мнения: 60
    Освен например по-често кърмене, съм засичала друг вариант за справяне с проблема вечер от майка на близнаци от форума. Тя сподели, че сутрин след по-голямата пауза на бебчетата когато има обикновенно повече кърма е изцеждала и после я е предлагала вечер вместо добавка от АМ. Аз лично обаче мразех да се цедя, а и моите също незнаеха какво да правят с биберона, затова просто вечер си ги кърмех по-често  Simple Smile
Айла, аз също действам по същият начин ... във времето между последното хранене и 23 ч. се събира доста кърма  newsm44(изцеждам около 120-200 мл.) което давам ако не в 18,00ч то във 20,30-21,00 ч.
Много рядко опирам до даването на АМ .... естествено на Гошето.

# 221
  • Мнения: 212
Hellche и аз те гледах. големи сладури са малките мишоци, да са ти живи и здрави, а за темите и времето - няма да се повтарям- не беше достатъчно...

# 222
  • Мнения: 450
добро утро и от нас  bouquetочертавасе пак горещ ден:) а ние не искаме навън. ревем да се късаме и накрая носим по един за да постоят поне час на въздох Sad
кога почнахте сокчетата?!? Нашата лична ми каза към 3 месец защото имат силни колики Sad
в сряда правим 2 месеца и сме на консултация Сменихме Нутрилон с Милумил сега акат редовно но коликите пак съм им доста силни и немогат да хапват .почват с голям апетит и пищят Направо като дойде ред за хранене ми настръхва косата #Crazy
Сега са на терасата но количка малката така и не я иска и само притичвам да и давам вода ,биба (много не я иска )
Водих ги на преглед пищят в количка ,пищят като се хранят, плачат като ги извадя от коритото абе постоянно реват и неспят ами само дремват и после разнасяне на ръце и то искат прави:( та ходих да видя дали не е нещо друго брат ми страдаше от ушички .Но при обстоен преглед се оказа наистина силни колики .Казами педи че до 3 месец трябва да намалеят а ДАНО
ОП СТАВАМ МАЛКАТА ПЛАЧКА


Аз също съм на тема - захранване в момента и случайно намерих това вчера във форума:

ДА ЗАХРАНВАМЕ ЛИ С ПЛОДОВИ СОКОВЕ ВЕДНАГА СЛЕД ВТОРИЯ МЕСЕЦ?

Сигурно болшинството от вас са чели книги за храненето на децата, в които пише, че от втория месец се започва даването на плодов сок. Правилно ли е това? В Националния план за действие „Храни и хранене – 2005–2010 г.“, приет от Министерския съвет още през 2005 г., пише, че: „Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато Световната здравна организация препоръчва до шестия месец бебетата да са изключително на кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на втория месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачетата. Поради неинформираност или липсата на средства някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязонедоимачна анемия.“ Този цитат дава категоричен отговор на въпроса, който най-често се задава от родителите: да започнем ли даването на сокче от втория месец, защото детето на съседите вече го пие.


Мойте са доста по-големи и да си кажа честно още не им давам плодови сокове, пробвах съвсем скоро 1-2 пъти,
но и ние бяхме с доста силни колики до към 4 месец и много внимавам със всичко, от което може да ги боли коремче.
Според мене ви е още рано за сокчета, давай чайчета от лайка, анасон, кимеон. А като капки за колики ние давахме Sab simplex.
В повечето случаи помагаше само носенето с коремче надолу Hug

# 223
  • Мнения: 623
Hellche,големи бонбони са бебоците!Въобще не ми изглеждаше притеснена за излъчване на живо.  bouquet
......а това предаване и "Часът на мама" се конкурират сериозно за това кой препуска по-бързо по отделните теми  Mr. Green

Узи,мамите вече са писали,че е добре и друг лекар да посетите.При нас се смениха няколко педиатъра и всеки ми казваше различни неща,някой път противоположни едно на друго.......да им се чудиш на акъла....

# 224
  • Мнения: 1 165
Добро утро от мен. Хубава седмица на всички.   bouquet

Да ви попитам за някои двигателни умения, които трябва да имат малките. Знам, че е различно и не искам да изпадам в паника, та .. и двамата се въртят като пумпали, Мишо отдавна, Хриси от един месец и малко, хващат се за решетките на леглата си, но не могат да се изправят. Все още не могат да седят на 100% сами, клатушкат се, седят и хоп си полягат в кошарите. Кога ще пролазят  newsm78?
Много ми е странно /на вас сигурно смешно/ как така на  година е възможно да ходят, като на 8 още не могат да се изправят от легнало положение в седнало и обратното. Кога ще могат сами да се изправят за решетките, чакам с нетърпение този миг  Mr. Green. Явно в рамките на 3-4 месеца се напредва по-бързо в това отношение, знам ли.
Я, кажете пак за проходилките. Слагам ги, ама нъцки, не знаят какво да правят, кефят се, но Хриси помръдва само назад  Rolling Eyes, което предизвиква голям кеф в него.  Рано ли е да ги слагам?
Пък белкем разберат за какво са им крачетата. Имам една, да взема ли още една, или да ги редувам  newsm78.
А и тия дни срещам дечица с проблеми  Sad и нещо пак ме подхванаха кошмарите и параноята, та затова пиша по този въпрос сега  Sad.


В края на седмицата ще отскочим до морето на "меден уикенд".  Mr. Green Само да сме здрави всички вкъщи.

Общи условия

Активация на акаунт