Австрия - много футбол, топло време и разни други неща :lol: - 16

  • 17 768
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 399
Някой имал ли е "вземане-даване" с Deutsche Vermögensberatung, Евентуално с фрау Ангела Гайслер? Някакви впечатления?



С Deutsche Vermögensberatung- да, с фрауто за което питаш-не. От Deutsche Vermögensberatung не можеш да имаш никакви впечатления, това е огромна организация и ти на практика не работиш с тях, а с един конкретен бератер. Така че е важно доколко твоя бератер е свестен, разбира и му се занимава. Досега сме ги търсили все в случаи когато е ставало въпрос за много пари и гледаме да потърсим и алтернативна оферта. НИе специално имахме много добър бератър, който успя да ни договори много добри условия в миналото, но за съжаление тя се разболя много сериозни о от тогава, не можем да разчитаме много на нея.

# 226
  • Vienna
  • Мнения: 261
Patenze25, нали пиша, не са мошенници, ама съвсем така както трябва не е... Затова пък цената е на ред. Аз съм била доволна въпреки че не съм получавала винаги колата която искам. По скъпи има винаги. Но колите са изправни и ако стане нещо помагали. Аз не съм имала аварии.
Sarrah ако солиш яденето йода стига по принцип. Съветвай се с твоя педиатър. Доколкото знам тези таблетки са за да ги складираш в къщи и да ги даваш само в случай на атомна авария като в Чернобил. Дава се безплатно определено количество на дете от аптеката.
Gigi_, какви са тези работи бе душа? Дерматологията си пада малко VooDoo за мене.
За среща и аз мога срядя и четвъртък.

# 227
# 228
  • Мнения: 343
момичета здравейте,

моля за помощ, някои от вас писаха, че децата вече нямали нужда от писмено разрешение на таткото при напускане на българия. може ли да ми кажете какви документи ми трябват за изкаване на такова удостоверение, и може ли таткото да свърши тази работа в посолството. защото дамите и господата които вдигат тел. там не са способни да дадат смислена информация, трябва да взема отпуска за да отида до там в работното им време между 9 и 12ч. #2gunfire
много спешно ми трябва, в петък летя с децата сама. клементина май писа, че ставало и за един ден. ще съм много благодарна за информация.

патенце, ако ти си лоша майка, аз съм още по лоша, алекс го дадох на тагесмутер на 9 мес., виктор на 6. не мисля че им е навредило.

иначе аз не искам да ви отегчавам с проблеми, напоследък нищо весело. единственото положително е, че отиваме в петък на море в гърция, решихме го много набързо след поредната доза антибиотик на децата. надявам се климата да им повлияе добре.

относно DVB, AWD i OVB... мнението ми е, далеч от тях. който е кадърен, нямя нужда от тези организации.  работих за кратко за една от тях, концепта им е абсолютно непрофесионален, моят шеф беше на пълен работен ден механик в сименс, и вечерно време даваше акъл на хората къде да си инвестират парите Rolling Eyes мерси. но както казах, мое мнение.

# 229
  • Мнения: 153
deiana, за декларациите - вече има закон, че ако децата пребивават постоянно в чужбина не се иска уверение, но да го обясняваш на някоя лелка митничарка 1 час преди полета ти и тя да се прави че не разбира  Stop аз лично не бих рискувала. Пък и ако децата са бг граждани още повече.
В посолството след 14h можеш да поискаш да те свържат с консулския отдел, те обясняват. Мисля, че таткото ще може сам да свърши работа. По принцип имат услуга за 4 часа, мисля че беше 30 евро, но често я правят веднага. Това поне за пълномощно, но мисля че и за такава декларация е така. Дано не го карат да пише за двете деца 2 отделни (по 30 евро), че те са едни  #Cussing out
Сама ли отиваш с децата в Гърция?
Успех в посолството Hug
И честит месечко на адаша. Вече няма да празнувате месечинки, а годинки Heart Eyes

# 230
  • Мнения: 343
Ана, благодаря.

дори не съм забелязала че имам месечко, толкова ми се мотае главата напоследък.

днес звънях в посолството към 16ч, имаха оперативка, обадете се  утре  Rolling Eyes сутрин не дават инфо по тел, може само лично да отиде човек. абе системата е супер, само да не ходи човек на работа.

за гърция отиваме 4та, но аз летя с децата до сф, мъжа ми  тръгва с колата с багажа Laughing сещай се с 2 бебета колко багаж имам.  в бг ще пренощуваме и в събота продължаваме до гърция с колата. наобратно същия план. дано да случим на хубаво време, аз никога не съм ходила там досега.
ангеботите за турция ме възмутиха с това, че деца над 2 год. плащат пълна цена и спят в стаята на родителите #Cussing out в египет сега е 45 градуса, в бг не ми се ходи на море. вариантите останаха италия или гърция.

# 231
  • Мнения: 957
Диана, при влизане в БГ не търсят декларация от бащата. Можете да направите такава в София. Определено ще излезе по-евтино. При положение, че бащата не е българин не виждам защо въобще ще ти търсят декларация, но като искаш си "вържи гащите".

Ето ви нещо за сутришно раздвижване http://www.youtube.com/watch?v=pQPuJ9-ebqo

# 232
  • Мнения: 239
Диана, моята дъЩеря е само с австрийско гражданство и досега никога не са ми искали декларация, а вече 5 години летя сама с нея, често и беz баЩа и.

А ако искаШ да вадиШ декларация в София си вzеми кръЩелните свидетелства на децата в оригинал, zаЩото иначе няма да ви иzвадят декларацията. Информацията ми е от нотариус, при неуспеШен опит да си иzвадя подобна декларация zа бабата и дядото.
приятна почивка и хубаво време ви желая

# 233
  • Vienna
  • Мнения: 266
deiana, на6ия план е подобен, само дето ние и 3мата летиме до бг и от там 6те си наемем кола под наем и 6те отско4им до гьрция, пьк в София 6те видим роднинитеМ
на бг 4ерноморие с малки деца не е препорь4ително. Гьрция мн 6те ти хареса, аz сьм ходила поне 50пьти и ми ня оби4ам, zа деца е супер. кцде отивате то4но
elfljo 10годи6ната певица ме остави с утворена уста, стра6на е,мн се радвам ,4е в бг има деца таланти

# 234
  • Мнения: 343
melicat

моите деца са 2но гражданство, но пътуват с бг паспорти, затова по коледа ми искаха разрешение от бащата.

елфло
в бг престоя ми е само в събота, на връщане в неделя. кои нотариус да намеря по това време?

скапана история. мъжа ми днес отиде в посолството, нямало такова ново нещо, да не се иска разрешение на бащата. т.е. трябва да вадим разрешение, струва 30 евро, за един ден. други деклрации не издавали. аз се опитах да обясня, че познати вече са си извадили, какво били извадили, те такива не издават, за нов закон не знаят...
какво да ви говоря, вие знаете сами....

# 235
  • Мнения: 957
Да питам пак за тагесмутърите...
Значи доколкото разбрах като си намериш тагесмутърка и като се уговориш с нея да кажем 20 часа седмично, сумата примерно...170 евро се плаща не ферайна, към който е тагесмутърката. Тя е на разположение 11 месеца, 1 е в отпуск. Какво става, ако детето ми е болно и не мога да го водя примерно 1 седмица (  тогава едната седмица  плащам ли си я, въпреки , че не ползвам услугата на тагесмутърката?) или какво става ако моята отпуска не съвпадне с нейната. Имам предвид ако речем прекарам 3 месеца в БГ през лятото. Доколкото успях да разбера мястото при тагесмутърката е обвързване за 1 година, така ли е?

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 15:33 от elfljo

# 236
  • Мнения: 239
elfljo Зависи от договора с тагесмутера или ферайна. По принzип договора е годиШен, но може да бъде променян (увеличаване, намаляване на часовете) или прекратяван със съответното предиЗвестие.

Ако детето ти е болно или ти си в отпуск си плаЩаШ За мястото, евентуално само zа храната се приспада някаква сума. Но така е и в детските градини.
АКо твоята отпуска не съвпадне с нейната имаШ проблем, ЗаЩото няма кой да ти гледа детето, докато тя е в отпуск, евентуално има Заместничка някъде друга, в най-добрия случай.
Ако тагесмутера не е към ферайн, а е частно практикуваЩа можеШ да се договориШ както ти е иЗгодно.

# 237
  • Мнения: 4 399
Елфльо, предполагам че теzи много конкретни условия zависят от ферайна. В нашия ферайн, ако детето не посещава тагесмутерката 1 цяла седмица, можеш да си поискаш обратно парите само zа храна. Останалите ги губиш. Това е на теория, но на практика, не се получава. Досега всички пари ги плащах на ферайнана и ми е неудобно след това да zапочна да правя тънки сметки zа 10 ? с жената която ми гледа детето по цял ден, zащото тя пьк би трябвало да врьща парите. От миналия месец плащаме храната при тагесмутерката (zа да се zаобиколи поредното данъчно беzумие #2gunfire) и се надявам че zа вбъдеще ще ми е малко по лесно да уреждам тия сметки. Или с една дума, досега не съм си поискала и 1 цент обратно. В zамяна на това пък тя беz проблем ми раzменя дни когато детето е болно или пък не ми вzима пари когато и го zаведа допълнително. Много объркано стана, но е факт че в договорите с ферайните пише едно, а отношенията ти с тагесмутерката са доста по лични, а не толкова формални и нещата не вървят съвсем по договор, което пък е добре и zа двете страни.
По отношение на отпуската, проблемът си е иzцяло твой, докато си в отпуска, ако ще да е 5 месеца, пак си плащаш таксата, единствено може да ти се приспаднат парите zа храна. Когато пък тя е в отпуска, плащаш една минимална такса (zа нас в момента е 70?), zа да ти се паzи място, въпреки че не полzваш услугите. Не си обвърzана zа 1 година, не си обвърzана иzобщо, но и тя не е обвърzана с тебе и ако решиш да прекъснеш zа 3 месеца zащото си в отпуска, тя пък може след това да няма място zа тебе, а не можеш да сменяш тагесмутерки преz 3 месеца.
Така е, Тагесмутерките си имат някои ограничения, иzлиzат доста по скъпи от детската градина, но пък zа деца до 3 години според мен са най доброто.
В кой ферайн 20 часа струват 170?. Shocked Или това е може би само таксата, беz храната?

# 238
  • Мнения: 112
Жени ,Ритаме то4но така-таблетките са в слу4ай на авария  като в 4ернобил  да могат своевременно да дадат на децата.По тази логика  ние трябва да си  имаме и в къщи  от тях./Бог да пази/

Елфльо мерси за клип4ето.Голям талант това дете,дано не го изхабят.

Вяра,един мой познат казва за тези бератьри,4е са два вида- едите са измамници,а другите некадьрници.От тези ,които ние познаваме се доказаха като такива.За влагането на пари имам следния съвет от една успяла жена - пар4е земя,кермида и тухла; и злато но не в бижута..Успех!

Дейана успех с декларацийте..

# 239
  • Мнения: 957
Вяра
http://www.efk.at/main/m_tagesmutter_3.htm
. betragen bei  10 Wochen-Stunden ? 105,-- mtl.
15 Wochen-Stunden ? 140,-- mtl.
20 Wochen-Stunden ? 170,-- mtl.
25 Wochen-Stunden ? 198,-- mtl.
30 Wochen-Stunden ? 218,-- mtl.
35 Wochen-Stunden ? 253,-- mtl.
40 Wochen-Stunden ? 273,-- mtl.
  правилно ли съм разбрала 170 на месец?

Общи условия

Активация на акаунт