Клюкините от пролетта - 13

  • 18 089
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 671
Благодаря ви девойки.  bouquetВ четвъртък отиваме на всяка цена и започваме с логопедката.Може само да помогне.

Зеленоочке,бързо въстановяване на Ники. Hug

# 226
  • Мнения: 446
Оморфис Hug дано!
Успех и на вас с логопеда Hug

# 227
  • Мнения: 2 336
Greeneyes girl, нищо не схванах от проблема на Ники освен, че има бактерия в гърлото. Каква е тази алергична компонента?

# 228
  • Мнения: 911
Trayana, честит ден рожден с много закъснение!

и от мен, и от мен   bouquet
като виден представител на най-закъснелите, ама от сърце, да си много щастлива Heart Eyes


БЛАГОДАРЯ ОЩЕ ВЕДНЪЖ!  Heart Eyes

Моята клюка пък е, че днес/вчера цял ден получавах "закъснели" поздравления за РД и ми беше мнооого кеф  Party щото имаше и приятели, които ми звъняха от 17.05 - та, както се казва, три дни всенародни тържества!  Mr. Green

Момичета... #Cussing out отпочнала съм един капитален ремонт........не е истина просто! Та ако зачезна, да знаете, че съм затисната под някоя торба цимент - не ме търсете, като разчистят, ще изляза  #Cussing out

Само местя бебето от стая в стая да не прашасва много горкото, щото пък то навън стана жега - не е за хора да го изпружа на слънцето на 30+ градуса (до вчера беше зима  Sick), а и не мога да оставя нещастните майстори на двата ми освирепели...дакела  #Crazy Веселба ви казвам  #Cussing out

# 229
  • Мнения: 4 458
Сисе, браво за листовките и успех на кормуването. И аз ги взех с една и то неволева грешка която после поправих ама се пишело за грешка щото съм задраскала и можело да се приеме като маркировка  Tired Още не мога да му го простя на изпитващия така че знам как се чувстваш  Hug Втория шпът е по-лесно - повярвай ми. Миналата седмица като бях на изпит изобщо не ме интересуваше колко грешки имам а само дали ще взема или не картичката  Wink

Траянче, ама ти що така с бебе си се вдигнала на ремонт? Пожелавам ти бързо и успешно приключване  Peace

Ники, кажи за резултатите когато са готови. Дано не е нещо сериозно.

Моята клюкина е че се сдухах от работа  Tired и сега трябва да чета книжка с децата за изпит по четене  Confused Искам само да се излегна някъде - може и на басейна и никой да не ме безпокои за нищо но уви. Още работа ме чака но нея малко по-късно - след децата.

Получих си и дипломите преведени и прошнуровани от Б-я така че скоро ще се похваля че съм ученичка  Mr. Green Само сериозно съм се замислила за време в което ще уча  Thinking Надявам се да намеря необходимото време щото иначе.... Препдолагам ако съкратя форума на половина ще ми се събере необходимото за учене време  Joy А и ако запиша през лятната ваканция за децата поне няма те да ме дърпат за техните домашни  Wink

# 230
  • Мнения: 2 327
Omorfis, пращай го детето. То не е страшно на логопед. Гинко го занимавам с такива неща откак се е родил в най-буквалния смисъл. Но при него нещата са по-сериозни. Така и не е проговорил още.
Иса, на доста места съветват все да се изчаква и мен така ме съветваха, но истината е че като чакаш се губи време само. Дариа е достатъчно голяма за да може да се работи с нея. По-добре от по-рано.
Там където водя Гинко работят много добре с деца. Всичко е игра, навсякъде има играчки и всякакви такива неща. На децата много им харесва. Не е да седят в една стая и някой да им обяснява как да си поставят езика, за да кажат нещо си...

# 231
  • Мнения: 402
Greeneyes, това какво означава  ConfusedСтискам палци да се разбере накрая от какво има алергия и да се пооправи Ники  Hug Hug Hug

# 232
  • Мнения: 2 274

Не се колебай изобщо - пращай детето на логопед. Знаеш, че не е трудно, а говорните проблеми се отразяват после на писане, четене, могат да доведат и до заекване...
Леле, Исаааа, добре че не си ми майка!  Laughing
Трима логопеди  не можаха да ме откажат от Моето си "Р", само ме измъчиха и съм проговорила на три годинки...
Макар и нескромно, мога да кажа, че владея три езика, на още един мога да чета и пиша, дори съм давала уроци на начинаещи, имам и познания по арабски, а в правописа  -  съм почти перфектна (само защото перфектни хора няма, иначе не ми гледайте разместените букви, докато пиша, това е следствие от длъгото свирене на пиано)... И дори не заеквам!  Joy

# 233
  • Мнения: 2 274
А! И, Оморфис, да не пратиш детето да му режат юздичката на езика- няма да помогне! Wink
А и колко е секси неправилното " Ррррррр"  Wink

# 234
  • Мнения: 2 327
Ако е само за едно неправилно "р" може да мине и с него, но ако има други проблеми по-добре да се види от какво са... Отделно, че детето вече е голямо и може да го притеснява как говори, особено ако му се подиграват децата.

# 235
  • Мнения: 236
Абсолютно подкрепям своевременната консултация с логопед.  Не е никак за пренебрегване, особено ако проблемът е наистина по-сериозен. Моя позната така отлагаше дълго време воденето на сина им, а в крайна сметка логопеда установи и намален слух, та ги изпрати на специалисти и се оказа, че детето е с 50 % глухота и на двете уши. Оттам и проблема с неправилното произнасяне на някой звукове, защото просто не ги чува.

# 236
  • София
  • Мнения: 6 999
[Иса, на доста места съветват все да се изчаква и мен така ме съветваха, но истината е че като чакаш се губи време само.

Да се чака, съветват главно хора, които не са специалисти.  Naughty Иначе си има възраст, до която детето да се научи да произнася даден звук. За 'р' и 'л' това е най-късно - около 6 години. За шъшкавите - 4,5г... Аз не мога да казвам 'л' и в някои случай, когато говоря агнл. най-вече ми пречи.

Майка ми заведе Дариа на логопед на 2 г. и малко, защото не говореше. аз съм 'за' да се търсят специалисти, а не да се чака. Логопед никога не би навредил.

# 237
  • София
  • Мнения: 1 352
И Христина използваше "с" вместо "ш", не съм я водила на логопед, дори не съм забелязала кога е започнала да говори правилно. Митко вече е на 4, но р-то никакво го няма. Надявам се да има консултация с логопед в нашата детската градина.
Всъщност на мен въобще не ми пречи, даже напротив - толкова ми е сладък като каже "динозавъл" или "клокодил"... Laughing

# 238
  • София
  • Мнения: 6 999
Хей, девойкииииииииииииии

Организация за събота? Кой ще се вози с нас до Драгалевци?  newsm78

# 239
  • София
  • Мнения: 17 377
И с мен може, ако Оморфис идва, да я взема от нашето кьоше  Laughing

Аз само не разбрах къде точно в Драгалевци  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт