как ще ги опазим

  • 2 151
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 229
Моят син проходи през лятото - по къси панталонки или направо по боди. Интересното е, че в него период нямаше синки и одрани колене. Никога не сме ползвали проходилка и той се беше научил да пада по дупе или се подпираше на ръце. Сега когато уж вече ходи стабилно е постоянно в синини. Ама сега не просто ходи, а бяга, катери се по пързалки, пейки, къде що види стъпала и естакади. И всичко това на максимална скорост. Така че на вас раните тепърва ви предстоят след няколко месеца. И въпреки, че Виктор си има белег от аркада над едното око, и през ум не ми е идвало някога да му слагам наколенки и разни такива. Колкото повече бяга и се катери насам-натам толкова по-бърз и сръчен става. Просто следя на наистина опасни места да не се катери. Иначе го оставям да си пада на воля, а той изобщо не плаче, ако се удари. И аз до 10-11 годишна възраст бях постоянно в синини и рани.

# 46
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Няма опазване, освен ако не го оборудваш с наколенки  Rolling Eyes Първото лято, което дъщеря ми изкара вече ходейки, раните по коленцата никога не зарастваха.

# 47
  • Мнения: 1 367
И аз си задавам същия въпрос,въпреки,че синът ми още не ходи напълно самостоятелно.Страхувам се,че не се е научил да пада и поради тази причина пада лошо.Ето вчера просто се засили на някъде,изплъзна ми се от ръката и след части от секундата беше по гръб на земята.Той не знам дали се уплаши,но аз... #Crazy

# 48
  • Монтана
  • Мнения: 220
Не можеш да го опазиш на 100%.Ще пада,ще става и после пак...Без ожулвания и рани няма да се разминете.Дано детето само си изгради някакъв рефлекс за самото падане,та да няма много поразии.Мойта дъщеря като падаше,винаги си вирваше главата нагоре[като костенурка],и[да чукна на дърво] досега с обелен нос и избити зъби не сме били.Но коленете и дланите много пъти са били в рани.Тя проходи лятото,две седмици преди да стане на 1 година.  Hug

# 49
  • Мнения: 636
През лятото, когато дъщеря ми проходи, нямаше къси гащи и полички - само тънки панталонки и клинчета под коляното. Иначе направо се утрепваше...

Общи условия

Активация на акаунт