Идеи за бебешки манджички

  • 19 143
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 524
storm76, когато готвя на сина ми риба, купувам филе сьомга. Няма почти никакви костици, много лесно е за обработване.

Мерси. Ще пробвам със филе от сьомга.
За лещата - ми аз съм купила една оранДЖЕва Grinning, дето не съм готвила до сега. След  брюкселското зеле почваме да се захранваме с леща. Мен ме посъветваха лещата да я сваря и да я пасирам през цедка, за да отстраня люспите по този начин.

# 16
  • Мнения: 6 029
Безсолна извара + малко кисело мляко + 1 бисквита + плод (банан, ябълка, череши....) - в пасатора.

Аз си харесах вчера ето това от линка на Виви   bouquet

Стана ужасно вкусно! Като чийз кейк за бебета  Grinning

Оранжевата леща не беше ли без люспи?

# 17
  • Мнения: 2 524
Оранжевата леща не беше ли без люспи?
Ми де да знам, като я сготвя , ще кажа Laughing

# 18
# 19
  • Мнения: 5 940
Оранжевата леща е без люспи, приготвя се за десет минути, придобива златист цвят. Много е вкусна, подходяща е за крем-супи.

# 20
  • Мнения: 8 229
Ха-ха, не знаех, че гореописаните рецепти са за бебешки манджи. Че то аз и за нас, същите неща готвя. Само количествата са по-големи и всичко е нарязано на по-едро.

# 21
  • Мнения: 554
А някоя мама да има рецепта за тиквички, че днес ми донесоха много хубави, но нещо нямам муза с какво да ги направя newsm78 Предварително благодаря.

# 22
  • Мнения: 2 131
Аз правих на Алекс мусака с тиквички и ориз. Мисля, че рецептата е от форума, ама аз вкарах и малко импровизация. Сложих в тавичка ориза, тиквичките - обелени, без семките, и нарязани на ситно, малко домат /пак обелен и без семките/, лук, съвсем мъничко парченце от бульоните на Маги /кубчетата/ и вода. Като поизвря водата, направих заливка от половин жълтък и 2-3 лъжици кисело мляко и пекох около 30 минути от страх заливката да не остане сурова  Grinning.
Като беше по-малък съм правила задушени зеленчуци, в които слагам и тиквичка.
Сега се замислям да му направя задушени тиквички в малко масло /нарязани на кръгчета/ и после да ги яде с кисело мляко.

# 23
  • Мнения: 6 029
съвсем мъничко парченце от бульоните на Маги /кубчетата/

Не слагайте такива неща в храната на децата, не им покварявайте вкуса от сега  Confused

# 24
  • Мнения: 2 131
Да им покваряваме вкуса?!  newsm78
Както и да е...  Peace

# 25
  • Мнения: 6 029
В бульоните на Маги и други подобни боклуци има мононатриев глутамат. Ето тук можеш да прочетеш една статия, много добре е обяснено. Аз ги избягвам и в нашите храни тези неща. Избягвам и храни, в които го има, но не винаги успявам  Tired

# 26
  • Мнения: 2 131
Статията е интересна, благодаря   bouquet! Хубаво е човек да бъде информиран!
За съжаление, не можем да опазим децата си от всякакви химии и т.н. Жалко е, но е така. Дори плодовете и зеленчуците са наблъскани с какво ли не.

# 27
  • Мнения: 6 029
Да, не можем, но пък можем да ограничим някои боклуци, които зависят от нас. Като например бульончета, вегети, фиксове и т.н. Grinning

# 28
  • Мнения: 2 131
Добре, де, малко се получи диалог, за което се извинявам. Но искам да питам нещо - теб, Julie, а и другите майчета, което предполагам ще е от полза не само на мен. С какво овкусявате ястията на децата си. Сол не слагам - не било хубаво за бъбреците, чубрица и черен пипер - от страх да не му подразни коремчето. Слагам по съвсем мъничко червен пипер. Магданоз - да, ама той по-скоро е за аромат. Какво тогава?!  newsm78

# 29
  • Мнения: 6 029
Ами аз слагам малко сол, все пак в малки количества солта е нужна на организма. А и безсолна манджа е ужасно  Sick Слагам и чубрица, тя е по-скоро полезна за стомаха. Черен пипер също слагам съвсем мъничко. Магданоз, копър, сушен джоджен, сушена мащерка.

Общи условия

Активация на акаунт