Как ви звучат имена като Кармен, Ромео, Жулиета и т.н.?

  • 9 712
  • 186
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 353
И на мен като на Имелда ми звучат като заглавията на една опера и един балет. Засега не ми е хрумвало да си кръщавам така децата, а дано и занапред да съм си с акъла ...

# 106
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Липсата на толерантност също не е проява на кой знае какъв акъл. Пием кока-кола вместо компот, пушим Малрборо вместо Виктори и ухаем на Шанел вместо на Евтерпа, но по отношение на имената сме големи патриоти. На мен пък това ми е смешно. И това, че на някои хора героите на Шекспир им навяват асоциации с нещо сапунено. Ама това вече е по-скоро тъжно.


Абсолютно подкрепям  Peace Избиваме се да плюем почти всичко българско, но пък не харесваме чужди имена. Моля, няма нужда.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 381
Липсата на толерантност също не е проява на кой знае какъв акъл. Пием кока-кола вместо компот, пушим Малрборо вместо Виктори и ухаем на Шанел вместо на Евтерпа, но по отношение на имената сме големи патриоти. На мен пък това ми е смешно. И това, че на някои хора героите на Шекспир им навяват асоциации с нещо сапунено. Ама това вече е по-скоро тъжно.

Не мисля, че някои от сравненията са удачни. Аз съм върла непушачка, обаче пушачите да се изкажат за разликата между Марлборо и Виктори. Шанел си е Шанел все пак - класика, а аз Евтерпа не бих си купила, ако ще се изпарява за нула време. А и рекламите на този парфюм ми се виждат напълно дебилски, та не бих посегнала в магазина към него.
Имената на Шекспировите герои се свързват със сапунки просто защото те - сапунките, са по-известни. В такива времена живеем, за съжаление. Едва ли някой не знае кои са Ромео и Жулиета и тяхната история.   
Но, както други бяха писали, на мен името Ромео Иванов например ми звучи гадно и това си е. 

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 1 278
Не от патриотизъм, ама име като Хамлет Тюфекчиев си е...А е действително. Добре, че не знам презимето  Joy Joy Joy

# 109
  • Мнения: 604
Живея в Испания и Кармен е много често сре6тано име тук сред малцинствата.И на мен не ми харесва,за Ромео пак НЕ,а Жулиета .....става.

# 110
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 590
Живея в Испания и Кармен е много често сре6тано име тук сред малцинствата.И на мен не ми харесва,за Ромео пак НЕ,а Жулиета .....става.

Сред кои малцинства? И аз съм живяла в Испания, но нямам налюдения, че Кармен е име, принадлежащо предимно към малцинствени групи   Thinking Напротив, много известни испански личности носят това име.

# 111
  • Мнения: 342
По-скоро децата от малцинствата в БГ са често наричани така... но защо да е Кармен, като може да е Кремена?

# 112
  • Мнения: 604
Е моите наблиудениа са други вси4ки испански цигани кръ6тават дъ6терите си Кармен!Да като цяло името е доста сре6тано тук сред тях

# 113
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Кармен и Жулиета ми звучат добре, но Ромео ....  newsm78 , нещо не ми допада. По добре Румен.

# 114
  • Мнения: 279
Имената не са лоши,но не ми звучат добре на български.Напр.: Жулиета Караиванова,Ромео Петков,Кармен Бояджиева  Rolling Eyes еми...
Подкрепям мнението ! Peace

# 115
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Звучат поетично и патетично, а биха били нормални за ромското културно и нравствено съсловие Joy

# 116
  • Мнения: 6 274
Звучат поетично и патетично, а биха били нормални за ромското културно и нравствено съсловие Joy
Много сте ми странни с тези разсъждения. Значи, когато стане въпрос за Георги, примерно - това е нормално име. Тогава ви звучи добре и всичко е наред. Само, дето забравяте, че всяко 5 цигане е Гошко. А ако се спомене някое "чуждо" име, веднага му лепвате етикет "ромско". Нещо не мога да ви схвана логиката.  Thinking
П.С. Нямам нищо против името Георги (съпругът ми се казва така), просто го дадох като пример, защото като се сетя какво става по ромските квартали на Гергьовден и ми става лошо.  Sick

# 117
  • Мнения: 3 695
Ами как ми звучат - нито са ми любими, нито ме дразнят. Peace

# 118
  • Мнения: 487
Не бих си кръстила така децата,  но всеки има право на избор. Като се замисля Жулиета горе долу бива, но другите категорично не ми допадат.

# 119
  • Мнения: 5 026
Не ми звучат добре за име на българче.

Общи условия

Активация на акаунт