Бременност- лекарства

  • 1 966
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
1. пиех фолиева киселина по една таблетка на ден
2. витамините за бременни на Хип , обаче тях започнах да ги пия след 5-тия месец , преди това карах на мнооого плодове
3. кръвен рест не съм правила
4. в 8-сма седмица бях на гинеколог и видяме тупкащото сърчице, а дригите изследвания ми ги направиха в 12 г.с
успех ти пожелавам

# 16
  • София
  • Мнения: 154
1. ФК Neopholic META
2. Витамини Pre-Natal
3.Кръвен тест не съм правила
4.7 дена след като ми закъсня бях при гинеколога Hug

# 17
  • Мнения: 196
И аз като теб пиех тези две неща в същата дозировка+феро фолгама,преди да я спрат от внос.Всичките са ми предписани от лекар,с изключение на ф.к.,която започнах да пия 5-6 месеца преди да успея да забременея(бременноста ми беше планувана).Кръвни изследвания трябва да ти пуска почти всеки месец лекарят,който ти следи бременноста(и да минават през ЗК.
Какво имаш в предвид за дефектите на таблетките?

# 18
  • Мнения: 518
не съм пила фолиева киселина нито витамини, ядях много плодове и зеленчуци, а и доки не ми каза, че имам нужда от такива работи и аз затова не си взех, незнам дали е било грешно, още не съм родила остава 1 месец. Кръвните ги направих във началото на втория месец и повече не съм правила, защото моя доктор така практикува - не прави изследвания, защото не обича да боцка бременните безпричинно #Crazy Не съм съгласна с това, но...Абе, май не съм си избрала най подходящия док newsm78 ама има най добрата апаратура в нашия град и аз затова Peace За първи път отидох при него на десетия ден след като ми закъсня.

# 19
  • Мнения: 234
1. Пия Neopholic- по 1 на ден.
2. Не
3.Не сам.
4.В 6г.с.
Пия още no-spa и Utrogestan100 за задържане,че кървя Sad

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Пиех Матерна по предписание на наблюдаващата лекарка. А при нея отидох във втория месец за установяване на бременността. После ходех веднъж месечно. Кръв давах някъде към края на втория месец.

# 21
  • Мнения: 471
И аз като теб пиех тези две неща в същата дозировка+феро фолгама,преди да я спрат от внос.Всичките са ми предписани от лекар,с изключение на ф.к.,която започнах да пия 5-6 месеца преди да успея да забременея(бременноста ми беше планувана).Кръвни изследвания трябва да ти пуска почти всеки месец лекарят,който ти следи бременноста(и да минават през ЗК.
Какво имаш в предвид за дефектите на таблетките?

работила съм като инженер "качествен контрол" във фармацефтичен завод за таблетки за това ги гледам обстойно
"дефект"- малки петънца по таблетката-кафеви, черни, червени- като механичен примес получен при таблетирането-нещо е останало все едно по машината......; таблетката е двойноизпъкнала а ръбовете и не са остри -такива някакви назъбени.... следователно не отговаря на показатело "външен вид" и партидата се бракува
а и тези 400 микрограма т.е 0.4 мг фолиева киселина в една таблетка са много трудно да се вкарат в нея имайки в предвид че цялата таблетка тежи около 100 милиграма

за пример давам ЕФИЗОЛА - една таблетка тежи 650- 700 милиграма и в нея има 1 милиграм Деквалин хлорид и 150 милиграма Аскорбинова киселина. Това количество Деквалин хлорид много често го е нямало в таблетката "прави се тест на 50 таблетки за съдържание на активно вещество и се търси количество от 0.9 мг до 1.1 мг" и партидата се бракува.

А фолиевата киселина е хран. добавка едва ли я следят толкова стриктно. А хран. добавки са вещества(субстанции), на които се прави анализ на една партида през 6 месеца за качество и останалите партиди през тези 6 месеца ползват същият сертификат за качество. А манипулации в този бранш колкото искаш!

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 17:13 от An.Stefanova

# 22
  • Мнения: 471
Ако някой се интерисува мога да напиша и повечко по въпроса Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт