8,5 г без опит за забременяване

  • 3 072
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте.
Със съпруга ми сме заедно от 8,5 г. От първата си жена има 2 деца (т.е няма здравословни проблеми). Откакто сме заедно до момента не сме правили опити за забременяване и до сега нямам такова. Обещава ми, че ще имаме, но моментът непрекъснато се отлага?! Понякога се чудя дали го иска и кога ще му дойде времето?
Аз не ползвам предпазни средства, а той спира еякулацията си.
От друга страна като се замисля   newsm78 , колко нежелани бремености настъпват дори при предпазване (от страна на мъжа) и то за кратко време и се чудя толкова ли е перфектен или е възможна и някаква причина да има у мен?
Освен, че вече съм на 34 г. съм и пушачка, може би и това до голяма степен оказва влияние?

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 13:02 от eva2

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 781
Ева,
Първо това ,че има 2 деца от предишния си брак изобщо не означава ,че няма проблем (дано да няма)
Второ вие сте семейство и трябва двамата да решите искате ли или не искате деца!
Ако не иска  е твое решението дали искаш или не искаш да продължиш да живееш с него и си готова да се лишиш от възможността да имаш деца заради него..
Ние не можем да те посъветваме нищо.В този форум всички се борим да имаме деца и за нас това е най-важното нещо в живота ни.
Като се пазите няма как да разберете имате ли проблем или нямате със зачеването.Това ,че понякога (много рядко) се получава бременност при пазене не означава ,че трябва да се надяваш на това ,едва ли не видиш ли дано се изтърве и стане бебе).
Пожелавам ти успех и дано си имате детенце! Hug

# 2
  • Мнения: 1 062
Зъбче го е казала, ама и аз да повторя.
Това, че има две деца нищо не значи.
С времето нещата могат да се променят
по една или друга причина.
Както се казва - проверката е висша форма
на доверие.
И второ не ми харесва това с пазенето.
Не ми изглежда като знак, че иска дете...не знам.

# 3
  • Мнения: 763
Здравейте.
 От първата си жена има 2 деца (т.е няма здравословни проблеми). Аз не ползвам предпазни средства, а той спира евакуацията си чрез притискане на 1 точка ......

С подчертаното в черно, и аз не мога да се съглася, а за думата в червено, не можах да се стърпя  Joy Joy Joy

# 4
  • София
  • Мнения: 639
Подкрепям думите на Зъбече и искам да добавя, че ние с мъжа ми сме заедно от 5 години, и от толкова не използваме никакви предпазни мерки, от 1 година и малко правим опити за бебе, но когато отидох при д-р Владимиров, той ни записа като двойка с 5 годишен стерилитет. Обяснението му беше точно това, че щом от 5 години не се пазим независимо по какъв начин все веднъж щеше да има "грешка".
Затова, поговорете и ако наистина бебето е желано от двамата, потърсете евентуална причина за не ставането му.
Успех  Hug

# 5
  • Мнения: 3 675
Ние не са пазим пък от две години.Наистина рядко правим секс-2-3 пъти в месеца, но си мисля, че досега няма как да не се е получило.В този случай може ли да се говори за стерилитет?Каква честота на актовете трябва да има една двойка и бебе да не става, сори че е офтопик.

# 6
  • Мнения: 1 062
Ами ако тези 2-3 пъти не са в момент, когато си в овулация, и повече време да опитвате няма как да стане  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 294
gitadam във вашия случай е много трудно да се каже дали има причина за незабременяване или не . Трябва поне от 3 до 6 месеца да опитвате активно и тогава ако не се получи може да се говори евентуално за някаква причина .
На Ева нямам какво друго да кажа момичетата преди мен са казали достатъчно  Peace

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Аз пак да се обърна към Гита-и в другата тема ти казхме,че вече е време да се заемето по-сериозно с незабременяването.Изследвания,спермограми и т.н.

# 9
благодаря на всички за мненията и пожеланията  Laughing
просто се питах Е ЛИ Е ВЪЗМОЖНО толкова дълго време да не стане "случайно"? а доста често правим секс.. newsm78
а думата в червено беше правилно написана от моя страна но при проверка за правопис ми даде грешка  и в бързината я копирах  Laughing сега ще я коригирам

# 10
  • Мнения: 1 062
A защо се осланяте на случайността, и се надяваш да стане, а всъщност се пазите?  newsm78 newsm78 newsm78
Не е моя работа де, просто питам  Thinking

# 11
  • Мнения: 3 675
Ние ги правим уж по време на ову.Цеци, душко, права си.  bouquetно първо пращам мъжа ми....

# 12
Ами той ме пази,защото има още бизнес-дела и организационни въпроси преди моето излизане в майчинство ,
а пък аз се надявам на случайността, защото вече повече ме интересува личния ми живот, отколкото бизнеса

# 13
  • Мнения: 1 062
Разбирам  Blush Кофти разминаване на приоритетите - дано се срещнете по скоро по пътя и има единомислие относно близкото бъдеще   bouquet

# 14
  • Мнения: 3 675
Той и моят само работата му е в главата и за бебеправене няма време, все му се спи, изморен дрън-дрън.сега ще видим кога ще благоволи да се дотътри до лекаря, май ще е през отпуската.ако до дотогава сме успяли с бебето, ще е чудо.

# 15
ДА, СЛОЖЕН КАЗУС .. ДАНО СЕ РАЗРЕШИ СКОРО, БЛАГОДАРЯ
  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 334
Ами той ме пази....а пък аз се надявам на случайността
Е...явно те пази доста добре човека Whistling Много мъже биха му завидяли,но това е една друга тема.Наистина не  е задължително да има проблем в него.Много двойки се пазят по вашият метод....и не е имало забременяване.Не може да се разчита на случайността Crossing Arms

# 17
така е - да, съгласна съм.
понякога само един психологически проблем е достатъчен за да не стане- може би милиони случаи има такива!

# 18
  • Мнения: 1 425
Спирайте да се пазите и то ще се види.
А това че преди 10 години имал 2 деца нищо не значи.

# 19
  • Мнения: 2 448
Ами на нас ни се роди детето след 10 години брак без опити за забременяване, но аз бях тази която не исках повече от мъжа ми. В крайна сметка се случи непланувано. Simple Smile

# 20
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 071
Ами то това е толкова различно и индивидуално, че едва ли някой би могъл да ти даде съвет. А бизнес делата ще си ги има винаги, явно бебеправенето не му е на дневен ред. Ако твоят приоритет е да имаш деца, трябва сериозно да си поговорите. Аз например не можех да забременея 3 год., без никакво пазене и без да спазваме овулации и т.н. Реших в един момент да отида на лекар да видя какво става и... се оказа, че съм бременна. Hug Ето ви случайност!

# 21
  • София
  • Мнения: 71
Ние не са пазим пък от две години.Наистина рядко правим секс-2-3 пъти в месеца, но си мисля, че досега няма как да не се е получило.В този случай може ли да се говори за стерилитет?Каква честота на актовете трябва да има една двойка и бебе да не става, сори че е офтопик.
На мен гинеколог ми е казал, че когато се прави секс специално с цел бебеправене, трябва задължително да е в дните на овулацията ти и е хубаво мъжът да се е въздържал десетина дни от еякулация. Желая ти успех! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 71
Ами той ме пази,защото има още бизнес-дела и организационни въпроси преди моето излизане в майчинство ,
а пък аз се надявам на случайността, защото вече повече ме интересува личния ми живот, отколкото бизнеса
Миличка, не разбираш ли, че човека просто не иска повече деца?! Аз съм в същата ситуация. Моят си има две момчета от първия си брак и вече не ще и да чуе за ново бебе! Първо каза, че ще се прежали един вид, после въртя, сука, накрая втвърди позицията и отказа категорично. И аз колко съм се надявала да стане случайно.......няма да ти казвам! Ама то не става така. Хем сме и на годинки вече, особено пък аз. Става все по-трудно, дори да се прави с желание, камо ли да се надяваш на случайност. И твоя те върти по същия начин - ха сега бизнеса да оправим, я пък после ще чакаме повече пари да се появят, че сега няма достатъчно и за бебе, я после нещо друго излезе..... И така. Не се надявай много-много, ми беше думата. Все пак ти желая късмет! Hug
П.П. Роман мога да напиша по тази тема!

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 14:17 от Grizanka

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Гризанка,няма такова нещо като въздържание 10 дни при мъжа#CrazyВъздържанието трябва да е 3-5 дни най-много Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 891
На мен ми се струва много време...  Thinking
Ние спряхме да се пазим декември и януари вече бях бременна. Simple Smile То ясно, че има и известна доза късмет да стане толкоз бързо, ама пък 8.5 години...  #Crazy

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ами той ме пази,защото има още бизнес-дела и организационни въпроси преди моето излизане в майчинство ,
а пък аз се надявам на случайността, защото вече повече ме интересува личния ми живот, отколкото бизнеса
Миличка, не разбираш ли, че човека просто не иска повече деца?! Аз съм в същата ситуация. Моят си има две момчета от първия си брак и вече не ще и да чуе за ново бебе! Първо каза, че ще се прежали един вид, после въртя, сука, накрая втвърди позицията и отказа категорично. И аз колко съм се надявала да стане случайно.......няма да ти казвам! Ама то не става така. Хем сме и на годинки вече, особено пък аз. Става все по-трудно, дори да се прави с желание, камо ли да се надяваш на случайност. И твоя те върти по същия начин - ха сега бизнеса да оправим, я пък после ще чакаме повече пари да се появят, че сега няма достатъчно и за бебе, я после нещо друго излезе..... И така. Не се надявай много-много, ми беше думата. Все пак ти желая късмет! Hug
П.П. Роман мога да напиша по тази тема!
Hug
И ти какво? Ще се примириш ли да нямаш никога деца, защото той не желае други?

Към авторката: Grizanka ти го е казала, разрешавай проблема докато е време, да не се окаже, че влака е заминал, докато той се наумува. Peace Действай радикално, ако искаш резултати.
И да, възможно е да не стане грешка толкова време, рядко, но се случва. Дано наистина, нямате здравословен проблем.

# 26
  • София
  • Мнения: 71
Гризанка,няма такова нещо като въздържание 10 дни при мъжа:crazyeyes:Въздържанието трябва да е 3-5 дни най-много Peace
Цецинка, цитирам доктора, нямам претенции, че разбирам много. Точно така каза, десетина дни.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Дано се е объркал докторът,иначе трябва да си скъса дипломата.

# 28
  • София
  • Мнения: 71
Здрасти Северина! Hug Hug Hug
Не съм се примирила, не съм казала такова нещо. Борбата продължава. Лошото е, че мъж като моя трудно се напуска, защото иначе си е чудесен и много го обичам. Наистина е изключително свестен човек! Знач, че мъже много, ама аз си искам този. Ще се поборя още малко, пък ако не става.......ще търся друго решение. Но ще бъде жалко, мнооого жалко!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 71
Дано се е объркал докторът,иначе трябва да си скъса дипломата.
Нали знаеш, че колкото доктори - толкова мнения?! Едни едно ти разправят, други друго......иди разбери къде е истината!!! newsm78 newsm78 newsm78

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Здрасти Северина! Hug Hug Hug
Не съм се примирила, не съм казала такова нещо. Борбата продължава. Лошото е, че мъж като моя трудно се напуска, защото иначе си е чудесен и много си го обичам. Наистина е изключително свестен човек! Знач, че мъже много, ама мнага си искам този. Ще се поборя още малко, пък ако не става.......ще търся друго решение. Но ще бъде жалко, мнооого жалко!!!
Радвам се, че не се примиряваш! Simple Smile Бори се и скоро да се похвалиш с победа! Grinning     bouquet

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Ясни са ми докторите,не исках момичетата да останат с погрешно впечатление относно срока на въздържание.Както и да е,всеки решава на кой да се довери Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 71
Здрасти Северина! Hug Hug Hug
Не съм се примирила, не съм казала такова нещо. Борбата продължава. Лошото е, че мъж като моя трудно се напуска, защото иначе си е чудесен и много си го обичам. Наистина е изключително свестен човек! Знач, че мъже много, ама мнага си искам този. Ще се поборя още малко, пък ако не става.......ще търся друго решение. Но ще бъде жалко, мнооого жалко!!!
Радвам се, че не се примиряваш! Simple Smile Бори се и скоро да се похвалиш с победа! Grinning     bouquet
И аз за това се моля! Стискай палци! Дай Боже да се похваля!!!!!! Ще е голямо чудо! Hug Hug Hug

# 33
  • Мнения: 2 660
Мен ако питаш - постави си ребром въпроса и започнете да правите целенасочени опити за бебе. Да се надяваш нещо да стане случайно е неефективно, а и се отразява на отношенията ви. Поговорете си открито.

# 34
  • varna
  • Мнения: 676
Трябва много сериозно да се замислиш дали искаш да продължаваш да бъдеш с този мъж,Очевадно е,че той не иска повече деца,а само замазва положението пред теб.Все пак на тебе ти е време за дете и недей да си губиш времето и да умуваш много,а вземи окончателно решение и действай.

# 35
  • Мнения: 1 425
Гризанка,няма такова нещо като въздържание 10 дни при мъжа:crazyeyes:Въздържанието трябва да е 3-5 дни най-много Peace
И аз съм чувал че въздържанието трябва да е 2-3-5(макс!) дни за да е добър "материала" Grinning
При това от специалистка андроложка, на която много вярвам, а също и от лекарката при изследване на спермограма.

# 36
  • София
  • Мнения: 71
Гризанка,няма такова нещо като въздържание 10 дни при мъжа:crazyeyes:Въздържанието трябва да е 3-5 дни най-много Peace
И аз съм чувал че въздържанието трябва да е 2-3-5(макс!) дни за да е добър "материала" Grinning
При това от специалистка андроложка, на която много вярвам, а също и от лекарката при изследване на спермограма.

Да де, именно заради "материала". Не знам с какво става по-добър, но явно има такова нещо. А за въздържанието - както казах - доктора така твърди. Може и да не е прав, не знам.

# 37
  • Мнения: 49
Ние с мъжа ми сме двойка от 10 години и никога не сме се пазили с презерватив или с хапчета, разчитала съм на него. Сега от година и половина правим опити за бебе, но нещо не се получава. На 27 г. сме и двамата. Не сме си правили изследвания все още,ама май е време. Я споделете малко опит

# 38
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте.
 От първата си жена има 2 деца (т.е няма здравословни проблеми). Аз не ползвам предпазни средства, а той спира евакуацията си чрез притискане на 1 точка ......

С подчертаното в черно, и аз не мога да се съглася, а за думата в червено, не можах да се стърпя  Joy Joy Joy


Живо се заинтригувах коя е тази точка, чрез която се спира ... сещате се какво.
Моля да споделите  опит, за да се възползваме и ние.
Предварително благодаря.


Колкото до въпроса на авторката - то всичко е ясно. Мъжът не иска повече деца, само че го е страх да си признае. Затова използва най-лесното обяснение: "Добре скъпа, съгласен съм, но нека да не е сега." и всеки път се измисля някаква много основателна причина да не е сега.

# 39
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 071
Ние с мъжа ми сме двойка от 10 години и никога не сме се пазили с презерватив или с хапчета, разчитала съм на него. Сега от година и половина правим опити за бебе, но нещо не се получава. На 27 г. сме и двамата. Не сме си правили изследвания все още,ама май е време. Я споделете малко опит
Еее, опит! То не е ли ясно как става? Сега сериозно- при всеки различно. Само да не ти стане идея фикс. За мен преди малко писах: след 3 год. стана.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 946
Ева, както вече са ти казали това, че има две деца не означава, че няма проблем. Дано наистина няма.
Достатъчно дълго време сте заедно, за да седнете и да си поговорите за това. Щом ти толкова много го искаш, а и вече се притесняваш за възрастта си, той е длъжен да ти даде истинска основателна причина за несъгласието си да започнете опити за бебче.
Колкото до начина на предпазване, чела съм че не бил 100% сигурен, но не можеш да съдиш по това, че някой от двама ви има проблем. Ние също се бяхме спряли на този начин за предпазване и действаше. Бебето стана, когато си поговорихме и решихме, че искаме дете. Не се получи веднага, но на теб ти желая да стане още в първите месеци, щом започне бебеправенето.  Hug

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Е като няма опити как ще забременееш Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт