Гъбички и кърмене....

  • 10 542
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 461
Благодаря момичета! Peace
Доки,ми изписа Фунголон таблетки от 50мг за мен и приятелят ми.Каза да изпием по 2 таблетки сутрин и вечер,но само един ден.И Клотримазол-вагинални таблетки 6бр.
На Фунголон-а пише,че не е препоръчително да се кърми по време на приема,и кърменето да се спре временно.А на Клотримазол-а пише,че може да се кърми,но по преценка на лекаря.
Педиатърката каза,че по-добре е да не я кърмя,защото може да има реакция...
Има ли някой ползвал същите медикаменти?Помогнаха ли?
Ох,аз вече не издържам и трябва да взема някакви мерки.Явно ще минем за няколко дни на АМ Rolling Eyes.Дано после пак да засуче Praynig

  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, стига, бебето ти е на 8 месеца, не на 8 дена... Ако не се погрижиш за собственото си здраве, няма да си му от голяма полза.

# 17
  • Мнения: 405
 Аз ако бях щях първо да сменя педиатърката на детето си, и второ да започна адекватно лечение, каквото трябва за да се оправя.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Фунголонът е с активна съставка Fluconazolе и под търговското име Дифлукан е най-често използваното средство за лечение на млечница на гърдите в световен мащаб Laughing Съответно е одобрен за използване при кърмачки (без прекъсване на кърменето, естествено) от Американската академия по педиатрия. Използва се също и за лечение на орална кандидоза (млечница) директно при бебето, а съдържанието му в кърмата е доста по-ниско от това, което се дава на бебетата за лечение. Ето ти и още малко инфо от специализирания фармацевтичен сайт за проверка на съвместимостта на лекарства с кърменето, който се поддържа от Националната медицинска библиотека към Националния здравен институт на САЩ:
Цитат
Summary of Use during Lactation:
Fluconazole is excreted into breastmilk in amounts that are larger than many other drugs, but less than the neonatal fluconazole dosage. Although no adequate clinical studies on fluconazole in Candida mastitis have been published, a survey of members of the Academy of Breastfeeding Medicine found that fluconazole is often prescribed for nursing mothers to treat breast candidiasis, especially with recurrent or persistent infections.[1] Treatment of the mother and infant simultaneously with fluconazole is often used when other treatments fail.[1][2][3]

Because the levels in breastmilk are less than those given to infants, fluconazole is acceptable in nursing mothers. However, the dosage in breastmilk with a maternal dosage of 200 mg daily is not sufficient to treat oral thrush in the infant.
- от тук - http://toxnet.nlm.nih.gov/cgi-bin/sis/search/f?./temp/~eqDzbB:1
Ако все пак не искаш да рискуваш, имай предвид, че за пълното му излъчване от организма след последната доза от лечението е необходимо да минат 150 часа, т.е. поне 6 дена. И се получава, че трябва да се цедиш минимум 8 дена (2 докато трае лечението и още 6 след това), за използване на лекарство, което не представлява никакъв проблем за кърменето и детето Rolling Eyes

# 19
  • София
  • Мнения: 461
hedra,  bouquet  bouquet  bouquet
katiABV ,тя е на 8м,но отказва почти всичко друго Confused.А сега я мъчат и зъбки....

# 20
  • Мнения: 3 092
Е, стига, бебето ти е на 8 месеца, не на 8 дена... Ако не се погрижиш за собственото си здраве, няма да си му от голяма полза.
ето отново малко рязко изказване .... какво като е на 8 месеца , голямо ти се струва за кърмаче ли , жената не иска да прекъсва кърменето  и толкова .
Към авторката - и аз съм ползвала Флажил докато кърмех , вярно по  трудно  , но успях да се излекувам без да прекъсвам процеса . А това че бебето ти е предимно на кърма в този период е естествено , защото вероятно наистина го мъчат зъбки .
Успех и дано бързо да се излекуваш !  Grinning

# 21
  • Мнения: 5 539
За жалост флуконазолът не е панацея и има някаква вероятност да не ти помогне, особено в тази еднократна доза, която ти е изписал лекарят. Дано да съм лош пророк. Понякога флуконазол-съдържащите препарати се пият по схема в продължение на няколко месеца, когато се касае за рецидивираща инфекция.
Това само за информация и да не възлагаш всичките си надежди на това лечение.
Успех и стискам палци!

# 22
  • Мнения: 108
Само да добавя, че ако има нужда да пиеш и Флажил, това щеше да се види на микробиологията.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 245
stemo досега като си се лекувала за гъбички, мъжът ти лекувал ли се е заедно с теб?

# 24
  • София
  • Мнения: 3 099
Да вметна, че има и хомеопатия...

# 25
  • Мнения: 108
Basilisk , извинявай, но ще кажеш ли повече за това с оцета? На мен ми стана странно, защото това, което съм срещала е точно обратното: че гъбичките обичат кисела среда, затова се препоръчват и промивки (външни) със сода бикарбонат, използване на неутрални или алкални измиващи средства. Или може би оцета трябва да помогне за възстановяването на нормалната микрофлора на влагалището?

# 26
  • София
  • Мнения: 461
stemo досега като си се лекувала за гъбички, мъжът ти лекувал ли се е заедно с теб?
Да,всеки път.Но аз съм с много отслабнала имунна система,и лечението се оказва още по-трудно Cry Искам да кажа,че все не съм излекувана напълно. Преди мако се чух с гинекологът ми,и така ми се скара....Каза да спирам с кърменето, защото ще се разболея...Много съм слаба,и каквото хапна отива за кърма Rolling EyesПреди да забременея бях 54кг,а сега 8м след раждането съм 52кг Бях качила 22кг,и ги свалих за 6м.Знам,че кърменето ме изтощава,но искам да продължа Rolling EyesПросто като си помисля,как малката ще страда....и ми става много мъчно Cry
Много благодаря момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт