Обърната матка

  • 3 001
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Имам приятелка която е с този проблем.Откриха и го на скоро.Лекарят казал че е възможно да е причина за стерилитет.Не е раждала,няма и аборти.На какво може да се дължи.Възможно ли е операция или нещо друго за да се оправи.Чувала съм че при раждане може да има усложнения.Но за стерилитет за първи път чувам,но щом лекар го казва значи е така.Какво ви е мнението?

знаеш, че когато нещо те съмнява, се търси и второ мнение, лекарите са хора, сред тях има добри и не толкова добри Confused

Не е задължителна причина за стерилитет, към 30% от жените май бяха с такава матка- това е анатомична особеност.

# 16
  • София
  • Мнения: 7 097
На един профилактичен преглед гинекологът ми каза,че имам обърната матка и нищо чудно да имам проблеми със забременяването и да остана без деца.

Това и на мен ми го каза един гинеколог, при преглед, но като чета мненията в темата, оставам с впечатлението, че даже се забременява по-лесно. Аз досега съм имала две бременности и при двете забременях от раз. Първият път даже бях в цикъл като забременях.
Четох, че при бременност обърнатата матка застава в нормално положение от тежестта на плода.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 783
Четох, че при бременност обърнатата матка застава в нормално положение от тежестта на плода.
Да, така е.
 Това за обърната матка са митове, общо взето. Някой обяснява ли ви, какво има пред вид под този термин.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 790
На мен лично никой не ми обясни какво значи обърната матка. Рових в нета. Инак и аз съм така, а научих след като бях родила и направила аборт по желание. Да не споменавам, че забременявам само от поглед.  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 949
Четох, че при бременност обърнатата матка застава в нормално положение от тежестта на плода.
Да, така е.
 Това за обърната матка са митове, общо взето. Някой обяснява ли ви, какво има пред вид под този термин.

Ами, ако не се лъжа, значи, че самата матка е наклонена напред, а не назад, както е нормалното й положение  newsm78 Така ли беше?

# 20
  • София
  • Мнения: 1 783

Ами, ако не се лъжа, значи, че самата матка е наклонена напред, а не назад, както е нормалното й положение  newsm78 Така ли беше?
Грубо казано е  така. Има значение степента на това обръщане напред.
При недоразвито маточно тяло, може да се срещне  свръх прегъване напред.
В общия случай, става въпрос за вариации на анатомичната норма, които не могат да доведат до безплодие. Могат, когато са комбинирани с други фактори, играещи основната роля в стерилитета.
Не знам защо някои гинеколози говорят така, никъде в нашите учебници не пише, че т. нар. "Обърната матка" води до стерилитет.

# 21
  • Мнения: 1 949

Ами, ако не се лъжа, значи, че самата матка е наклонена напред, а не назад, както е нормалното й положение  newsm78 Така ли беше?
Грубо казано е  така. Има значение степента на това обръщане напред.
При недоразвито маточно тяло, може да се срещне  свръх прегъване напред.
В общия случай, става въпрос за вариации на анатомичната норма, които не могат да доведат до безплодие. Могат, когато са комбинирани с други фактори, играещи основната роля в стерилитета.
Не знам защо някои гинеколози говорят така, никъде в нашите учебници не пише, че т. нар. "Обърната матка" води до стерилитет.

При мен това обръщане явно е под по-малък ъгъл, за това моя гинеколог не каза "обърната" матка, а "наклонена" (предполагам че за това.

А ти мед.лице ли си? Искам да те питам нещо на ЛС, ако си.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 783
Питай.

# 23
  • Мнения: 187
И на мен ми казаха,че имам обърната матка.Казаха ми също че ще забременея и по-трудно...но имам две нормални бременности и раждания

# 24
  • Мнения: 243
И аз съм така - никакви проблеми няма за забременяване! Споко Wink

Общи условия

Активация на акаунт