Секциото означава ли, че няма да имам кърма?

  • 1 687
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Родих секцио и кърмих година и десет месеца.

# 16
  • Мнения: 327
Другите са казали,но и аз да ги подкрепя-съквартирантката в родилния дом беше секцио и  bombsдокато бебето цокаше от едната цица,от другата течеше порой Laughing

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Вече са ти отговорили. Категорично НЕ. Аз също родих секцио, на следващия ден имах коластра, още кърмя бебето си и смятам още дълго да го правя.  Wink Peace

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 12:23 от de3demonka

# 18
  • Мнения: 222
Здравей!

За да кърмиш не е важно начина, по който си родила, а психологическия момент и вътрешните ти убеждения. Изисква се голямо желание, позитивна енергия и много, много любов. За да стимулираш първоначално слизането на млякото е необходимо да консумираш малко повече сурови ядки, млечни продукти и течности. Аз лично кърмя почти 9месеца и до ден днешен сутрешната ми закуска се състои от овесени и сурови ядки с кисело мляко.
Успех!

# 19
  • Мнения: 2 614
Родих секцио и все още кърмя - отговора е, не не значи! Имах желание и се получи!
Успех и на теб!  Hug

# 20
  • Мнения: 690
ще кърмиш, ако имаш желание независимо как си родила  Peace


 Peace
и аз бях секцио и още кърмя  Peace

# 21
Не, аз родих така и кьрмя детето си ве4е 2г.

# 22
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
И аз се присъединявам към мамите със секцио и кърмено хлапе година и 3 месеца.
Всичко зависи колко бързо се мобилизираш след операцията.
Аз исках да си накърмя детенце още преди да ме свалят в реанимацията, но ми казах, че не е добре заради морфина в коктейла от обезболяващи. Но в момента, в който ме настаниха в стаята и ми донесоха бебока, станах и си го сложих на гърда. Успешно се кърмихме до преди месец.

# 23
  • Мнения: 990
Аз бях убедена, че ще кърмя, защото гърдите ми течаха още от седмия месец, след операцията още като ми дадоха бебето да го видя и от вълнение потече кърмата... Сега съм сигурна, че пак ще е така, от сега и аз закусвам с овесени ядки!  Flutter

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, не означава.

Секцио съм, а кърмя все още повече от 2 години.

# 25
  • Мнения: 36
Аз също родих със секцио. Кърмата ми слезе към 3-ия ден. В началото се наложи да направя няколко топли компреса на гърдите за отпушване на каналите, тъй като бебата беше в кувьозче и първите 15 дни трябваше да изцеждам с помпа. Пиех за всеки случай чая на Hipp за кърма, но след около месец го спрях и въпреки това и до момента кърмата ми продължава да бъде в предостатъчно количество.

# 26
  • Мнения: 85
Другите мами вече са го казали, но и аз да ги подкрепя.Категорично няма връзка, между секциото и кърмата.Аз раждах секцио преди 2 месеца и 2 дни след раждането гърдите ми преливаха от кърма.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 504
Моето секцио беше по спешност, защото след това ми предстоеше друга операция. Извадиха бебка 20 дена по рано. Независимо от това, че толкова рано беше извадена, бебка не е лежала в кувиоз, кърмата ми слезе на 3я  ден/зрялото мляко/, а коластра имах още на втория ден. При секциото 24 часа си в реанимация/поне в Тина Киркова е така/ през това време са й давали АМ, на другия ден като ми я дадоха бебка си засука, направиха ми др.операция/7 дена болница + 7 дена антиботик + 2 дена чистене от антибиотика - през цялото време цедях и хвърлях кърмата/Та кърменето е въпрос на избор и ако няма някакви сериозни мед.причини ще си кърмиш детенцето докато ти и то искате. Ние продължаваме още да си се кърмим Simple Smile

# 28
  • Мнения: 753
И аз да подкрепя казаното - наложи се в хода на раждането секцио - коластра на сутринта, кърмене половин ден след като родих - кърмя още 1г. 8 мес.
Леко раждане, щастливо бебче и родители, успешно кърмене!

Общи условия

Активация на акаунт